Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet hogy valakinek a...

Mitől lehet hogy valakinek a gyerekei (mind az összes) sírós, érzékeny, félős, mimóza típus, másnak meg mindegyik mosolygós nyitott barátságos?

Figyelt kérdés

ÉS nem nevelésen múlik. Barátnőm kedves nyitott személyiség, állandóan jön megy vagyis hát így a gyerekek előtt jobban, most ugye kevésbé. Barátságos, barátkozós nem parázik túl semmit, nincsenek kételyei így az anyaságával kapcsolatban stb. Mégis mind a három gyereke zsinórban iszonyú félős, félénk,sírós. Nem értem hogy ez miért lehet, oké hogy a személyiség meghatározó, meg veleszületett, na de mindegyik ilyen személyiség lenne? Én közel se csinálom olyan flottul a dolgaimat, rengeteg kérdésem, kételyem van (persze első gyerekkel több volt mint most a harmadikkal de azért még mindig jönnek elő olyan kérdések ahol bizonytalan vagyok).

Mégis barátkozós, tök nyitott bárkivel haverkodós gyerekeim vannak. Félelemérzetük nulla, bármelyik életkorukban (nem azt mondom hogy ez jó mert persze tanítom őket hogy idegennel nem megyünk el stb.)


2012. júl. 28. 07:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem örökletes is lehet, de én nem állítanám, hogy nem a nevelés. Vagyis inkább az élethelyzet!

Egy példa. Rokonságban van egy család, ahol két kicsi van. A várostól kb. 5-6 km-re laknak! Anyuka csak pár éve költözött ebbe a városba, nem nagyon vannak barátai, elmondása szerint ritkán is járnak be, mert nyűg a két gyerekkel nekiindulni. Mamának ritkán adja oda, mert nem akarja,hogy megszólják,hogy a mama "neveli" őket!

Na már most, ez a két gyerek már ilyen picikén is annyira "antiszociális",hogy félelmetes!

Nem beszélnek senkivel, csak a szüleikkel, ha valaki a picit (1 éves) meg akarja fogni, akkor ordít stb.

Akárki akármit is mond, meggyőződésem,hogy ennek részben az az oka,hogy nincs más társaságuk a szülőkön kívül!

2012. júl. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim is félősek (21 hós, 3,5 éves). Soha nem kellett életveszélyes szitukból kihúzni őket, mert félnek kb mindentől. Nem tudom miért ilyenek, de mindkettő ilyen (lányok). A nagyobb már azért bátrabb, de ezt a korára fogom, hiszen ahogy egyre nő, egyre jobban érti az életet és tudja, hogy mitől kell vagy nem kell félni.


Sokan azt mondják, milyen marha könnyű nekem emiatt, de ez is nagyon nehéz ám, mármint így nevelni őket, mert állandóan bátorítani kell őket, magyarázni, hogy ezt lehet, ettől nem kell félni, blabla. Ráadásul az én alaptermészetem nem igazán ilyen, sőőőt, szóval nekem ezt ezért is nehéz megérteni és magyarázni nekik.


A nagyobbik lányom érzékeny természet még pluszban is, ha valami negatív éri, arra még sokáig emlékszik és mély nyomot hagy benne. Szerencsére a pici nem ilyen. De a nagynak sokszor kell lyukat beszélni a hasába bizonyos témákkal kapcsolatban.


De egyébként nem sírósak, és barátságosak mindenkivel, nyitottak is mindenre. De érdekes ez a nyitottság is, mert ugyan nyitottak mindenre, tehát minden érdekli őket, de sok helyzetben csak bizonyos távolságból. Mondjuk egy példa, nézik a kerítés szélén a bogarakat, mert szeretik nézni, de soha nem fognák meg, mint sok gyerek. Vagy nézi a vizet, mert érdekli, de nem megy bele (pl strand). Bár már a nagylányomnál elértük azt sok dumával, hogy belemegy a vízbe és élvezi is, de a pici még nem tart itt, majd talán jövőre vagy utána.

A lényeg, hogy mindig lyukat kell beszélni a hasukba, állandó bátorítás és biztatás szükséges nekik, és ha sikerül, akkor persze dicsérni, szóval építgetni kell a kis önbizalmukat és életismeretüket. Nem könnyű azért :)

2012. júl. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2 es na igen pont ilyen a barátnőm is ahogy írod és én látom hogy nem könnyű neki se (nekem meg épp az ellenkezője miatt nem könnyű :)) ugyanez van hogy pl. mint a bogárfogdosás jó példa hogy az enyémeimnek eszükbe se jut hogy az a bogár csíphet is vagy bármi felveszik hurcolják ilyenek. Barátnőm gyerekei meg max. több méter távolságból nézik, pedig semmi rossz tapasztalatuk nincs.

Nagyon sokat mennek, programokat csinálnak, nagyszülőkkel is találkoznak épp ezért hogy szokják a többi embert, de valahogy nem nagyon megy.

Barátnőmmel is beszélgettünk erről már sokat hogy vajon mi lehet az oka, de nem jutottunk sokra:)

2012. júl. 28. 07:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én 2 éves lányom is pont ilyen. 6 hónapos kora óta nem marad meg más kezében. Mi rengeteget jártunk-járunk emberek közé. Sok barátnőmnek van hasonló korú gyereke, velük mindig összejárunk és a család is elég nagy. Fogalmam sincs, hogy mitől ilyen, remélem azért ez meg fog változni. Októbertől bölcsibe megy, előre félek, de talán jó hatással lesz rá.
2012. júl. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Genetika! Most olvastam erről egy cikket. A nevelés csak néhány %-ban játszik bele a videlkedésbe. És amit sikerült is elérni nagy nehezen amikor bekerül a "társadalomba" (óvoda, iskola...stb) egyből lepereg róla.
2012. júl. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!