Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell HA-s tápszert...

Meddig kell HA-s tápszert adni a babának?

Figyelt kérdés

#zretre
2012. júl. 28. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs allergiás a családban, 4 hós korig szokták javasolni. De 3 hósan is már lehet simát, ha nincs allergiás a családban.
2012. júl. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és a ha-sokra mindre rá van írva, hogy ha-s? csak mert mi pregomint használunk, és arra nincs ráírva. amúgy nincs allergiás, csak a doki ezt szokta felírni
2012. júl. 28. 10:57
 3/13 anonim ***** válasza:
Elvileg fel kell rajta tüntetni, tehát szerepelnie kell rajta.
2012. júl. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

[link]

erről lenne szó. Én nem találom rajta...

2012. júl. 28. 11:14
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem HA.
2012. júl. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
igen, szerintem sem!!!! de a dokink azt mondta, hogy csak ezt írja fel, mert amikor akartam egy másikat (a babám refluxos) azt mondta, az nem jó, mert nem HA-s. És most kaptam észb, hogy szerintem a pregomin se HA-s....
2012. júl. 28. 11:32
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez kimondottan tejfehérje és tejcukor ALLERGIÁSOKNAK való tápszer. Nem HA, hanem még annál is jobban finomított tejfehérje van benne.

Vagyis sorban úgy jönnek, hogy Pregomin/Pepti a bizonyított vagy valószínűsíthető ALLERGÁSOKNAK, HA az allergia MEGELŐZÉSÉRE, és a sima atoknak, akik nem tartoznak a rizikócsoportba. Vagyis ez gyógytápszer, ezr

2012. júl. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Rá is van írva. Erről HA-ra szoktak váltani, majd ha nincs gond, mehet a sima. Biztos oka van, hogy ezt írja az orvos.
2012. júl. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

hát képzeld utolsó, hogy a gyerekdokink ezt írja fel MINDENKINEK, indoklás nélkül. Fiamnak se volt semmi baja, panasza, csak Ő ezt szokta felírni. A védőnőt is kérdeztem, hogy miért gyógytápszert írt föl a dokinő, ezt válaszolta, hogy Ő ezt szokta...

Te melyiket javaslod? Van valami tipped? Elhatároztam, hogy addig nem tágítok, míg mást nem ír föl... A fiam, má meg sem eszi ezt a tápot, alig eszik belőle 80-100miliket, naponta alig 2-300milit....:(((((((

Annyit már írtam, hogy Ő refluxos, így gondoltam valami AR tápra, de az asszem nem HA-s. Tudsz tipped adni? Annyira nem böngésztem még át a tápszereket..

5hós múlt a fiam.

2012. júl. 29. 10:14
 10/13 Fazekasné ***** válasza:
a pregomin iszonyat ízű,azért nem issza a fiad.nem értem milyen megfontolásból(gondolom pénzt kap érte)írja ezt mindenkinek!ne hagyd magad,nem tesz jót a gyerekenek ez a tápszer,ha nem issza meg!tényleg csak allergiásoknak írják,még azoknak is tejalapú HA tápot írnak,akinek van a családban allergiás.mi is azt ittuk,amikor kezdett apadni a tejem,és kb 1 hete simát írnak fel,most lesz szombaton 4 hónapos.A Beba HA Stratot ittuk,most sma Beba 1-et.Probiotikus mindegyik,nekünk a hasfájáson is segített,és a szájpenésze is 2 nap alatt elmúlt.Doki szerint a bélbaktériumot jót tettek a dologban...ráadásul mindig híg volt a széklete,ettől most pont jó.Van HA.AR Pro is belőle.recept nélkül is kiadják ezeket ugy udom,és ráadásul ha minden igaz ugyanannyiba kerül,de ez nem tuti,nézz utána a neten 1-2 patikában.
2012. júl. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!