Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet ez a babám szája...

Mi lehet ez a babám szája körül? (képek lent)

Figyelt kérdés

Kb. egy hete jöttek ki először, azóta néha halványabbak, de legtöbbször élénk piros. Szerintetek mi okozhatja?


[link]


[link]


[link]


2012. júl. 28. 12:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ha tápszeres, akkor az okozhatja, a lányomnál is volt ilyen utána csak HA-s tápszert ehettünk. Ha anyatejes, akkor sajnos nem tudom.
2012. júl. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, de ez nem ekcéma? (Csak találgatok, lehet nem az.)

Én megmutatnám dokinak, biztosan allergiás valamire.

2012. júl. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is ekcémára tippelek.Doki sz biztosat tud mondani.
2012. júl. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez ekcéma vagy bőrérzékenység. Lehet valamire allergiás, és így reagál a szervezete.
2012. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a tejfehérje allergia nézett így ki.
2012. júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ajajjjj. Ekcéma??? Na neeeee! :( Remélem nem az.

Egyébként anyatejes, bár már majdnem 10hónapos a babám, szóval már nem nagyon szopizik.

Én sokmindenre gyanakszok: néha rakok egy picike tengeri sót az ételeibe, esetleg a fokhagyma vagy a zöldfűszerek? Evés után Pampers Sensitive törlőkendővel törölgetem le, lehet az a baj, bár nem hinném mert már születése óta ezt használjuk.

Lányok, ha ekcéma akkor hogyan kaphatta el? Esetleg mivel lehet bekenni neki?

Ha valamire allergiás lenne, akkor máshol is ki kellene jönni nem?

Na most jól megijedtem hogy ekcéma :( remélem nem az

2012. júl. 28. 13:24
 7/14 anonim ***** válasza:

szia!

sógornőmnek a lánya igy nézett ki,és azt mondták neki,hogy a nyáltól van!

2012. júl. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az ekcémát nem lehet elkapni,az egyénileg jön ki,egy allergiás reakció valamire,pl. száraz a bőröd és a tusfürdő is kiszárítja,ekkor jön az ekcéma.Fémallergiád van,de még is a bőröd az allergizáló fémmel érintkezik,előjön akkor is.

Nálunk szerencsére a sudokrém megoldotta meg a fürdető lecserélése.Visszahúzódik.

2012. júl. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%

Jaj, ez nagyon csúnya!

Nem cumizik? Akkor szokott így kinézni, ha a cumi alá befolyik a nyál, nem teljesen tiszta, és mindig újra és újra irritálja a bőrt!

Én nagyon hamar elvinném gyerekorvoshoz, nem vártam volna egy hetet sem.

2012. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez eléggé ekcémának néz ki. És ha már irritáció van, akkor a lehető legrosszabb, ha törlőkendővel törölgeted.

Okozhatja vmi új étel is, de simán a nyálfolyástól is kiszáradhat. A súlyosságától függően ad majd rá vmit a gyerekorvos. Addig is, amivel nem ártasz, ha elfelejted a törlőkendőt, sima vízzel mosdatni inkább, és amit nekünk javasoltak rá a csukamájolajos popsikrém elsőként, ha esetleg van ilyenetek.

2012. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!