Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14-15 hónapos babátok elkezdet...

14-15 hónapos babátok elkezdett már beszélni?

Figyelt kérdés
Nem néha kiejtett szavakra gondolok, hanem tudatos beszédre.
2012. júl. 29. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ekkor fiam még nagyon nem beszélt...néhány szót használt rendesen, de még csak most kezd el mondatokat alkotni, azok is nagyon kezdetlegesek.21hónapos.

De amúgy egy ilyen picitől szerintem még abszolút nem elvárható,hogy mondatokat alkosson!Az nagyon ritka!

2012. júl. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Á , nem. 15 hónapos múlt a kislányom de még szavai is alig vannak :-( Mondja, hogy mama, vau-vau, még 1-2 dolgot. Kicsit aggódom is miatta.
2012. júl. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

bocsi,de miért kell e miatt aggódni??még csak alig múlt 1 éves!!!az is tök normális, ha egy gyerek csak 2 éves kora után kezd el beszélni!!Sőt nálunk az oviban volt egy kisfiú,akinek a beszédét 3 évesen is alig lehetett érteni, és senki nem küldte sehova,mert hamar "felzárkózott",szóval még ez is belefér!!!

A mai anyák túl sokat várnak szegény gyerekeiktől:((

1.

2012. júl. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem azért aggódom, mert nem beszél mondatokban, hanem mert alig vannak szavai. Szinte nulla, mint írtam. Ismerek elég sok ilyen korú babát és mind mondja, hogy anya-apa stb, van amelyiknek már akár 50 szava is van. Hát ezért aggódom, pedig nagyon sokat foglalkozom vele és tuti nincs a világon olyan ember, aki annyit mondókázna és énekelne a gyerekével mint én.
2012. júl. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, ennyi idősen még egyáltalán nem KELL beszélni a babáknak.

Nekem a fiam után furcsa, hogy a 14,5 hónapos kislányom nagyon sok szót használ: aja (én), pa (apa), oto (tesója) mama, papa, vava, köszön hogy hejó, ha csörög a telefon kiabál hogy hájjó, meghallja a kávéfőzőt azonnal fut és mondja: káá, amikor elesik jön hozzám, kéri vegyem fel és közben mondja, sze, pu (szeressem meg és kér puszit). Nagyon sok szót próbál utánunk mondani, az elejét sok mindennek ki tudja ejteni.

Kisfiam 1,5 éves is elmúlt, amikor kimondta az első szavát, engem hívott: nyanya. Ez így is maradt sokáig, csak 2,5 éves kora után kezdett el beszélni, de akkor rohamtempóban.

2012. júl. 29. 14:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

kössz,hogy le lettem pontozva, na de mire is számíthat az ember??mindegy...

Ne aggódj e miatt és ne feltétlen azért mondókázz, énekelj, hogy fejlődjön,hanem hogy jól érezzétek magatokat!!

Teljesen normális,ha ilyen idős korában még azt sem mondja, hogy anya-apa!Az én fiam sem mondta, most meg már kezdi a szavakat ragozni és helyesen,pedig csak 21 hónapos!!Körülöttünk is voltak,akiknek jobban ment a beszéd,de nem érdekelt!Nem kioktatni akartalak,akarlak, csak azért írom,hogy nyugi,mert még pici a babád, semmi baja,semmi de semmi okod az aggódásra!!!!Minden gyerek más ütemben fejlődik!

2012. júl. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Ne aggódj, nincs semmi gond a babáddal. Hidd el, eljön majd az az idő is, amikor visszasírod majd a csendet. :))

A fiamnak is rengeteget beszéltem, mondókáztam, és mégsem kezdett el beszélni. Hányszor ültünk egymással szemben, és mondtam neki: mondjad szépen: anya, apa, ... stb. Ő csak nézett a nagy boci szemeivel, vigyorgott ezerrel, és hagyta had tépjem csak a számat. (néha pedig a hajamat is, amiért még mindig nem beszél)

2012. júl. 29. 14:11
 8/10 anonim ***** válasza:

:-)

köszi a megnyugtatást, nem egyfolytában ezen kattogok, csak amikor azt olvasom hogy más babák már miket mondanak. Az ember magában keresi a hibát általában ilyenkor. Ráadásul a kislányom oxigénhiánnyal született, az első gyógytornásza azt mondta, hogy mindig le lesz maradva szellemileg és a mozgásában is, ezért aggódom annyira miatta. De eddig a beszéden kívül nincs gond, a mozgásban is behozta magát.

2012. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fiam 14 hónapos, ő tud egy két dolgot tudatosan. természetesen a nem-et, kiabál a kutyának, hogy Teddy (igazából ez volt, amit először mondott), ha odaad vmit néha mondja, hogy tették, a lépcsőnél ha várvkit biztatásra na meg ha olyan kedve van kiabál, hogy gyegye. Olykor tudja a mama, ana és a papa helyett a tata szavakat is.
2012. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom nagyon sok szót használt annyi idősen. Most 17 hónapos, mostanában már néha össze is rakja a szavakat, pl. Bácsi veze busz, anya veze (autót), eső esik.

10 hónaposan már rengeteg állatot utánozott, egy évesen alap szavai voltak, mint anya, apa, mama, papa, baba, vau-vau, ilyenek.

2012. júl. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!