Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elutaznál 8 hónapos baba mellől?

Elutaznál 8 hónapos baba mellől?

Figyelt kérdés
1 hetes külföldi nyaralásra megyünk és a barátnőm kitalálta,hogy ők is jönnének a férjével gyerek nélkül.Kislánya 8 hónapos,az apai nagyszülőknél lenne.Szerintem pici ahhoz hogy anya nélkül legyen ennyi ideig, meg is mondtam a barátnőmnek-de ő értetlenkedik hogy miért ne lehetne...Szerintetek?
2012. júl. 29. 13:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%
Nem!! Még 1 napra se.
2012. júl. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Én ilyen pici babát oda nem adnék egy hétre! A barátnőd sem fogja jól érezni magát, már egy fél nap után minden baja lesz, hiányozni fog a babája.
2012. júl. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%
Nem mennék el, az biztos!
2012. júl. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
Hát ez nagyon egyénfüggő. Én egészen biztos, hogy nem hagynám otthon, még 2 napra sem, mert megőrülnék a hiányától és az aggodalomtól, hogy minden rendben van-e. Nem tudnám magam jól érezni. Szerintem mindenképp szüksége van apának és anyának kettesben eltöltött időre, de ilyenkor nálam mondjuk egy vacsi, vagy egy séta, max. 3-4 óra távollét férne bele. De a barátnőm abszolút nem így gondolja, ő is simán elment napokra a kicsi baba mellől, nagyszülőkre hagyva őt. És nem volt soha semmi baj. Szóval ezt mindenkinek magának kell éreznie. :)
2012. júl. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
37%

Én simán elmentem egy hétre, igaz, a fiam már 9 hónapos volt :) miért is ne lehetne ott hagyni, ha nem szopik, és jó helyen van? Semmi baja nem lesz.

Amúgy meg, téged mit zavar, hogy otthon hagyja a gyerekét? Nem a te gyereked. majd te nem hagyod otthon. Ennyi.

2012. júl. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
37%
Nem!!! Magunknak szültem a gyereket, és nem a nagyszülőknek! Ha annyira vágynék az egy hetes külföldi nyaralásra, akkor nem szültem volna gyereket. Ennyi!
2012. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
44%
Igen,elmennék.Ettől nem szereted kevésbé a gyereket.A pihenés Rád fér.A baba jól ellesz mással is,és majd meglátod,hogy fog örülni ha visszajössz.
2012. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nem szép, hogy idegeneknek beszéled ki a barátnődet és anyai mivoltát kérdőjelezed és szavaztatod idegen emberekkel. Tudom, ilyenkor a kérdező dolga az hogy ezt válaszolja: "dehát én csak kíváncsi vagyok és nem rosszindulatból kérdezem."


Minden gyerek más, és minden anya más. Én nem hagynám, de nem azért mert nem bízom MAXIMÁLISAN a nagyszülőkben (akiktől 5 percre lakunk és születése óta mindennap találkoznak), hanem mert hiányozna a kisfiam. De aki kevésbé szentimentális, annak a 7 nap az semmi. Én nem hagynám, de ismerek olyat aki igen, holott nagyon jó édesanya. Az anyaság fokmérője nem ez, hanem az hogy milyen normákat adsz át a gyermekednek. A "barátnődet" anyaságában azzal megsérteni és megalázni hogy egy tettét kibeszéled egy maréknyi idegen nőnek, az egyik legrondább női tulajdonság, amit el tudok képzelni egy felnőtt nőről. Ha szereted a barátnődet, hagyd rá a döntést, ne akard anyai döntéseit átvenni és főleg ne alázd meg a háta mögött. Tudom, tudom, nem írtál nevet, de attól még ha tudná hogy ezt tetted, nem hogy nyaralni, de beszélni sem akarna veled soha, soha többé. Hidd el.

2012. júl. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
63%
Szép is lenne ha elmennék 1 hét nyaralásra baba nélkül, mert "megérdemlem"...Nem ezt vállaltuk, anyák? Hogy ringatjuk, nyugtatgatjuk, szeretjük, mellette vagyunk? Én nehezen tudok elképzelni olyan anyát, akinek nem hiányzik már 2 óra múlva is a kicsije....telefon, skype ilyenkor semmi.
2012. júl. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%
Nem, és nem azért, mert nem férne rám a pihenés. Nagyon is rámférne, de az úgy sem lenne pihenés számomra. Folyton a kicsin járna az eszem, hogy hogy van, eszik-e, iszik-e rendesen stb. Szóval, én tuti kihagynám ezt a kirándulást. 11 hónapos a lányom, de eddig 2x 1-1 órát vigyázott rá más, mert nekem orvoshoz kellett menjek. Tudom én is, hogy néha el kell tudni pár órára szakadni a gyerektől, kikapcsolódni a férjjel kettesben egy kicsit, de ahogy már írtam, nem tudnék felhőtlenül pihenni, élvezni a kiruccanást. Egy hét, az viszont már végképp sok...szerintem.
2012. júl. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!