Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek 2 év korkülönbség van...

Akinek 2 év korkülönbség van a gyerekek között hogy oldotta meg a fürdetést ha egyedül volt a gyerekekkel? Melyik gyerkőcöt fürdette előbb?

Figyelt kérdés
Nem nagyon tudom majd hogy oldom meg ezt a kérdést.Természetesen biztos sokszor lesz segítség de apuka minden 3. éjszaka dolgozik így akkor elképzelhető hogy egyedül leszek a két gyerkőccel.Nem is magával a fürdéssel van vagy lesz gond szerintem ...mert elvileg azt gondolom a picit kéne először lefektetni aztán a nagyot.De nálunk a nagy fürdetése hamar megy meg el is alszik egyedül 3 perc alatt a saját kis szobájában...de viszont ha picurt előbb fürdetjük neki még szopi meg minden szóval nem tudom a nagy majd hogy bírja türelemmel!Szerintetek?Ötleteket várok ha tudtok mondani nem csak fürdésre hanem úgy egyébként is!Köszönöm!39 hetes kismama!
2012. júl. 29. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
akkor a nagyot fürdesd, fektesd előbb utána a kicsinek fürdés, szopi, alvás
2012. júl. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!

nálunk 2 hó híján 2 év van köztük. nálunk a kicsi szopi ideje az,a miben hozzáigazodunk, minden másban a nagyhoz.

pl. ha úgy jön ki, hogy 6 körül van 1 szopi, akkor utána vacsiztatom, fürdetem, altatom a nagyot. így mire vele végzek, hamarosan újra szopi idő jön, úgyhogy utána jön a kicsi fürdése, szopija, alvása.


ha kb.7kor épp alszik a kicsi, akkor is a naggyal kezdek, ha közben felébredne a kicsi, akkor is a nagyot teszem le előbb.


de volt már olyan, hogy 6 kor lefürdettem a kicsit, szoptattam, ment aludni, utána jött a nagy.


szóval helyzetfüggő. mindenesetre a nagynak fontosabb a rutin, hogy minden nagyjából azonos időben, sorrendben legyen, ahogy megszokta. a kicsinek még evés-alvás va éjjel is, nappal is.


nekünk nehézséget az jelent, hogy a kicsit nem hagyhatom 1 pillanatra sem a nagy mellett, mert puszta szeretetből meggyömöszölné az arcát, megharapná a lábát...

2012. júl. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 18 hónap a korkülönbség. Amíg a pici szopizott addig a nagy fürdött először. Kb 7 hónapig tudtam szoptatni, aztán a picit vettem előre, akkor már szépen el tudott aludni magától. Szóval most a picit lefektetem, altatódal, és elbúcsúzunk. A nagy végig velünk van, sokat segít, együtt fürdetjük a picit. Utána ő van soron, mert most már igényli az esti mesét, így most rá kell több időt szánnom.
2012. júl. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a picit beraktam egy hintaszékbe a fürdőbe, a nagyot fürdettem, a pici nézelődött.

ő is elaludt pikk-pakk egyedül, és utána jött a pici nyugiban.

2012. júl. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!