Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ez az 1 éves lányomnál?

Miért van ez az 1 éves lányomnál?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy már születése óta, ha valamit meg kellett csinálnia mozgásfejlődés kapcsán, akkor mindig hisztizett és sírt.

Már a legelső mozdulatnál (fej átfordításnál) így volt.

Most 1 éves, de már odáig jutott a dolog, hogyha valami nem sikerül neki, akkor sír/üvölt, csapkod és mérges lesz.

Olyan, mintha dührohamot kapna. Szerintem elég "durván" fajul el a helyzet, de egyébként meg kiegyensúlyozott és vidám gyerek. Egy igazi angyal, különösebb probléma sosem volt még vele.


Valamelyik nap is "rajzolni" próbált mivel megtalálta a ceruzákat, fogtam neki a lapot. 5 perc után valamin felkapta a vizet és elkezdett dobálózni, csapkodni és őrjöngeni.


Más gyereknél is így van?

Olyan, mintha elkenődne, hogy neki semmi sem sikerül ... nem értem miért?!

Én mindig megtapsolom és megdicsérem, főleg, ha próbálkozik valamivel.


2012. júl. 29. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Mintha csak az én 16 hónapos fiamról írtál volna. Ő is minden új dologtól hisztizik, ha valami elsőre nem sikerül (és persze miért is kéne hogy sikerüljön?) azonnal "kiakad" és akkora hisztiket vág le, hogy ihaj. Aztán mégis csak-csak belejön a dolgokba, de köszönöm szépen a jeleneteit. :-) Ellenben az ikertesójával, aki viszont úgy küzd, hogy néha azért sajnálom meg. :-) Iszonyat kitartás van benne és a végsőkig nem adja fel és eszébe sem jut hisztizni. Egyszerűen ilyen a természetük és kész, így kell őket elfogadni és persze sokat segíteni.
2012. júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még nem tanulta meg kezelni az indulatait.Ne tulajdoníts neki nagy jelentőséget!Nálunk is így volt.Amikor jött a dühroham,finoman jeleztem neki,hogy ez most nem helyes,vagy gyorsan eltereltem valamivel a figyelmét,és már abba is hagyta a hisztit.Nem tartott sokáig.Pár hét alatt abbahagyta.Most 15 hónapos és harap,ha valami nem tetszik neki:(
2012. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

akkor nem csak én vagyok ezzel a "problémával" egyedül. Azt hittem, hogy ez valami pszichés probléma keretein belül mozog. Ha még így is lenne, akkor sem érteném, hogy egyébként miért kiegyensúlyozott és vidám, valamint nyitott mindenre?!

Szóval néha ellentétek dolgoznak benne, nem is kicsit! Nem tudom honnan jött ez neki, mert mi (a szülei) nem voltunk ilyenek kis korunkban. Ettől függetlenül örökölhette nagy vagy dédszülőktől is természetesen!


A legérdekesebb az pedig, hogy hiába hisztizik és kap dührohamot, utána csinálja és csinálja és csinálja .. amíg nem sikerül.. elég kitartó!

2012. júl. 29. 14:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg is válaszoltad :) - "elkenődik" a kudarc miatt. Ők még türelmetlenek, mindig minden azonnal kell. Később fogják megtanulni, hogy ez nem így van.


Fiam már 4-5 hónaposan azzal kezdte, hogy nem tudta megfogni a játékíven himbálózó plüssöket, és ekkor tiszta ideggörcs lett. Olyankor levettem és a kezébe adtam.

Segíts neki, dicsérgesd!

2012. júl. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne félj,ha hamar abba hagyja a hisztit akkor nincs baj!De én ismerek olyan 1 éves babát akit kezelnek is,mert úgy elfajul a hiszti, hogy elájul.Ideggyógyászatra járnak,de semmi konkrétat nem mondanak...
2012. júl. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!