Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korban vezettétek...

Hány hónapos korban vezettétek be a darabos ételt? Volt már foga akkor a babátoknak? 8,5 hónapos a kisfiam, foga még nincs. Várjak amíg nem lesz?

Figyelt kérdés
Nagyobb fiam 8 hőnaposan már darabosat evett,igaz volt 2 foga.
2012. júl. 30. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
7 hónapos korában már kenyeret majszolt a fiam, 8 hónaposan már darabosat evett, foga 10,5 hónaposan lett.
2012. júl. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én pont emiatt adtam üvegeset a gyereknek, abban mini darabok voltak. Egy éves koráig nem volt foga. Sokáig evett pépeset, villával összetörtem neki mindent.
2012. júl. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A hozzátáplálás első napjától darabosat kapott (igény szerinti ht-t csináltam). Az ínyükkel nagyon ügyesen rágnak ám fogak nélkül is. :)
2012. júl. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát lányomnak volt már egy két foga, mikor darabosat kapott. Igaz előtte már szopogatta a kenyeret. De az azért nem rágás volt. Fokozatosan haladtunk a kicsitől a nagyobbig. Ésszerű olyannal kezdeni, ami szinte a szájában szétesik, mégis egy darabban kapja be. Úgy emlékszem az igazi kajákig 1,5 éves korára jutottunk el. Akkor már 13 foga volt.
2012. júl. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

7hósan akkor már 4foga volt most 9hós és 6foga van de azért még van jócskán pép a darabok között.

pont tegnap láttam hogy harapta a babapiskótát szabályosan azt hittem rosszul látok.

nekem kéne átállnom hogy egyen darabosat mert a tápszert sem eszi már meg és jobban megy neki a vajas kenyér mint a papi.

2012. júl. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kezdetektől, vagyis 8 hónapos korától, mert én is igény szerint tápláltam hozzá, ahogy a 3. válaszoló. :)
2012. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagy közhely, de igaz, h. minden gyerek más!

A fiamnak 5 és fél hónaposan volt már foga, a keresztlányomnak 11 - szóval ez nagyon különböző.

Legfontosabb, h. a saját gyerkőcünk igényeit figyeljük. Mi történhet vele, h. 8-9 hónaposan még nem eszik szilárdat, csak jó minőségű pépes ételt?

(Ha nem feltétlenül csak paprikás zsírban úszó pörkölt krumplival összetörve, az külön jó.)

Az, hogy szépen fejlődik, és legfeljebb csak 10 v. 12 hónaposan fogja kérni. Addig is boldog baba marad.

Leginkább arra kell figyelni, h. mit szeret(ne) a kisfiad, h. érzi jól magát, és nem azt, h. mit csinálnak a környezetetekben levő hasonló korúak. (Persze itt leginkább a táplálkozásról beszéltem, a mozgásfejlődés, érzékelés, stb. azért más. Ott néha korai fejlesztéssel rá kell segíteni, hogy ne legyen később (esetleg életre szóló) lemaradása a gyerkőcnek.)

2017. febr. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!