Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az baj, ha 8 hós babám már...

Az baj, ha 8 hós babám már ugyanazt eszi, mint mi?

Figyelt kérdés
Persze pépesített változatban. Már eszik felvágottat,tésztát,kenyeret imádja mindenféle formában!
2012. júl. 31. 11:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi is pont így vagyunk. Semmi gond nincs vele. Én nem is pépesítek, mert megrágja. 8 és fél hónapos. 6 hónapos korában kezdtem hozzátáplálni.
2012. júl. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ, ti mit esztek. :) Ha sárgarépapürét, akkor nem baj. :)


Viccet félretéve, igen, baj.

Az is baj, hogy 8 hónaposan egyáltalán kóstolt ilyet.

Nem kell büszkének lenni arra, hogy elsieted a dolgokat, nem hajt a tatár. Könyvek százai szólnak arról (meg itt a net is!), hogy milyen betegségeket okoz, ha túl korán eteted felnőtt kajával. Tudod te, mi van a felvágottban? Ha tudnád, te sem ennéd meg... Hidd el, ezzel nem teszel jót a babának, bármennyire imádja. Nem az a lényeg, hogy imádja, hanem hogy egészséges felnőtt váljon belőle. Ezzel tennél jót, nem a pillanatnyi imádattal.


Biztosan fogsz kapni helyeslő hozzászólást is. De szerintem az orvosok álláspontja kellene, hogy számítson.

2012. júl. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem szakmabeliek 9 hónapos kortól javasolták a jóminőségű sonkát és virslit. Most egy éves és ritkán kap. Füstöltet egyáltalán nem kap, se édességet, most kezdem majd neki adni a tojásfehérjét és a tejet. Fűszerest se nagyon. Még mindig főzök neki külön, még mindig nem eszi azt amit mi.

Persze a gyerek 8 hónapos ne sárgarépa és alma pépeket egyen, de azért egy határ legyen.

2012. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Felvágottat még ne! Túl sós és tele van veszélyes vegyszerekkel, adalékokkal, ezzel még ne terheld a szervezetét. A tészta főleg a durum oké, de a sós és fűszeres felnőttkajákat még nem adnám. Egy pici párolt fokhagyma icipici zöldfűszer, petrus mehet az ő püréjébe is, hidd el, azzal is szokja a különféle ízeket.
2012. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem még próbáld meg a normális "bébi ételekkel" (nem a boltira gondolok) etetni a babádat, már ha ezek után elfogadja! Oké hogy pépesíted, meg megrágja meg hogy imádja, de később nagyobb gondokat is okozhat, próbáld meg vissza szoktatni a baba étkezésre, bár szerintem nem fogja elfogadni a baba kaját!
2012. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Felvágottra csak csirkemellsonkát értettem!
2012. júl. 31. 11:56
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, baj. Hogy miért? Azt, már előttem szépen megfogalmazták.
2012. júl. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Hát nem túl jó! Kicsi még, nem lenne szabad mindent ennie még ilyenkor. a sok kenyér se jó. A gyomrának még sok minden nem tesz jót.

Te kérdezted, én válaszoltam, mielőtt gyors lepontozna valaki...

2012. júl. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mikor a 3. gyerekem 9 hónapos volt, ép jött hozzánk a gyerekorvos látogatóba (vírust hoztak haza a nagyok a közösségből). Ez délután 1-kor volt. Kedvesen kérdezi a gyerekorvos, hogy és mit ebédeltetek. A gyerekek örömmel mesélik, hogy gulyáslevest és túrós gombócot. Erre rámosolyog a legkisebbre és ugyan ezt kérdezi. Szégyenkezve válaszolok helyette, hogy ő is ugyanezt. Azonnal magyarázkodni kezdek, hogy egyszerűen tehetetlen vagyok vele szemben, hiába főzök külön neki, minden menteset, egy falatot nem eszik belőle, bezzeg amit a többiek esznek simán megy, de nem ám turmixolva. Nos olyan jó ízűt röhögött rajtam az orvos. Közölte, hogy inkább büszke lehetnék rá, ennél jobban nem is csinálhatnám a dolgomat. Higgyem el, hogy ha a nagyon allergizáló dolgokat igyekszem kerülni, a legjobban evő kisgyereket fogom így ezzel a módszerrel kifaragni belőle. Nos, 16 hónapos mindent megeszik. Egy kis pálcika lányka (alkatilag ilyen) de egész nap zabál (nem nassol, hanem eszik gyümölcsöt, főétkezést). Igaza volt a doktornőnek!
2012. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

Na most jól le leszek pontozva, de az enyé is azt eszi, sőt hogy fokozzam nem pürésítve, csak összetörve.

Van egy 3,5 éves fiam, tökéletesen ment a hozzátáplálás lépésről-lépésre haladtunk, aztán megszületett a lányom és azt gondoltam vele is ugyanígy lesz.

Hát nem....

Tápszeres lett, 4 hónaposan kezdtem kóstoltatni, már akkor sem evett meg pépesen SEMMIT. Beleértve a tejpépet is. Baromi nehéz dolgom van vele. Minden nap kutyultam, főztem neki, ment a csapba, a bébiételeket sorba dobáltam ki, a védőnőt naponta hívtam, hogy éhen hal a gyerekem, mert semmi korának valót nem bírok beletömni....

ekkor volt 6 hónapos, már 2 hónapja kínlódtunk.

elegem lett és megvajaztam a kenyér belét neki uzsira és láss csodát befalta falatonként.

krumplit főztem, tápszerrel összetörtem, répadarabokat és husi kockákat tettem mellé, és megette.

Gyümölcsöt csak úgy eszi, ha saját maga kaphatja be a falatokat.

Leveseket főzök, megeszi. Ma pl. rakott kelt csináltam, tejfölt még nem kap, de a többi részéből ebédelt.

Hozzátenném mi nem használunk semmilyen mesterséges ízesítőt, anyagokat, nem főzök fűszeresen.

létezik ilyen baba, pedig én abszolút nem kapkodtam volna, a fiamnál sem tettem, de nem volt más lehetőség.

Így néz ki egy napunk:

reggeli 6 körül 150ml tápszer

8 körül vajas kenyér csirkemell sonkával (az enyémből pár falat)

10-kor egy barack, vagy banán, alma

13-kor ebéd, amit főzök, tésztaféle, leves, krumli-husi

16-17 h körül tejpép gyümölcsdarabokkal, ha elfogadja

19-20 tápszer

a vacsink még nincs kiváltva.

2012. júl. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!