Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek érdemes még így...

Szerintetek érdemes még így folytatni?

Figyelt kérdés
14 hós a fiam, 9 hónapja járunk vele babaúszásra. Nagyon szeretjük, jó kis családi program, a fiúnk is szereti. DE a feladatok nem hajlandó csinálni, csak nagyon keveset: nem melegít be, a karikába nem lehet beletenni, a deszkával nem játszik, a karúszót még úgy ahogy elviseli, de azt se nagyon. Mivel nem csinálja ezeket, így nem fejlődik semmit. Viszont havi 20.000Ft-ba kerül, benzinnel együtt, és mind ezért havi 4*45 percet "lődörgünk" a vízben. Érdemes még folytatnunk? A vizet megszerette, nem fél tőle, a lényeg ez volt. Nem sajnálnánk rá a pénzt, ha csinálná, és lenne "értelme" de így?! Segítsetek, mert annyira tanácstalan vagyok. Folytassuk, vagy hagyjuk inkább abba?
2012. júl. 31. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha megszerette a vizet és ez volt a cél ne járjatok tovább.De helyette találjatok ki vmit ami családi program lehet.Úgy is eljárhatok uszodába hármasban ha nem babaúszásra jártok.Biztos úgy kevesebbe kerül.
2012. júl. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen lesz helyette másik program, és gondoltam, hogy 2 hetente így is eljárnánk vele úszni, amíg jó idő van heti 1-2* így is járunk.
2012. júl. 31. 13:55
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

na most az a lényeg, hogy jól érezzétek magatokat, vagy, hogy egy 14 HÓNAPOS BABÁT! irányítani tanítsatok?

nekem durva, hogy már az is baj, ha egy ekkora baba nem melegít be?!? kirázott a hideg amikor az soroltad miket nem hajlandó :SSS

2012. júl. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát így én nem folytatnám...ennyi pénzt "kidobni" azért, hogy havonta 4x pancsoljatok...szerintem nem éri meg.

Viszont van lehetőségetek máshova menni,uszodába,vagy víz közelbe,hogy azért a víz szeretete megmaradjon??

Mert én lehet keresnék a közelben egy uszodát,ahova csak napi belépőt kell venni, amikor tudtok mente,a feladatokat úgyis tudod, tudjátok gyakorolni,ha szeretné,ha meg nem,akkor sem adtok ki annyi pénzt feleslegesen.

Amúgy szerintem még lehet nem érett az ilyen kötött programokra, ami teljesen normális, viszont később lehet élvezné, szívesen csinálná.

De míg ez eljön én lehet nem erőltetném, viszont maga a vizezés meg,maradhat ha meg tudjátok oldani.

2012. júl. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

mi a Kerekítő foglalkozásokkal voltunk így, élvezte hogy gyerekek között van, de semmit nem és nem úgy csinált ahogy "kellett" volna, beláttam h erre alkalmanként 1200Ft teljesen fölösleges, a játszótéren is gyerekek között van.

Simán lehet hogy ezt a babaúszást nem a te fiadnak találták ki, illetve eljöhet később még az a pillanat amikor elkezdi élvezni a pancsolást és akkor újra elkezdhetitek/folytathatjátok. Én most ezt hanyagolnám.

2012. júl. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as! Itt nem az a lényeg, hogy mi irányítani akarjuk, hanem, hogy semmit nem csinál, nem hajlandó. És ez nem arról szól, hogy irányítom, hanem arról, hogy megtanuljon bizonyos dolgokat a vízben, játékosan. Itthon sem "irányítom" amikor pl forma bedobózni tanítom. És nem az a baj, hogy nem melegít be (ami egyébként fontos, és csak karkörzéseket csinálunk, tehát ne valami véresen komolyra gondolj) hanem hogy a felsorolt dolgok minden órán vannak. És míg mások csinálják, mi csak sétálgatunk a vízben. Ha 1-2 dolog nem tetszene neki,nem csinálná, akkor oké, nem szereti... DE SEMMIT NEM CSINÁL!!!!! Amikor nyaralni voltunk, és minden hétvégén vittük vízbe (mert 1 hónapot kihagytunk) többet fejlődött, mint ott 3 hónap alatt. nem szereti a kötött dolgokat. Remélem érted, hogy nem irányítani akarom, hanem együtt csinálni.


Mindenféleképpen maradunk vízközelben, mert szereti a vizet.

2012. júl. 31. 16:25
 7/8 anonim ***** válasza:

4es vagyok, magad írtad le a lényeget itt a 2.kommentben:)

1 hónap alatt a szabad vizezésben jobban fejlődött mint a 3 kötött alatt!!!Így már biztos, hogy én abbahagynám.

Hiszen a kötetlen játék, annak a felfedezése,ami érdekli sokkal jobban fejleszti mint a kötött program!

2012. aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok. kicsit félreérthető voltam. a döbbenetem nem neked szólt, hanem a "babaúszásra", ahol ugye nem az lenne a lényeg, hogy irányított gyakorlatokat csináljanak, hanem ahogy te is írtad, jól érezzétek magatokat és játékosan fejlődjön.

szerintem itt az oktatóval van a gond, nem veletek, erről szólt a felháborodásom.

enyém 2,5 éves, 1 éve tud úszni, nem jártunk babaúszásra, van medencénk, szinte minden nap bent vagyunk. 1 évesen már egyedül pancsolt úszógumival, most már csak karúszót kap, de ha beleesik a medencébe (mély) akkor ügyesen ki is mászik. szerintem ez lenne a lényeg, nem az, hogy azt mondják, most 10 perc bemelegítés, majd 5 perc lábtempó...

2012. aug. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!