Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg kell a 65-80ezres...

Tényleg kell a 65-80ezres autósülés a babának? Pl concord ultimate? Nem kötözködök. A 30ezres nem véd úgy? Help

Figyelt kérdés

Én naiv azt hittem, hogy ezek szinte 30 körül vannak, s csak a nagyon extrák vannak 80körül. Kinőttük a hordozót, de még nem 9kg a kisfiam.

S csak ilyen 0-18-kgosat tudunk venni. S ha egy ilyet vennénk, akkor később vehetünk másikat :-(


2012. júl. 31. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Nem biztos, hogy a biztonságot, inkább a nevet fizeted meg! Persze valamivel lehet, hogy jobbak, vagy jobban néznek ki, de az olcsóbbak sem lennének piacon, ha nem védenék annyira a gyermekeinket! Nekünk sincs 80 ezres autóülésünk!
2012. júl. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Hát az én lányom sem volt még 9 kiló, de megvettük neki a 9-18 kilóst.

Tök felesleges megvenni 9-36 kilóig, mert más kell egy 1 éves gyereknek és más egy 12 évesnek. Még az orvosunk véleményét is kikértem, és ő is azt mondta, ha már szépen ül a baba és biztonságosan be lehet kötni az ülésbe, akkor nem baj, ha még nincs 9 kiló, mehet a 9 kilósnak való ülésbe. (8 kiló volt a lányom). Mi is úgy álltunk neki a vásárlásnak, hogy max 30 ezer Ft. Aztán a boltban egymás mellé tettünk egy Nania ülést és egy Besafe ülést. Hű, hát mit mondjak, van különbség. Mi rengeteget utazunk és hosszú távolságokra, ezért inkább áldoztunk a drágább, jobb törés tesztű ülésre. Párom kárszakértőként látott már csúnya baleseteket, ezért is döntöttünk így.

2012. júl. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
én törésteszteket néztem és csak olyan jöhetett szóba,ami minimum "jó"eredményt kapott,45-ért vettünk,egy szuper 9-36 kilós ülést.Mielőtt valaki megszól,tudom másra van szüksége egy egyévesnek és egy 12 évesnek,csakhogy ez az ülés a két kategóriában teljesen másként használható, amúgy cybex pallas,ha érdekel(bár már nem akciós)
2012. júl. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ebben egyetértek, vegyél 9-18 ast nem kell már a 0-18as nektek.

Az ár témakörhöz nem tudok hozzászólni. Nekem sincs 65-70-80 ezer ft-om autósülésre.

2012. júl. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

6 hós a fiam, s abszolút nem ül, azért gondoltam, hogy nem veszem a 9-Xiget.

Mondjuk van olyan a piacon, ami a teszten nem ment át :-(.

A rávaló az átcsoportosítással talán meglenne. Mondjuk a nagyszülők távol vannak, így utazni fogunk többször messzebbre. Hát nemtom

2012. júl. 31. 21:27
 6/13 anonim ***** válasza:
30 ezerért már biztonságosat lehet kapni. Például vannak drágább ülések, amik már nem olyan jók régebbi kocsikba.Szerintem, ha akkora a baleset, a 80 ezres se tud akkora csodát.
2012. júl. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Félig OFF:nem feltétlen a nevet kell megfizetni egy drágább ülésnél.Ott vannak a törés tesztek és az a nem mindegy.És valóban néha a drágább jobb .

Szerintem azt fontold meg,hogy mennyit lesz használva illetve kihasználva.Ha nagy távolságokat mentek,autópályát használtok/főutakat,akkor érdemesebb áldozni rá.Az én kisfiam 5 hónapos elmúlt és mi is a 0-18 kg-osat vettük.Ez nekik még jobb,bár nem a "leggazdaságosabb" pénztárca ügyileg.Ha egymás mellé teszel a boltban 2 hasonló kategóriájú de eltérő áru ülést látni fogod a különbséget!!

2012. júl. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
töréstesztet néztem és az alapján megvettük a 9-18kilósat, 57.000Ft, a babakocsi-n (65.000Ft) kívül ez a legdrágább tárgy, amit a baba kapott,ennél jóval többet megspóroltunk azon hogy nem kapott bababútort, sem drága játékokat, ruhákat és rezgős pihenőszéket sem. Klasszisokkal kényelmesebb, mint a bébihordó (mi havonta 600km-t utazunk) és mivel első gyerek kapta, biztos vagyok benne hogy a másodikat is ki fogja szolgálni ebben a súlykategóriában, szóval alaposan végiggondolva, nekünk ez megérte, ráadásul ha már nem kell, fele áron el fogom tudni passzolni a vaterán. Nyilván mindenki annyit invesztál bele, amennyit a pénztárcája enged.
2012. júl. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mindenképpen fordítva beköthető 0-18as kell még neki, legalább 1 de inkább 1,5 éves korig fordítva kell vinni. Fura hogy már kinőtte a hordozót. A fiam 87cm 11,6 kg simán elfér még benne.

Sajnos az olcsó ülések nagyon gyenge minőségűek.

2012. aug. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mindenképpen 0-18as ülést vegyetek. A nagyobb kategóriák átölelő üléscsoportok (pl.9-36kg) egyáltalán nem valók ilyen pici babának. Ő még nem tudja rendesen tartani magát, a csont- illetve izomrendszere nem megfelelő ezekhez az ülésekhez. Pl. az én kislányom most 13 kiló. A hordozót Ő is hamar kinőtte, kapott 0-18kg-ig jó ülést, ám Ő nagyon hosszú, így idő előtt kinőtte azt is. Most 9-18 kg-ig jó ülést használunk. A 9-36kg ülések szinte egyáltalán nem dönthetőek, csak nagyon minimálisan. Ráadásul egy 8-10 hónapos baba korántsem annyira fejlett, mint egy 6 éves.

Én is inkább a drágább ülést pártolom. Jó pár babaáruházat végigjártunk, és sajnos az olcsóbb, általában silányabb is. A vázszerkezete vékonyabb, rosszabb minőségű műanyagból készül, volt amit kézzel meg tudtam "tekerni", pedig nem vagyok egy "erősjános".

2012. aug. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!