Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti minden étkezéskor leültök...

Ti minden étkezéskor leültök enni a babátokkal?

Figyelt kérdés
Most megkaptam, hogy azért válogatós, kis étvágyú a fiam, mert sose ülök mellé én is ENNI. Ami nem igaz, mert ebédet és uzsonnát vele eszek, reggelinél csak kávézok, de pont azzal semmi gond, mindig szokott enni reggel rendesen. Tízóraira gyümölcsöt eszik, akkor tényleg nem ülök le enni (leülök, vagy ott mászkálok a konyhában körülötte, de én nem eszem). Az ebédet mindig együtt esszük, az uzsonnát (igaz nem mindig ugyanazt), de szintén. Vacsorázni nem szoktam. Ezek között még szokott szólni, hogy éhes, elkéri a kaját, de nem mindig fogy el, vagy közben meggondolja magát, stb. Megkaptam, hogy biztos miattam válogat és eszik keveset, mert én is...most tényleg minden alkalommal amikor eszik valamit, én is egyek?!
2012. aug. 1. 06:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért válogat,mert megengeded neki.

De a főétkezéseket már 6 hónapos kora óta együtt költi el a család. Akkor is,ha nem ugyanazt esszük.

2012. aug. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem kell enned, csak imitáld. Amúgy nem írtad mennyi idős a fiad!

a lányom 10 hónapos és az ebéd meg a vacsi közös a többi az szemben van az etetőszékkel és én is a számhoz emelem az ételt, de nem eszek mindig vele. A te fiad nagyobb lehet, ha már egyedül eszik.

Nem, nem kell mindig enned neked is!

2012. aug. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én magam borzasztó rendszertelenül imitt-amott eszek csak. Szóval nagyon ritkán eszünk együtt. Egy dologhoz tartom csak magam (bár rám ez sem jellemző) nincs szaladgálás, játék evés közben. Nagyon sok rosszul evő anyatársamnál látom, hogy szaladgál a gyerek után egy-egy falattal.
2012. aug. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Azért válogat,mert megengeded neki." - ez jó, emlékszem, amikor a nagymamám kezébe hánytam a spenótot, nyilván azért történt, mert megengedte. :)

Nem tudom, mennyi idős babáról van szó, mi is csak az ebédet esszük együtt a 2 éves kisfiammal, mégsincs semmi baj az étvágyával. Nem azért, mert én olyan nagyon jól csinálom, ő ilyen.

2012. aug. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem mindig. Reggelizni én szoktam előbb,mert hamar megéhezem, míg ők tejjel kezdik a napot és később éheznek meg.(3és 5éves fiúk) De 1 óra felé az ebédnél mindig együtt eszünk,ha apa itthon van,akkor ő is velünk eszik. Uzsi-vacsi is sokszor együtt van. Nem azért válogat,mert nem eszel vele, szerintem ez butaság.. Nálunk is van válogatás,de ez nem függ össze az együtt evéssel szerintem.
2012. aug. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is imitálom. Egy kanál neki, egy kanál "nekem", már persze ha magától nem eszik rendesen. Amúgy nem erőltetem, ha nem éhes akkor nem eszik. De nem is főzök neki még 3 félét :-)


10 hónapos

2012. aug. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom nektek hány kezetek van, hogy a gyerek etetése közben ti is tudtok enni . :) Én egyik kezemben tartom a tányért, a másikkal meg kanalazom a szájába az ennivalót. Ha letenném elé akkor akkor több lenne rajta és a földön mint a gyomrában. Ebből következik, hogy még sosem ettünk együtt mégis mindent megeszik amit adok neki, sosem válogatott, bár még csak 11 hónapos.
2012. aug. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
soha nem eszünk együtt
2012. aug. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!