Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki használ ajtórácsot annak...

Bogyómama kérdése:

Aki használ ajtórácsot annak hogy vált be? Mennyit van ott a gyereke egyedül?

Figyelt kérdés

Teljesen elbizonytalanodtam magamban. Kb 3 hete van ajtórácsunk. Kicsi fiam nagyon szépen eljátszik egyedül (lassan 9 hós.) Eddig a mi szobánkban volt szopipárnával elhatárolt területen játszó része.Ez nagyon kicsi volt. Így vettünk Neki a szobájához rácsot, és most már ott játszik. Igen ám, de ahogy leteszem egyből sír. Amit 1-2 perc után abbahagy, és 20-25 percig eljátszik egyedül, aztán jön újra a sírás. És ez így megy folyamatosan. Eddig 1 órát is képes volt egyedül játszani. Valószínű közrejátszik, hogy sokat utaztunk mióta megvan a rács, és így nem tudott "hozzászokni".

Ötletek/tanácsok?



2012. aug. 1. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy magával a ráccsal van a gond? A korlát, hogy nem tud odamenni hozzád, ha akar. nem vagyok egy modern anyuka, aki mindenben azt látja, hogy lelkileg hogyan sérül a gyerek, de tuti nem vennék ilyen rácsot. Amíg kisebb volt, költözködtünk az én aktuális dolgom szerint, amikor már nagyobb volt, jött ment és fél szemmel mindig néztem, vagy beszéltem hozzá, hogy a hangját azért halljam.
2012. aug. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Emellett rengeteget foglalkozom kicsi fiammal. Óvónőként tudom milyen fontos az életben az elindulás, mit kapsz otthonról. Akkor van egyedül, mikor én házimunkát végzek. Nem egész nap...
2012. aug. 1. 10:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Bár tudom, hogy az oldalon tanács osztás helyett gyakran a kérdező lehúzása és önfényezés (én mekkora király anyuka vagyok veled ellentétben) folyik, nekem végképp nem ez volt a célom. Meg sem fordult a fejemben, hogy nem foglalkozol vele eleget, vagy azért zárod be, hogy kedvedre trécselhess a szomszéddal :)

Nézd, gyakorlatilag a mindenféle ma divatos színes "kerítések" vagy a korábban már bizonyított járókák is ugyanezt a célt szolgálták a te esetedben még nagyobb teret is kap. Szóval nem lehúzni akartalak.


Csupán feltettem a kérdést, hogy maga a bezártság ténye nem okozhat-e nyugtalanságot?

2012. aug. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én nem a gyereket kerítettem el hanem azokat a helységeket ahova nem mehetett :)

tehát a lépcsőhöz tettünk rácsot, a wc-fürdő ajtót bezártuk magunk után, a konyha elé tettem a szennyes tárolót, ezt én át tudtam lépni, ő viszont nem :)

szóval így viszonylag biztonságos volt a lakás, oda ment ahova akart, mármint előszoba-nappali-háló-és az ő szobája között mászkálhatott :)

2012. aug. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
majd megszokja. Enyém órákat is el van egyedül ha épp sok a dolgom.
2012. aug. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!