Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a Nandu...

Mi a véleményetek a Nandu hordozókendőről?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 hónapos és nem szereti a babakocsit,kézben viszont szépen el van,így arra gondoltam vennék kendőt hogy picit hosszabb időre is a szabadba lehessünk!

Mi a véleményetek?

Hasonló helyzetben nektek be vált a hordozás?


2012. aug. 1. 13:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%

Nem!

Másképp volt a kendőben, más érzés volt neki, mintha fognám, utálta. Megmutatták hogy kell felkötni, otthon nekem nem ment, 2 emberes meló volt, én fogtam a gyereket, a férjem kötötte, de ha nem volt otthon, én meg sem tudtam kötni, esetlenül lógott benne a baba.

Na mikor sikerült, elindúltam vele sétálni, a lépéseim felzaklatták a gyomrát, a bolt előtt lehányt. Eladtam.

Na, vettem egy oldal hordozót, abban úgyszintén nem tartotta semmi a hátát, nehéz volt, és ua baj is telibe hányt 300 méter séta után!


Ezek után a hordozót tettem a Babakocsira, jobban tetszett nemi mint a Mózes, mert kilátott, vettem rá játékot, amit rá lehetett tépőzárazni, megszerette a sétákat!


Azelőtt a kocsit toltam, a baba meg az ölemben!

2012. aug. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Érdemes lehet megpróbálni, az én lányom sem igazán rajong a babakocsiért, de a kendőt szereti (a fiam meg pont fordítva volt vele).

Szóval baba függő, hogy szeretni fogja, vagy nem, de egy próbát megérhet.

Egyébként nem bonyolult meg nehéz megkötni, a neten is sok kötési módot lehet találni, videóval is, érdemes ezeket megnézni, én is onnan "tanultam" a kötözgetést.

2012. aug. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

A Nandunak kicsit merevebb az anyaga, több idő mire kényelmesre betörik, de én nagyon szeretem. Főleg télen, mert melegebb, meg nagyobb súlyú gyereknél nekem biztosabb érzést ad mint egy vékonyabb, pl a Didymos indio. Ha találsz használtat, akkor a kezdeti betörési nehézségek nincsenek. :) De ha bejön nektek a hordozás, akkor érdemes lesz beruházni egy drágább darabra, mert azért azokat könnyebb kötni és kényelmesebbek is. Vagy egy mei-tai-ra, én azt is imádom, bár inkább csak olyan fél éves kortól.


Ha már szépen tartja a fejét a kiscsaj, akkor bátran teheted hátra is, na azt tényleg élvezni fogja! Én is 3 hósan dobtam először a hátamra a lányomat.

2012. aug. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Nandu van, használtan kaptam, de jobb lett volna valami rugalmasabb kendő. Nem olyan egyszerű vele bánni. Én sétához nem használtam, mert elég súlyos a babám, elöl nagyon nehéz volt cipelni, hátra meg nem mertem, meg nem is tudtam megkötni. A Mei tai szerintem sokkal jobb, egyszerűbb, kényelmesebb, de az valóban egy picit később lesz aktuális majd.
2012. aug. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is Nandut használtam, nekünk bevált.
2012. aug. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én használtan vettem egy nagyon jól betört nandut,nagyon szerette a kislányom,ezerszer kényelmesebb a babakocsinál,de a következőnél biztos befektetek egy drágább kendőbe,mert azért azok kezelhetőbbek,kényelmesebben lehet kötni velük.
2012. aug. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Kiki01 ***** válasza:
100%
Nekem is Nandum van, ha gondolod megkaphatod akciósan:) A babám egész jól elvolt benne, ha egyszer végre valahára sikerült megkötni. Lehet hogy ehhez tehetség kell, mert én akármennyit gyakoroltam, csakis véletlenszerűen sikerült, nagy néha, úgyhogy vettem egy Mei Tai-t, azzal nincs ilyen gond.
2012. aug. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

én akkor viszem kendőben, ha utazunk, bkv-zunk, kirándulunk. illetve ha nagyon sír, és semmi sem nyugtatja meg, akkor is a kendő szokta megoldani a helyzetet.


kendőben a legtöbb gyerek jól érzi magát, szereti a közelséget. szerintem érdemes megpróbálnotok, a Nandu próbának, alkalmanként megteszi.

de vannak sokkal jobb, kényelmesebb kendők is, húzósabb áron (Dydimos, Lana).


érdemes ahsználtan venned egy Nandut, hogy kipróbálhasd (vagy kérj kölcsön valakitől), ha beválik, és megteheted, érdemes beruházni egy profibb kendőre.

2012. aug. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Denisa W. ***** válasza:
82%
Nekem is Nandu van, az az egy hibája, hogy nem rugalmas az anyaga, így nem annyira kényelmes a használata, de ettől eltekintve jó. Amikor 2-3 hónapos volt a lányom, előre kötöttem, aludt benne, de annyira nem rajongott a mozdulatlanságért. Most, hogy 6 hónapos, a csípőmre kötöm és együtt takarítunk, sokszor el is alszik közben. Jó dolog, ha elviseli a baba, hogy nem nagyon mozoghat benne, de szerintem inkább rugalmas anyagút vegyél.
2012. aug. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk olyannyira bevált a hordozás, hogy amint tudtam, eladtam a babakocsit, mert nem használtuk egyáltalán (jó lett volna, de belváros, BKV, kis üzlet, stb, ezt már te is ismered gondolom :-s).

A Nandu olcsó, és biztonságos kendő, de valóban eléggé masszív az anyaga, nehéz vele jól megkötni a gyereket. Nekem annó egy natúr-mályva színű új Nandum volt, és elég sokat szenvedtem vele, de sokan azt mondják, hogy pl ez a színű Nandu kicsit puhább:

[link]


Szerintem kezdetnek egyszerűbb lenne egy Nanduból varrt karikás kendő, hm? ( [link]

Nagyon egyszerű megvarrni, és használni is. Gyakorlatilag egy rövidebb - 2-2,5 méteres - hordozókendő anyag, egyik végén egy pár karika (ez speckó hordozós karika kell legyen biztonsági varrással felvarrva!). Nem kell kötözgetni, hanem belecsüccsented a babát, mintha a karodon ülne, és a karikák segítségével beállítod a kendő feszességét, és kész, indulhattok :-)

Újszülött kortól használhatsz karikás kendőt, és ha megfelelő anyagból van (jelen esetben a Nandu tökéletes megoldás), akkor nagyobb korában is használhatod. Érdekel ez a megoldás? Ha igen, küldök még róla infót :-)

2012. aug. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!