Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen mondta ki a...

Mennyi idősen mondta ki a babád az első szavát, és mi volt az?

Figyelt kérdés
14 hós a fiam, de még egy szót sem mond. Aggódnom kellene?
2012. aug. 1. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A fiúk később szólalnak meg :) Legalábbis ezt mondják :)

A lányom még 1 éves sem volt, már mondta, hogy vau-vau. Nem sokkal később "bácsi" "Peti" (unokatesója) ezek voltak az első szavai. Azóta megállás nélkül dumál :) Unokaöcsém és keresztfiam is késve kezdett beszélni, de behozták a lemaradást. Mindegyik másképp fejlődik, szerintem még nem kell aggódnod :) Ja, anyósom szerint a férjem 3 évesen sem volt hajlandó megszólalni, ma meg.... :)

2012. aug. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódnod:)

Leírtam már, az én fiam 2 és fél éves volt majdnem, semmit sem beszélt, de még azt sem, h nem, vagy anya, értett mindent, ha mondtam, h hozd ide a piros kockát megtette, így tudtam, h nincs vele baj, csak nincs közlendője.

Aztán egy ebédnél elmélázott, és közölte, h enni jó:)

Majdnem lefordultam a székről, kérdeztem, h te tudsz beszélni???

Bólintott, kicsit gondolkozott, szerintem rájött, h lebukott:)))

Aztán egyre többet beszélt, egyik napról a másikra összetett mondatokban, ilyeneket mondott, h valójában én a játszótérre szeretnék menni, ekkor még nem volt 3 éves :)


Majd dumál még annyit, h a füled ketté áll, nekem most már 4 éves, ha rájön a dumálhatnék, senki követni sem tudja, hosszú percekig beszél, szerintem inkább saját magával, mert egy idő után csak bólintok, vagy mondom igen, nem, ahogy Micimackótól tanultam:)

Az óvónők füzetet vezetnek a beszólásaiból:)

2012. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A lányom 10 hónaposan mondta ki az első szót: "lámpa".

A fiam 13,5 hónaposan mondta ki az első szót: "anya". Most 18 hónapos, és 2-3 szavas mondatokban beszél! :) Pl. "Apa elment autóval. A kutya ugat.", stb. Van, aki később kezd beszélni, de aztán meg sem lehet állítani! :) Pont mint a mozgásfejlődés! Ne aggódj!

2012. aug. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!