Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukák válaszát várom,...

Olyan anyukák válaszát várom, akinek kis korkülönbséggel születtek a gyermekei. Hogyan telnek a napok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
7,5 hónapos a kislányom.Ma csináltam egy pozitív terhestesztet..totál ki vagyok akadva,hiszen védekeztünk...éreztem,hogy valami történik velem,de reméltem csak beképzelem...persze csak hétfőn fogad a nőgyógyász...de ez már részletkérdés.Szeretném ha olyan kismamák írnának akiknél a babák között 12-15 hónap különbség van.Hogyan telnek a napok,mi volt nehéz,mi az ami könnyen megy (ha van ilyen).Nyugtassatok meg,hogy van élet 2 picivel is...(ja és van egy 8 évesem is)
2012. aug. 1. 15:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%
Remélem van élhető élet:) Van egy 6 évesem, egy 2,5 és egy 9 hónaposom, és 3 hónapos terhes vagyok (szintén védekezés mellett). Vagyis a pici és a kicsi között 15 hónap lesz. A picit nagyobb és a pici között meg 22 hónap van. Azt hiszem felköthetem a gatyámat rendesen.
2012. aug. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Én is beléphetek a klubba?Az én babám 5 hónapos és 12 hetes terhes vagyok,és mi sem terveztük.Nem lesz köztük csak 11 és fél hónap.Nekem már az ötödik babám lesz és nagyon remélem hogy túl lehet élni épp ésszel.Még én sem tudtam fölfogni a dolgot de próbálom megemészteni és elfogadni hogy ez van.Nekem is jól jönnének a tanácsok.
2012. aug. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Csajok! akkor támogassuk egymást,mert én most éppen totál padlón vagyok...mindkét gyermekem terveztük...örültünk.most pedig nem tudom mit kezdjek ezzel a helyzettel,hiszen nem terveztünk babát.őszintén megmondom,ha választani lehetett volna,már nem biztos,hogy akartunk volna még1 babát.Hogyan lehet fogadni egy nem kívánt gyereket?...bár imádom mindkettőt és őt is szeretni fogom,de most nagyon kiakaszt,hogy nem terveztük,ő mégis jön.Ha hétfőn elmegyek orvoshoz megírom,hogy nálunk mennyi lesz a korkülönbség,mivel szoptatok,fogalmam sincs mennyi idős a babám...(2 gyerek után elég ciki..na mindegy)
2012. aug. 1. 22:09
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Le a kalappal előttetek csajok!!! Nekem ilyen tapasztalatom nincs,de a férjem és a nővére között 4 nap híján egy év van.Anyósom mindig azt mondta,hogy a legjobb dolog.Mert nincs haj tépés,féltékenykedés tulajdonképpen olyanok mint az ikrek egymás pajtásai,jól eljátszanak együtt és azonos az érdeklődési kőr.Amit ő csinált vett egy ikerkocsit és így könnyedén eljutottak mindenhova.

Engem is ösztönöz,hogy csináljam így mert "hamarabb letudom" na én azért megvárom azt a másfél évet! :-))Szép babavárást nektek!

2012. aug. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Kedves előző ....Köszönöm és remélem úgy lesz ahogy az anyósod mondta...:) nekem is volt ilyen gondolatom,ha a jó oldalát próbálom nézni...márpedig mi mást tehetnék? :)
2012. aug. 3. 21:41
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.

Mit mondott a dokid hány hetes vagy?


Én mikor kiderült, hogy újabb baba lesz, 4 napig sírtam, de ma már képes vagyok igazán örülni neki. Nálunk van testvérkocsi, de soha nem gondoltam volna, hogy ennyire ki lesz majd használva :)

Arra jutottam, hogy a kis korkülönbségnek csak a pozitív oldalát szabad nézni, a többibe meg nem szabad belegondolni sem. A minap egy nagyon nehéz nap után éjjel 1 órát sírtam. Csak feküdtem az ágyon és végig futott az agyamon, hogy mi lesz, ha lesz melléjük még egy apróság, hogy fogom túlélni. Erre azt mondta a férjem, hogy "megélni kell és élvezni, hogy megadatik nekünk, hogy nagy és gyönyörű családunk legyen. Nézd meg őket, ahogy alszanak, egyik szebb, mint a másik. Annyira aranyosak! Élvezz ki minden velük töltött percet, amíg csak lehet, mert pik pakk felnőnek, aztán már nem engedik sem az ölelgetést, sem a puszigatást ...stb" Igaza volt.

2012. aug. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Köszi ,hogy írtál.Akkor te jobban kiakadtál mint én :) szegényem! Igen csakis a pozitív dolgokra gondolok. a többi meg alakul...nem lesz könnyű,de hamar eltelik az a nehéz időszak ami az elején ránk vár (Remélem :) )Hát ne tudd meg!!!! 12 hetes a pocaklakóm....még jó hogy nem a szülőszobán vettem észre,hogy terhes vagyok!!! Komolyan!!!! Na hát persze az uh-n gyönyörűen látszott,izgett-mozgott :) minden rossz gondolatom elszállt....kis 7,5 hónaposom mellett hamar elmegy az idő azt hiszem...nem érek majd rá unatkozni...a nagynak meg kezdődik a suli úgyhogy majd csak azon kapom magam,hogy a szülőszobán vagyok :) de gondolom ezzel te sem vagy másképp!:)
2012. aug. 7. 07:59
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Jót mosolyogtam azon, amit írtál. Azt én is észre vettem, hogy most szinte repül az idő. Időm sincs arra gondolni napközben, hogy terhes vagyok.
2012. aug. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás csajok! Nekem ugyan két és fél év van a kettő között, de néha így is húzósak a napok. De ilyenkor én is mindig arra gondolok, amit az egyik válaszoló írt, hogy tényleg pikk-pakk felnőnek és akkor ezeknek a perceknek, amiket megélünk velük annyit. Igaz, akkor majd lesz más, aminek örülünk velük kapcsolatban. Ha nem vagyok indiszkrét, megkérdezhetem, hogy milyen védekezés mellett estetek teherbe? Mert én is mindig ettől rettegek úgymond, nem szeretnék több bébit. Illetve szeretnék, de a második szülésem után, illetve a terhességeim után úgy döntöttem, hogy nem. Eddig is játszottam a sorssal.
2012. aug. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
sziasztok! Az én két kicsim között 17 hónap van és még van egy 10 évvel idősebb nővérük.Szoptatás mellett gyógyszert szedtem így nem volt mensim és nem is vettem észre hogy terhes vagyok.12 hetes volt mire feltűnt vmi.Mi sem akartunk több babát és még nagyon frissen élt még bennem az előző terhesség és szülés ugy hogy kiakadtam .De csak kb fél napig tartott.Valahogy éreztem hogy így kellett lennie.Ne aggódj kedves kérdező hogy nem tervezett baba volt.Abban a pillanatban amikor eldöntötted hogy megtartod és szeretettel várod már ez nem számít semmit.A terhességgel nekem sem volt időm sokat foglalkozni.Már 2 éves elmúlt a kis potyagyerekünk.Nagyon aranyos a két kicsi teljesen összenőttek imádják egymást!Mondjuk bunyó is van rendesen:)Jó babavárást neked!
2012. aug. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!