Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Több éve otthon lévő anyukák,...

Több éve otthon lévő anyukák, nálatok nem jöttek elő önértékelési problémák?

Figyelt kérdés
Több éve itthon lévő anyuka vagyok, eszem ágában sincs idő előtt visszamenni dolgozni, imádom nevelni a két csemetémet. De! Egyre jobban eluralkodik rajtam az az érzés, hogy én buta, csúnya, haszontalan emberke vagyok. Annak ellenére, hogy az anyai hivatást tartom a legszebb és legnemesebb hivatásnak, kialakul bennem egy olyan érzés, hogy én mindenkitől kevesebbet érek. Lehet abból adódik, hogy alig van időm magamra, a külvilágra. Ti hogy vagytok ezzel?
2012. aug. 1. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Én már 5 éve vagyok itthon, nálam ilyen érzés még nem jött elő. Sok időm nekem sincs magammal foglalkozni, de mikor az oviba megyünk, felveszek valami normális ruhát, kisminkelem magam és máris jobban érzem magam. Néha azért hiányzik a régi munkám, de most is jól megvagyok, ráadásul jön még egy pici, úgyhogy még egy darabig maradok. Nem bánom! Ne tartsd magad kevesebbre, nem hiszem, hogy az határozná meg egy ember értékét, hogy milyen karriert ért el. Ha akartam volna karriert, akkor nem lennének a gyerekeim, lehetnék egy jól szituált vénlány :) Én tudatosan választottam ezt az életet, nem csak így alakult. Te is érezd jól magad benne, gondolj arra, hogy bármikor visszamehetnél dolgozni, csak te épp gazdagabb lennél pár gyerkőccel.
2012. aug. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Néha igen. 4,5 éve nem dolgozom! Meg is szoktam kérdezni a férjem nem zavarja-e, hogy ő tart el minket, de ilyenkor azt mondja én is dolgozom, csak a házimunkát végzem, gyereket nevelek.

Akkor erőt veszel magamon, valami új frizurát nyíratok, veszek pár új ruhát, elmegyek barátnővel erre arra. Felüdülök!

De ha belegondolok, igazából nincs is kedvem vissza menni dolgozni, jó itthon lenni!

Barátnők sokszor írígyelnek milyen jó nekem hogy nem dolgozom, én meg őket írígylem hogy eljárnak dolgozni, nap mint nap csinosan, emberek közé, az fizetés is jól jönne...

Szóval igen, bennem is vannak ilyen érzések, hogy mennék is dolgozni, meg nem is, jó is itthon meg nem is:)))

2012. aug. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nálam biztosan az is a baj, hogy nagyon ritkán mozdulunk ki itthonról. Nem panaszkodok, mert van egy szép házunk, kertünk, kutya, jó környék, de a férjem sokat dolgozik és csak vele tudunk kimozdulni. Nincs olyan barátnőm sem a környéken, akivel csavaroghatnánk.
2012. aug. 1. 16:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok,mint a kérdező,annyi különbséggel,hogy a férjem Németben dolgozik.A lányunk most 9 hónapos,de sajna már előtte sem dolgoztam másfél évig.Pont ma gondolkoztam el ezen,hogy valamit csinálni kéne magammal.Teljesen elhanyagoltam magam.A túlsúly nem zavar,szép lassan megy lefele,de úgy nézek ki,mint egy ősasszony.De feltettem magamnak a kérdést,hogy kinek akarjak tetszeni.Mi is ritkán mozdulunk ki,a férjem ugye nincs itthon,csak havonta egy hétre.Egy nagy rakás...nak érzem magam.Néha eluralkodik a depi...De biztos elmúlik majd,én ezzel biztatom magam.A kislányom gyönyörű,nagyon jó baba,én meg olyan vagyok amilyen :)
2012. aug. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!