Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottatok már erről az új...

Hallottatok már erről az új diliről?

Figyelt kérdés
Pár hetes kórtól nem használnak pelust, állÍtólag jeleznek a picik. Tegnap pont rákérdeztem, hogy bevált e nekik és a barátnője szerint a pár hós babával pelenka nélkül mennek el, aki jelezz, akkor pedig, mintha a bili felett csinálnák, olyan pózban pisil, kakil. ÁllÍtólag szobatiszta lett, mármint jelezz. Szerintetek ez lehetséges?

2012. aug. 2. 12:57
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
42%
beteges!!!!
2012. aug. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges, ismerek is olyat, aki csinálja. Mondjuk ehhez olyan szinten résen kell lenni, figyelni a pici minden rezdülését, ami nekem tuti nem menne :)
2012. aug. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 Sókristály ***** válasza:
87%

Nem új dili ez, csak nálunk újdonság. A természeti népek nem használnak pelenkát, viszont a gyerek állandóan az anyára van kötve. Így az anya megtanulja felismerni a jelzéseit, és időben kiveszi a kendőből, megpisilteti már néhány naposan is.

Egy ideje nálunk is vannak kismamák, akik próbálkoznak ezzel. Otthon egyszerű, de megoldják máshol is a kis hordozható papírbilikkel. Mondjuk azt nem tudom télen hogyan csinálják a rengeteg ruha miatt.

Az biztos, hogy van, akinél működik, leveleztem ilyen anyukával (más okból), de az tuti, hogy nem lehet könnyű belerázódni.

Én maradok a pelusnál :-)

2012. aug. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem új dili, vannak ilyenek, olvastam már róla régen is... pelenkanélküliség vagy hogy hívják.

Tőlem csinálják, de én nem fogom a gyerek minden rezdülését feszülten figyelni 24 órában, hogy mikor pissant egyet.

Olvastam, hogy egy nő pl, szoptatáskor a baba popója alá tette a bilit, mert megfigyelte, hogy akkor mindig csurgat és kakil. Hát én meg nem tudtam volna elképzelni, hogy ott a gyerek én meg a bilivel zsonglőrködök a pucér segge alatt. Főleg úgy, hogy mi elég mozgékonyak voltunk és mentünk mindenfelé.

2012. aug. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
:O ez komooooly?? Annyi dolog van amire figyelni kell, résen kell lenni aztán mikor jön az a korszak hogy hiszti akkor azt kell figyelni hogy mi aza pont amikor már bepörögne.... áááááá aki csinálja csinálja, biztos ennyi dolga van egésznap de én maradok még a pellusnál.. :/
2012. aug. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam róla. Nem új "dili". Csinálják is jó páran, és működik a rendszer.
2012. aug. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
A kakit én is tudom, mert látom és hallom, a pisit utólag észre szoktam venni (ha pont nézem a babát), mert összerázkodik. Kicsit vicces. De mondjuk 9 hónapos már. De ettől még nem ültettem rá bilire. De ha valakinek ez sikerül akkor legalább egy gondal kevesebb a szobatisztaság kipipálva.
2012. aug. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

"A természeti népek nem használnak pelenkát, viszont a gyerek állandóan az anyára van kötve. Így az anya megtanulja felismerni a jelzéseit, és időben kiveszi a kendőből, megpisilteti már néhány naposan is. "


Hát igen, náluk ez oké, de én pl. ezt nem tudom elképzelni úgy, hogy decemberben a mínusz tíz fokban viszem a 8 hónapost a védőnőhöz, felszállunk a villamosra, a gyerek jelzésén látom, hogy most csurgatni fog..... ééééés akkor mit csinálok????

2012. aug. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

nem új dili, ezt már nagyon régóta csinálják, monhatni ez egy irányzat. szerintem az "ősanyázás" is innen indult.

kendőben hordják, együtt alszanak, mást se tesznek csak a baba reakciót lesik, hogy nagyon hamar kiismerjék.

és nem szobatiszták a babák, ezt ők is elismerik, csupán anyuka megtanulja a jelzéseket, így pelust spórolnak, nem gondolom, hogy baj lenne ezzel.

írd be a googlebe, mikor nekem volt 3 éves a fiam, már akkor is sok anyuka csinálta, én nem, de nem is tartom hülyeségnek, csak nem mindenki képes napi 24 óra figyelmet a babára fordítani

2012. aug. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 Sókristály ***** válasza:
81%

Én csak leírtam, honnan ered ez a "dili" :-)

De hozzátettem, hogy én sem csinálnám. Tartok tőle, hogy a többi gyerekem éhen halna, a lakás meg szaladna egy ilyen módszer mellett.

2012. aug. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!