Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szülés változtatta meg a...

A szülés változtatta meg a menstruációmat?

Figyelt kérdés
11 hónapos a kislányom. Folyamatosan szoptattam és jelenleg is szoptatom. 9 hónapos volt amikor először menstruáltam és akkor nagyon görcsöltem. Azóta nem volt meg egyáltalán. Ma viszont görcsölés nélkül megjött semmit nem éreztem és érzek. Másnál is volt így? Szülés előtt mindig fájt a hasam.
2012. aug. 2. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a szüléseim után (amíg nem kezdtem el gyógyszert szedni)mindig sokkal erősebb és fájdalmasabb volt a menstruációm, mint korábban, így lehet, hogy neked is megváltozott csak a szerencsésebb irányba.
2012. aug. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 csulcsi válasza:
Szerintem a szoptatástól is lehetett, hogy olyan soká jött meg,meg lelki oldala is van+ hormonok játéka.Addig örülj,amíg nem fáj.Nekem szülés után normálisan megjött (elég hamar,pedig 5 hónapos koráig szoptattam).De kb. 2 és fél évig minden hónapban 2 hétig tartott a menstruációm,ömlött belőlem a vér és iszonyatos görcseim voltak.Hasmenés,fetrengés,migrén,stb.Most a tablettától abba maradt minden.Valószínű endometriózisom van.Ilyenekre figyelj majd oda,hátha később így jársz,mint én.Meg nőgyógyászom anno azt is mondta, hogy szülés után "A" típusú menstruáció várható,mint kamaszkorban (hol van, hol nincs,hol ilyen,hol olyan)össze-vissza. Beletelik néhány évbe,mire helyrerázódik a szervezeted.Azért elég nagy meló kihordani és megszülni egy gyereket.Amúgy ő az első baba?
2012. aug. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen az első baba.
2012. aug. 2. 14:18
 4/6 csulcsi válasza:
Nekem az elsőnél normális volt minden szülés után-hasonlóan,mint neked-(hamar teherbe is estem a másodikkal),és a nemkívánatos dolgok második baba után lettek.De ha nagyon izgulsz,stresszelés helyett menj el nőgyógyászhoz vagy beszélj a védőnővel, mert a babának is kijár a nyugodt anyuka.Ne várj annyit az orvossal,mint én.Nem éri meg.Nekem ez a 2 és fél év nagyon rossz volt.Túl lusta voltam dokihoz menni.
2012. aug. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első szülésnél 1 év után jött meg először a menstruációm. A görcsölés teljesen eltűnt! Pedig előtte én is görcsoldókon éltem, migrén, stb.

Második baba 11 évvel később érkezett (!), most másfél éves. Érdekes dolgok vannak, mert újra előfordul görcsölés, bár ez semmi a régihez képest. Ami meglep, hogy 6 napig is tart, és erőteljesebb sokkal a vérzésem, mint előtte. Most vagy nem regenerálódott még teljesen a szervezetem (sürgősségi császár volt ez a második, és nem is szoptattam most csak 3 hónapig), vagy lassan változik a testem, mert közeleg a klimax, én nem tudom (38 múltam). Mindenesetre mindkét szülés okozott maradandó változásokat a ciklusaimban.

2012. aug. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Császárral szültem, 16 hónapig szoptattam, 11 hóra jött meg. Előtte borzalmas volt: nagyon erősen görcsölős (aludni, dolgozni, utazni sem tudtam, csak kapkodtam a gyógyszert) és totál összevissza. Előre paráztam, hogy mi lesz kisgyerekes szülőként így. Erre most szuper, másfél éve menstruálok, szép rendszeresen és szinte semmit nem érzek - nagyon örülök neki :)) és remélem, így marad. Ami fura, hogy a peteérést viszont megérzem, előtte meg nem.
2012. aug. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!