Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a gyerekorvos szerint 1 éves korig a glutént ne vezessem be? Tudom, hogy most az van, hogy 7 hóig be kell. De régebben nem így volt.

Figyelt kérdés
2012. aug. 2. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Na igen, ahány gyerekorvos, annyiféle nézet.

Nézd, engem ezzel a hol így, hol úgy dologgal a gyerekem születése után elég hamar kiborítottak.

Ha majd a világon az összes orvos, bizonyítékokkal alátámasztva megmondja, hogy ez így tuti biztos, így csináld, akkor úgy csinálnám. Addig viszont úgy csinálom, ahogy én jónak gondolom.

Olvasgass a témában, ha tájékozódni akarsz, de ez még jobban összezavar.

Szóval: nem várnék 1 éves koráig, 7 hóig bevezetném.

Egyébként a legújabb orvosi ajánlások szerint már 4 hó után, még anyatej mellett be kell vezetni a glutént.

2012. aug. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

4 éves kisfiamnál még úgy volt, hogy 1 éves korig ne, így nem is adtam olyan ételt neki.

6 hós kislányomnál most 7 hóig javasolják, így kapja. Egyiknek sincs semmi baja.

2012. aug. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Kiki01 ***** válasza:
Az orvostudomány is azon az áron fejlődik hogy ők is a hibákból tanulnak. Nyilván glutén témában is valami baj volt a régi elmélettel, ha már megváltoztatták. Persze ha a babádnak nincs hajlama a lisztérzékenységre akkor tök mindegy, de én azért a legkorszerűbb elméletet követném.
2012. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sókristály ***** válasza:

Nekem a gasztrós a következőt mondta:

Volt néhány eset, amikor a késői bevezetés okozott túlérzékenységet a gluténra. Ezt felkapták, ezért mostanában a gyerekorvosok 4 hós kortól ajánlják. De még Ők sem úgy, hogy hajrá, innentől minden mehet, hanem max. fél keksznyi mennyiség egy napra.

Viszont a gasztroenterológusok (és végülis nekik ez a szakterületük) meg azt vették észre, hogy a korai bevezetés miatt még több lett a lisztérzékeny kisgyerek, így nem támogatják ezt a kezdeményezést.

Szóval az a lényeg, hogy előfordul, hogy valaki a késői bevezetés miatt lesz allergiás, és az is, hogy a korai bevezetés miatt lesz az. Csak éppen az utóbbiak sokkal többen vannak.

2012. aug. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sókristály ***** válasza:

A vége lemaradt:

És persze egy jó széles rétegnek meg se így, se úgy nem lesz baja.

Én óvatos duhaj vagyok, van már egy fehérjeallergiás (szója) gyerekem, így 1 éves kor utánra hagytam a glutént, mégpedig a doki határozott kérésére. Most 13 hónapos, és még csak ismerkedik a cuccal.

2012. aug. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kiki01 ***** válasza:
Pont a túl késői és a korai gluténbevezetés elkerülése miatt tanácsolják a 4 és 7 hónapos kor közötti időszakot.
2012. aug. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Sókristály ***** válasza:

Bocsi, de a 4 hónapos azért meglehetősen korai, hiszen sokan a hozzátáplálást is csak 6 hósan kezdik.

A gasztrósok 8-10 hós kor körül ajánlják.

Én mondjuk hiszek nekik, mert Ők sok-sok esetből vonják le a következtetéseiket, hiszen a problémás gyerekek javarészt náluk kötnek ki, Ők ismerik az előzményeiket is.

2012. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A most 2 éves fiamnak még nem szabadott bevezetni egy éves kor alatt (azért kapott, talán 10 hónapos kora után)

És mivel nálunk a családban nincsen allergiás, én nem is izgulok emiatt, a 8 hónapos lányom még nem kapott.

2012. aug. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én lisztérzékeny vagyok, ami lány utódoknál 50% eséllyel öröklődik. A gyerekorvosunk direkt azt javasolta, hogy 6 hónaposan vezessük be a glutént. Ez most van. Már kínálgattuk, eddig semmi tünet, bár elég keveset volt csak hajlandó megenni belőle...
2012. aug. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!