Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hetekben vagy hónapokban...

Hetekben vagy hónapokban számoljuk a baba korát?

Figyelt kérdés
Bajban vagyok mint a terhesség idején, én azt mondom 9 hetes a babám a párom szerint 2 hónapos.
2008. máj. 8. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:

A kismamák heteket mondanak, no meg az orvosok. A laikusok meg mindig azt kérdezik, hogy hány hónaposak vagytok? :)) Vicces. Aki volt már terhes az inkább azt mondja mennyi idős vagy?

Attól függ, hoghy a hónapokban számolásnál mennyi hetet számol egy hónapnak. Mert ugye a terhesség 40 hét, na most a 9 hetes terhesség nincs egész 2 hónapos. Ha 4el osztod, akkor 10 hónapra kellene szülni. De nem így van :) Szerencsére :))) Szóval én inkább mindig heteket mondok, és ha véletlen vki azt mondja, hogy de úgy nem érti akkor én 5el osztom a heteket, de az sem valós.. :) Vagy főleg most a vége fele azt mondom, hogy hány hét van hátra.. :)

2008. máj. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ohh bocsi... Most nézem, hogy nem terhességi hetekről beszéltél. Ne haragudj akkor hülyeséget írtam... :( de sztem hetekben, csak hogy korigáljak... de tök mindegy már születés után igy is úgy is. :)
2008. máj. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mivel a magzat olyan gyorsan fejlődik, így az orvosnak fontos hanyadik hét, mert abból tud következtetni méretekre, fejlettségre. A hónapokat ezért nem mondják. A magzat szinte naponta növekszik, de egy hét allat jó sokat.Képzeld ha azt mondod a Dokinak 5 hónapos vagy - Ő meg nem tudja mekkora a baba.???A férfiak nem tudják!!!
2008. máj. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet hogy nem jól irtam a kérdést de már megszületett babára gondolok.
2008. máj. 8. 10:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kinek hogy szimpatikus...Én hetekben mondom, de amikor közeledik a hónapforduló, akkor "öregbítem" és az esedékes hónapot mondom. Persze, ha gyerekorvoshoz v. védőnőhöz megyünk ott a hetet mondom.
2008. máj. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A babám 28-án született, 30-án azt mondom két napja múlt 8 hónapos, 14.-éhez közeledve azt mondom nemsokára 8 és fél hónapos.

Szerintem (legalábbis én mindig úgy hallom), hogy hónapban számolják. Illetve, ha pont két hó között van, akkor odamondják (mondom), hogy és fél hónapos.

Elég gubancosan írtam le, de remélem azért érted:)

2008. máj. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első pár hónapban én is hetekben számoltam a korát, most 4.5 hósok vagyunk és 3.hó után már hónapokban és fél hónapokban fogsz te is beszélni.Terhesség alatt nagyon hozzá szoktunk hetekhez.Hidd el észre sem veszed és hónapokban fogsz te is beszélni.
2008. máj. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!