Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött kislányok ápolása,...

Újszülött kislányok ápolása, fürdetése? Mikortól lehet a nagyajkakat széthúzva mosogatni, törölgetni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 20:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet le leszek orrolva, de én az elejétől széthúztam neki és nagyon finoman kitöröltem, ha kaki volt, illetve, amikor fürdettem, ugyan így, bár fürdésnél nem húzta szét, csak a szivaccsal nagyon finoman oda töröltem! 5hónapos, a mai napig így csinálom, nem hiszem, h gond lenne, inkább legyen tiszta, mint fertőzést kapjon kaki után, vagy ilyesmi!
2012. aug. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Pár helyen olvastam, h OTT nem szabad törülgetni, de amikor pl. kakil, bemegy oda is, muszáj onnan kitörölgetni. Inkább ez, minthogy bemennjen a kis punijába aztán folyása legyen pl....
2012. aug. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ugyan úgy csinálom mint az első
2012. aug. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Atroposz ***** válasza:
100%

Kislányoknak is megkel mosnia a nuniját mert bekerülhet popsikrém vagy hintőpor stb csak a lényeg, hogy a hüvelyébe ne kerüljön semmi.Egy törlőkendőt csak egyszer használj és ahogy kell előröl hátra fele.



Kislányok


Minden alkalommal, amikor pelenkát cserél, figyelmesen tisztítsa meg az összes bőrhajlatot (redőt) nedves törlőkendővel vagy szappanos-vizes gézzel. Egyik kezével emelje meg a lábacskáit, és az intim részeket felülről lefelé törölje meg úgy, hogy a szeméremajkakat is alaposan megszabadítsa a szennyeződéstől. A tiszta felületet kenje be babaápolóval. Ha száraz a csöppség bőre, ápolja az erre javasolt krémmel vagy babaolajjal. Púdert többnyire csak a köldökcsonk gondozására használjon.


a kis szeméremajkakat nem bántjuk. Mindig csak a külső nagyajkakat tisztítjuk. Alapvető szabály, hogy mindig előlről hátra törlünk, azért hogy a végbélnyílás környékén lévő kórokozók, kaka ne kerülhessen be a hüvelybe. Természetesen, ha kaka került a szeméremajkak közé azt nedves törlővel azonnal alaposan távolítsd el. A másik probléma a popsikrém “begyűlése” szokott lenni a kisszeméremajkak rejtekébe. Ezt el kell távolítani bizonyos időközönként. Módja: fürdés után lehűtött kamillateával steril gézzel nagyon óvatosan kitöröljük. Ha pirosnak látjuk ezt a részt, akkor is a kamillateával lehet lemosni. Régebben divatos volt a kemillateás fürdő, ezt azonban csak alkalomszerűen lehet alkalmazni, ugyanis szárítja a bőrt.

2012. aug. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Atroposz ***** válasza:

Amúgy én is szét húzom neki mindig

csak a hüvelyébe nem szabad beletörölni.

2012. aug. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem mertem neki eddig nagyon széthúzni, mert ugye még ott olyan fehéres valami van, csak nemrég született! Ha kakis lenne, akkor persze jobban merem, és krémet sem kenek bele neki, igyekszem figyelni
2012. aug. 3. 20:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor úgy látszik, hogy sokan jól csináljuk! :D
2012. aug. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Töröld óvatosan, de tisztára. Azzal teszel neki rosszat, ha ott hagyod a nem odavaló dolgokat. Én nem vagyok a törlőkendők híve, inkább a tiszta vizes textil pelenkát részesítem előnyben a pelenka cseréknél. A tiszta víztől mi baja lenne? Fürdetésnél én nagyon bánom, hogy neogranormon fürdetővel kezdtem, mert nem igazán tudtam akkor, az összetevők mit is jelentenek. Pár hónapos korára ekcéma gyanús lett. Mióta (ez itt a reklám helye :-) ) a mannaszappantól rendelek extra szűz olívaolajos szappant, gyönyörű a bőre, és 0 a méreganyag, ami fürdés közben a bőréhez ér.
2012. aug. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vizes vattával szoktam kitisztítani neki fürdés, és kaki után (6 hónapos).Próbálom egy mozdulattal elintézni, nehogy kipirosodjon.A nagyobbik lányomnak már csak esténként tisztítom ki, mivel szobatiszta (most lesz 3 éves).
2012. aug. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezzel én is bajban voltam az elején, hogy azt a fehér valamit kitörölhetem-e a punijából...

2 védőnőt is megkérdeztem, mindkettő mondta, hogy nyugodtan töröljem, csak óvatosan.

2012. aug. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!