Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg annyira rossz ha a...

Tényleg annyira rossz ha a baba külön szobában van már a kezdetektől?

Figyelt kérdés

Ha majd megszületik már szeretném ha külön lenne.Olyan a szoba hogy egy ajtóval egybe nyílik a miénkel.Tehát az mindig nyitva lenne.De mindenki kiosztott hogy azt ugy nem lehet,együtt kell aludnia velem,miért aludna külön stb.

Kicsit szarul esik mikor így lehurrognak,ha nem jó a babának,úgyis áthúzom majd a kiságyát,de miért ne lehetne megpróbálni hogy saját szobába legyen?Ennyire rossz?


2012. aug. 4. 08:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
úgy csináld ahogy szeretnéd, és ahogy nektek jó. Aztán ha megszületik úgyis eldől hog mi lesz...
2012. aug. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem egyáltalán nem rossz! Nálunk is külön szobája van az első perctől kezdve (már másfél éves a kislányom) és semmi baja nem lett belőle pedig a folyosó is elválaszt minket,volt légzésfigyelőnk, babaőrünk. Két hónapos korától végigalussza az éjszakát.
2012. aug. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Én is úgy kezdtem, mint Te. Az első gyereknél még bírtam az éjszakai macerát. Hiszen felsír a gyerek, te átmész érte, megszoptatod az ágyadban (mert nyilván fekve ébredsz fel a legkevésbé, majd újra felkelsz, büfiztetsz, és átviszed az ágyába. Na ha ezt úgy kivitelezed, hogy közben nem pattan ki a szemed és űzöd el az álmod, akkor nagyon ügyes vagy.

Másodiknál már ennél kevésbé voltam stréber, amíg éjjel sokat szopott a fiam, addig köztünk aludt (így mikor ébredt becsúsztattam a cicim, mikor jól lakott kivettem és aludtunk is tovább), mikor már csak pár alkalomra korlátozódott, akkor átvittem a gyerekszobába, hogy ne szokjon az állandó közelségemhez, a saját ágyát, szobáját szokja meg.

Harmadiknál is ugyan így jártam el, mint a másodiknál, nekem ez volt a legkényelmesebb.

Azt tanácsolom bízz önmagadban, hallgasd meg mások "jó" tanácsát. Aztán, ha úgy nem megy, ahogy Te kigondoltad, majd meríthetsz ihletet azokból. Én úgy érzem az anyaság egy örök próba. Folyamatosan kísérletezek, hogy melyik gyerekemet hogyan tehetem a legboldogabbá. Az egyiknek így jó, a másiknak úgy. Nem lehet csak az A vagy csak a B megoldás jó!

3 gyerekes

2012. aug. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%

HÁT majd fogják neked itt írni hogy jaj nem hallod meg ha nem vesz levegőt meg kényelmesebb úgy szoptatni hogy csak odafordulsz és nem kell felkelni hozzá, szopik, majd alszotok is tovább stb.

Én azt mondom próbáld ki ahogy a szíved diktálja ezt is azt is. Lehet hogy most a külön szoba mellett vagy aztán mikor meglesz el se bírod képzelni hogy olyan "messze" legyen illetve tényleg egyszerűbb és kényelmesebb lesz úgy szoptatnod hogy ott van melletted.

De más miatt nehogy rosszul érezd magad, próbáld meg milyen ha külön szobában van aztán ha bejön ok., ha nem, az is.

Én mindhárom babámmal megpróbáltam együtt aludni úgy értem egy szobában meg hogy közvetlen közelben legyenek.

Hát 4-6 hétig bírtuk, így is úgy is kelnem kellett hozzájuk mert fekve nem tudok szoptatni sose tudtam.

Azonkívül egy szobában sokkal nyugtalanabbul aludtak ők is mi is. Éjjelente kb.6-7 szer ébredtek. Amikor külön szobába kerültek, maradt a 2szeri ébredés (3 óránként ahogy megéheztek) azért az sokkal barátibb volt.

Egyébként meg légzésfigyelőt használva még az sincs hogy aggódsz hogy nem veszed észre ha nem vesz levegőt.

2012. aug. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Kislányom születésénél nagyon megsérültem és nagyon fájt mindenem két hétig. Ezért eleinte próbáltam együtt aludni vele, mert alig bírtam felkelni és ülve nem is tudtam szoptatni. Éjszaka viszont sokszor felébredt, nem tudott visszaaludni, ezért a saját szobájában lévő kiságyba költöztettem. Én mentem hozzá ha kelt, de szerencsére csak evett és mindig visszaaludt. 7 hónapos korában kezdte átaludni az éjszakát, amikor már nem csak anyatejes volt.
2012. aug. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%

Nem fogod kibírni hogy olyan messze aludj tőle:)

1)fáradt leszel ha mindig bekell mennem szoptatni

2)állandóan azon fogsz kattogni hogy lélelgzik-e még

2012. aug. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%
Amikor a lányom megszületett, természetes volt, hogy egy szobában leszünk vele. Nem is tudtam volna elképzelni, hogy messzebb legyen, hiszen állandóan figyeltük a légzését és ahogy nyekkent, már fent voltam. Valaki külön szobába rakja, van aki külön emeletre (olyat is hallottam), de ha megszületik az anyai ösztönöd nem fogja engedni, hogy messze legyen tőled és ez a normális szerintem. A saját szoba ráér később, amikor már nagyobb lesz, addig az kizárólag a szülőnek jó.
2012. aug. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nyugodtan aludjatok külön, és majd meglátod. Én pl nem tudok vele egy szobában aludni. Kezdettől külön szoba volt, én 2 hétig vele aludtam, mert betettünk egy ágyat oda is, hát alig vártam, hogy visszamenjek a helyemre. Most pedig, hogy rengeteget mocorog alvás közben én nem tudok egy szobában aludni vele, mert állandóan kelek ha moccan. Van légzésfigyelőnk és így nyugodt vagyok. Próbáld ki és majd meglátod mi a kényelmes.
2012. aug. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

Nem rossz, pláne légzésfigyelővel, ráadásul mint írod, egybe is nyílnak a szobák.

Eleinte velünk aludt a lányom. De soha nem aludt közöttünk, nem szoptattam fekve. Nem ébredt fel a férjem sem, sokszor azt sem tudta reggel, evett-e éjjel a gyerek. :-)

8 hónaposan raktuk külön, akkor készült el a szoba. Azóta jobban alszunk mindannyian. Én úgyis felébredek, ha felsír, de ő nem hallja a mi mocorgásunkat, és ha ő mocorog, arra azért én sem kelek fel, mint korábban.

A szobájába tegyél majd be egy kényelmes fotelt, és ne hordd át szoptatni a hálóba, így nem fog teljesen felébredni sem.

Most várjuk a másodikat, de helyhiány miatt egyelőre megint velünk lesz, úgy néz ki. Bár az előzőek tapasztalatából kiindulva gondolkodom más megoldáson is...

2012. aug. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

Kislányunk most 2 éves, az első perctől külön szobában aludt. Nálunk is csak 1 ajtó választotta el a 2 szobát, az első 3-4 hónapban nyitva volt az ajtó, aztán félig becsuktuk. Éjjel ha sírt, kihoztam, megetettem, elringattam és visszatettem. Az elején éjjel 2x ébredt, 2 hónapos korától viszont alszik végig. Neki is jobb ha van saját szobája, amit megszokik. Esetleg egy éjjeli lámpa ( pl a falon, valamilyen babás mintával ) nem árt, azt szokták szeretni.

3 hónapja született kisfiunk, légzési gondokkal született, 2 hétig kórházban volt, lélegeztetni kellett. Amikor haza hoztuk, 1 hétig aludt közöttünk, de csak a légzése miatt mert nagyon féltettük. De 1 hét után ( akkor volt 3 hetes ) átvittem a tesó szobájába, most ott alszanak mind a ketten. A kicsi 1x ébred, a nagy egyszer sem. Nem ébresztik egymást.

Szerintem jobb ha külön teszed őket.

2012. aug. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!