Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyenkor kaphatom tovább a...

Ilyenkor kaphatom tovább a GYED-et?

Figyelt kérdés
Szeptembertől tanulni fogok, Kisfiam pedig heti 3 napot családi napköziben lesz. A vezetővel megbeszéltem, hogy állami normatívát nem vesz igénybe utána, mert nem minden nap lesz ott. Ilyenkor is le kell mondanom a GYED-et, vagy nem?
2012. aug. 4. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
le kell mondanod. bárhova is adod be, nem kaphatod tovább, magán bölcsi, bölcsi, csana, stb. ha nem te vagy vele minden nap akkor csak a gyes jár
2012. aug. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

Ha nem vesz igénybe utána állami normatívát akkor olyan, mintha ott sem lenne a gyerek, vagyis az állam nem is tud róla és nem kerül egy fillérjébe sem. Nem? Én nem mondanám le.

Azzal sem értek egyet hogyha magánbölcsibe adom, akkor is le kell mondani a GYED-et, ha én fizetem a bölcsit akkor az államnak semmi köze hozzá, nem támogat egy fillérrel sem, akkor minek mondjam le. Ha pl. átadnám anyukámnak egész napra, hogy vigyázzon rá én meg itthon héderelnék akkor is le kellene mondanom a GYED-ről? Én nem tenném.....

2012. aug. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Az én fiam bölcsibe járt 1,5 éves korától és kaptam mellette a gyedet. Fel sem merült bennem hogy le kellene mondanom. Senki nem is mondta
2012. aug. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom mint a második, hogy az állam egy fillérrel sem támogat, sőt nem kis összeget fizetek, hogy ott legyen, illetve ha itthon vigyázna rá valaki pénzért az is ugyanolyan. Ha van valakinek még tapasztalata, akkor szívesen fogadom.
2012. aug. 5. 09:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Na pont nálam is bölcsis kérdések vannak felmerülőben. Nem értem miért is kellene lemondani ha pl magánbölcsibe adom, vagy ha nincs állami normatíva igénybe véve.
2012. aug. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!