Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Titeket zavarna, ha bejelentés...

Titeket zavarna, ha bejelentés nélkül beállítanának anyósék sógorékkal az egy hetes babához?

Figyelt kérdés

Ma egy hetes a babánk, a kórházban már látogattak minket erre ma cseng a kaputelefon és beállítottak. Vidéken laknak és Pesten jártak a sógoromat köszönteni majd utána gondolták beugranak sógorostól összesen négyen. Férjem szerint vidéken ebből senki nem csinál ügyet, hozzájuk is bárki beállíthatott meg ők is átugranak az ismerősökhöz és a szülei ezt szokták meg, még ha neki furcsa is már és ő nem csinálná, de a szülőknél meg már ez így alakult ki. Szerintem ez nem ugyanaz, még ha a babánk esetében nagyszülőkről is van szó, mert hát mégis csak egy hetes, másrészt nálunk meg az a szokás, hogy egyrészt akkor megyek ha hívnak, de legalábbis előtte odaszólok, hogy alkalmas-e.

Férjem szerint túlreagálom, szerintem meg most az elején lehet még lefektetni a szabályokat, mert utána ebből rendszer fognak csinálni.

Mi a véleményetek?

Én nem küldtem el őket melegebb éghajlatra, meg igyekeztem normálisan reagálni azon túl, hogy mondtam nekik, hogy nem szóltatok, szólhattatok volna, kár hogy nem szóltatok stb. de ettől még normálisan és kedvesen elbeszélgettem velük.


2012. aug. 4. 19:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem egy kicsi túlreagálod. Vidékről feljöve ott volt dolguk ezért beugortak megnézni az unokát. Nem minden nap tehetik meg, hogy utazgassanak. Gondolom azért már a te szüleid is látták otthon az unokát. Szerintem ezzel semmi probléma, gondolom azért nem órákig voltak ott.
2012. aug. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
na de előtte egy telefon azért beleférhetett volna, hogy nem tudom, ott vagyunk fél óra múlva, nem szoptatsz-e, alszik-e a baba stb. nem?
2012. aug. 4. 20:06
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen azért telefonálhattak volna.
2012. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért telefonálhattak volna...ne tudd meg az én szüleim,és a bátyám aki nem itt él,de pont itthon volt,aznap amikor hazajöttünk a kórházból,feljöttek este 6 körül..gondoltam csak beugranak,megnézik a bébit aztán mennek.erre fél 9-ig itt voltak,nagyon ideges voltam,pedig tudtam,hogy jönnek. ettől függetlenül ne idegeskedj rajta,nem ér annyit az egész. ők nem olyan fejjel gondolkodnak mint te most :)
2012. aug. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

igazad van, újszülötthöz nem illik így beállítani, még meghívatni magukat sem.


de értem a problémát, nálunk is ez van. az én szüleim bármikor jönnek, hívás nélkül és nem is szólnak. mentségükre legyen, hogy 10 percnél sosem maradnak ilyenkor, de akkor is idegesít és már szóltam miatta, mégsem változott.

férjem szülei csak megbeszélés után jönnek és ez sokkal normálisabb.

2012. aug. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ahogy írtad, nyugodtan fektesd le a szabályokat! Most az elején!

Mondd, hogy legyenek szívesek előző nap szólni, ha jönnek, de legalább pár órával előtte, mert egy pici babával nem könnyű, nem sokat alszol, akkor pihenhetsz ha hagyja a picur, és nemigazán kellemes ha hirtelen jön valaki, mert lehet épp pihentek, eteted a babát...de ha szólnak, hogy mikorra várhatóak, akkor úgy osztod be a napodat, hogy ez ne legyen gond!

A te otthonod, a te szabályaid!!!

2012. aug. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
57%

én teljesen megértelek,és igazad van! legközelbb mindenképpen hozd szóba,hogy szívesen látod őket,de azt szeretnéd kérni,hogy előtte szóljanak oda,hogy alkalmas-e.

A férjeddel is próbáld meg megértetni,hogy mi volt a problémád ezzel. én úgy gondolom,senkihez sem illik váratlanul betoppanni!

2012. aug. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
57%
Az tuti, hogy én is kiakadnék! Vidék ide vagy oda, az biztos, hogy nem csak utalgattam volna, hogy odaszólhattak volna! Teljesen igazad van, ezt meg kell beszélnetek!
2012. aug. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Én vidéki vagyok, vidéken élünk és itt sem szokás bejelentés nélkül betoppanni, nem csak egy hetes babához nem, hanem később sem. Én sem megyek bejelentés nélkül sehova, de újszülötthöz meg pláne nem. Engem rettentően zavarna, hogy nem szólnak előre.
2012. aug. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

igazából nem az zavar, hogy eljöttek, persze, jöjjenek, nézzék meg, csak ők már két napja tudták, hogy jönnek Pestre a sógoromat köszönteni és tudták, hogy fel akarnak ugrani, akkor meg miért nem lehetett telefonálni?

szerintem attól tartottak, hogy nemet mondunk, mivel már a szülés előtt szóltunk mindenkinek, hogy szólunk, ha alkalmas...erre ez lett a reakció, hogy nem szóltak, csak jöttek.

Attól tartottam, hogy én reagálom túl a kismama hormonokkal:)

Férjem aazt mondta majd szól nekik, de mivel nem ért velem egyet teljesen, ill. neki mindegy, így tuti úgy jön majd le anyóséknak, hogy én hergelem be ellenük a férjem.

:(

2012. aug. 4. 21:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!