Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelkiismeretfurdalásom van!...

Lelkiismeretfurdalásom van! Hogy tehettem?! Ezzel most mit kezdjek? Mit csináljak legközelebb?!

Figyelt kérdés

Rácsaptam a lányom fenekére, mikor végig hisztizte a fürdést, egy szóra se figyelt rám.

Kivenni nem akartam, mert épp a fürdéssel volt baja (amit egyébként imád) és nem akartam, hogy tudatosuljon nála, hogy ha hiszti van, akkor anya úgyis enged. Viszont megütni se akartam, egyszer még le is állítottam magam, aztán arra eszméltem, hogy mégis rácsaptam a seggére... megfürdettem és csak utána vettem ki a kádból és szorítva öleltem, most meg mindjárt sírok! Még csak 2,5 éves kis csöpp! :(


2012. aug. 4. 22:32
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg neki hogy nagyon szereted,és nem akartál Te neki rosszat,csak elvesztetted a fejed mert annyira mérges voltál.Én csináljatok együtt valami izgalmas dolgot majd.:)

Sajnos a hisztivel legközelebb nem tudom mit kell csinálni,mert még előtte állok.Még én sem tudom hogy fogom kezelni,mi lesz ha én is megütöm idegességemben?:( Ettől én is nagyon félek.

2012. aug. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
72%

gyakori ez, hogy hirtelen elfogy a türelem.. Szerintem kérj bocsánatot, egyszerű szavakkal, megérti már (azt meg úgyse érti, hogy elfogyott a türelmed)

-Bocsánat, hogy türelmetlen voltam hozzád.

Ennyi. Megérti és bármilyen hihetetlen, a kisgyerekek toleránsak és megértők. Megbocsátanak:)

2012. aug. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
95%

Semmi,de semmi baja nem lesz az ég világon,ne aggódj!!!!

Csak megtanulja, hogy ez nem pálya,ahogy viselkedik.

És abból,amit írsz én azt veszem ki, előtte jópárszor rászóltál.

Ma nem divat én tudom nagyon jól,de hidd el, nagyon sok felnőtt él úgy kiegyensúlyozott,lelkileg egészségesen és normálisan úgy, hogy néha jó időben kapott a fenekére szüleitől.Ez nem egyenlő azzal, hogy idegbeteg szar anya vagy!!!Csak van egy tűréshatár, amit remélhetőleg lányod sem fog máskor átlépni.Ezzel tényleg semmi baj sincs.

Én fiam 2 éves és bizony már kapott a fenekére pont hiszti miatt és semmi baja nem lett, csak éppen azóta tudja hogy így nem viselkedhet.

Tudom nagyon le leszek pontozva ezért,amit írtam,de nem érdekel!

Sajnos sokan úgy gondolják,hogy úgy nem lehet nevelni, hogy néha kap egy fenekest a gyerek...pedig ez tényleg nem egyenlő a folyamatos veréssel, közel sincs hozzá!

Ne sírj és ne legyen lelkiismeret furdalásod!!!

2012. aug. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
Ez azért nem a világ, ne sírj miatta. Te is elvesztheted egy pillanatra a fejed. Pár nap múlva már nem is fog emlékezni rá.
2012. aug. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se kell nagy feneket keríteni ennek,megbántad legközelebb számolsz 10 ig stb. de ez hogy csináljatok kárpótlásul valami izgit együtt, szerintem semmi szükség rá, nem kell hogy azt érezze hogy most valami szörnyűséget tettél amiért ő hú de mekkora kárpótlásra szorul. Magadban rendezd el, de a gyerekkel szerintem nem kell érzékeltetni hogy ez benned most mit váltott ki.
2012. aug. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
83%

Bocs, de szerintem azzal nagyon rosszat tenne, ha bocsánatot kérne!!!

Hogy jönne le ez a lányában??Hogy semmi baja viselkedésével,sőt az a rossz,ahogy anya viselkedett, ergo nyugodtan lehet hisztizni máskor is!!!

Tök mindegy, hogy szerinted jó-e ha néha kap a gyerek,vagy elítélendő,de ha most bocsánatot kérsz akkor totál összezavarod, és akkor sem fog komolyan venni legközelebb mikor csak szigorú vagy!!

Semmi baja nem lesz lányodnak!!hidd el!!!

2012. aug. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
21%

6 : - nem értek veled egyet. A 2-3 éves gyerek már PONTOSAN tudja, hogy ez azt jelenti : gyenge voltam, tehetetlen.

És meg lehet beszélni vele. Így meg nem emlékszik, csak nem érti azt, hogy miért kapott ki. És az nem jó.

2012. aug. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
37%

Én sem értek egyet a 6-ossal, ne haragudj, de szerintem én, mint felnőtt nő kombinálok talán annyit ilyen dolgokon, mint amit te leírtál, nem egy kicsi gyerek.

Nyugodj meg, te valószínűleg még sokáig, a pici holnapig fog emlékezni rá. Én is bocsánatot kérnék.

2012. aug. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
89%

6os vagyok, szerintem meg pont fordítva van!!

Egy 2-3 éves szerinted érti azt, hogy gyenge és tehetetlen valaki egy érzelmi helyzetben???Hát nem hinném...legfeljebb érzi, de hogy megfogalmazni nem tudja és ha megfogalmazzák neki akkor nincs vele tisztában az biztos!

Viszont mi volt a szitu?"fürdés, hiszti csak úgy,anya rám szól,hiszti folytatódik,anya megint rám szól határozottabban,hisztinek nincs vége,anya már mérges a hiszti miatt,de csak folytatódik, hát kapok egyet a fenekemre.Huh na valami tényleg rosszat csináltam"

Persze nagyon okosak, de azért nem kis felnőttek.Én biztos vagyok benne, hogy összezavarná,ha bocsánatot kérne.

2012. aug. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
98%
Ugyan ne szórakozzatok már!!!Most komolyan????Akkor nekünk,szülőknek komolyan csak úgy lehet nevelni, hogy eltereljük a figyelmét,meg nem veszünk róla tudomást?????Mert ha kicsit is szigorúbb az anyuka, és juj, rácsap a fenekére,akkor már bocsánatot kell kérni???Ezzel tudjátok mit érünk el a gyereknél???hogy a világon mindent de mindent meg fog majd engedni magának,mert megtanulja, hogy anya úgyis bocsánatot kér!!!És itt most nem is a verésen van a lényeg, hanem hogy mit kell így túllihegni ezt a dolgot???Mit kell engesztelgetni, ha tényleg,valóban megérdemelte azt a fenekest????Dehogy fog rá hónapokig emlékezni,max csak arra, hogy valami nagy hülyeséget csinált,mert anya nagyon mérges volt!
2012. aug. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!