Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen egészséges babahordozó...

Milyen egészséges babahordozó eszközöket ismertek?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy az emberek többsége csak a babakocsit, kengurut és a Mei-Tai-t ismerik, max a hordozókendőt?


Szeretném egy topicba összegyűjteni azokat a babahordozó eszközöket, amik helyes, egészséges tartás biztosítanak a baba számára, és a hordozó személynek sem káros.

Ti melyik Típust szeretitek a legjobban?

Ezen belül írhattok márkákat is, amiket megkedveltetek. Mi a jó tulajdonságuk?

A kenguru szóba sem jöhet.


Amilyen típusokat eddig megismertem:

Rugalmas hordozókendő, szövött hordozókendő, karikás kendő, Mei-Tai, Podeagi, Onbuhimo,

Csatos hordozók

Milyenek vannak még?



2012. aug. 5. 00:25
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

-Babaerszény.

-Félcsatos hordozó (pl. Bondolinio). Annyiban különbözik a sima csatostól, hogy a vállpántok nem csatban végződnek, a baba oldalánál, hanem kötni kell őket a baba feneke alatt, ezért már 3 hós kortól használható (míg a csatosnál ajánlott, hogy a baba tudjon kúszni, mászni, esetleg ülni).

-Bébi Tai (pl. DidyTai, Hop Tye). Kialakítása olyasmi, mint a mei tai-nak, csak a terpesze keskenyebb, így újszülött kortól használható kb. 1 éves korig.

-Afrikai kanga.

-Chunei.

-LueMai. Olyasmi, mint egy mei tai, csak mindenféle állíthatóság van rajta, így kisebb kortól lehet használni.


Hirtelen ezek jutottak eszembe. :)

2012. aug. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Voltam már többször hordozóklubban, ezer féle eszköz van, de én hiába találom ki, hogy a legeldugottabb afrikai ország kendőjét akarom használni, ha nincs ilyen Magyarországon, csak fényképen...

Én meitais vagyok egyébként.

2012. aug. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is mei taizok, előtte rövid ideig kenguruztam, de a hátamnak egyáltalán nem volt kényelmes. Most szemezek a csípő hordozóval:


[link]

2012. aug. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Találtam egy ilyen oldalt:

[link]

Sokféle hordotó van rajta leírással, fotóval.

amauti (babahordozó kabát) - eszkimók, inuitok, Alaszka, Kanada

bilum - Pápua Új-Guinea

bog (boeg) - Svédország

capulana - Afrika (Mozambik)

doti -Afrika

hmong - Ázsia

kanga (khanga) -Afrika

kikoy (kikoi) - Afrika

kitenge (chitenge) - Afrika

lappa - Afrika

manta - Peru

mei tai -Kína (Dél-Kína, Yünnan tartomány)

obi -Japán

onbuhimo -Japán

pagne - Afrika

pareo - Tahiti

parraje (perraja) - Guatemala

podegi (podaegi) - Korea

rebozo - Mexikó

sarong - Indonézia

selendang - Indonézia

shawl - Wales

siol fagu (=shawl)- Wales


Ezek közül van olyan, ami -szerintem- nem valami jó felépítésű, én nem használnám (pl Bilum), de sok jóféle is van az oldalon.


@2-es: Van egy csomó olyan hordozóeszköz, amit különösebb varrótudás nélkül, otthon is el lehet készíteni egy olcsó Nandu felhasználásával, vagy más, hordozásra alkalmas anyagból. Például egy Kangát nem nagyon kell varrni. Megveszed az anyagot, szakadásálló, megfelelő nagyságúra levágod, erős cérnával szépen elszeged, és kész is. Egy pod sem egy bonyolult szerkezet, de még egy Mei-Tai-t is könnyen meg lehet varrni. Ha esetleg nincs kéznél varrógép, rengeteg hivatásos varrónő vállal szabásminta, vagy mintapéldány szerinti varrást. Ez sem túl drága. Úgyhogy szárnyalhat a képzelet bátran :-)


@3-as: Ez a csípőhordozó nagyon praktikusnak tűnik! Bár nekem egy kicsit drága lenne 11-ért, ha csak csípőn lehet használni.

2012. aug. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Most esett le 2-es, hogy úgy értetted (jól értem?), hogy eredeti hordozót nem találsz olyat? A hordozósklub is beszerzi valahonnan, ők nem tudnak segíteni? Hátha...
2012. aug. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én a csípőhordozókra esküszöm, 6 hónapos koruk óta használom és évekig jó szolgálatot tett és tesz, kedvencem a hippychick márka!
2013. febr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 7-es: Nem véletlenül írtam a topic leírásába, hogy "A kenguru szóba sem jöhet. "

Köszönöm a hozzászólásod, de ezt már több helyen olvastam, és változatlanul irreálisnak tartom. Erről nem nyitok vitát, mert nem vagyok kíváncsi légbőlkapott, harmadkézből származó rémtörténetekre semmilyen témában. Sok gondatlan szülő van, aki akaratlanul bár, de megöli a gyerekét odanemfigyelés miatt. Ez nem hordozókendő VS kenguru kérdés. Babakocsiban is rengeteg gyerek hal meg és kenguruból is esett már fejre gyerek úgy, hogy meghalt. Szóval kérlek szépen ebből a topicból végre hagyjátok ki a kengurut. Köszönöm előre is!!!

2013. febr. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!