Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Veletek vagy nélkületek?

Veletek vagy nélkületek?

Figyelt kérdés
A babátok, kisgyereketek veletek alszik a szülői ágyban vagy külön ágyban, vagy teljesen külön szobában?Ha igen meddig tervezitek még az együtt alvást, ha nem akkor tudatosan alakítottátok így, vagy csak ezt hozta az élet?

2012. aug. 5. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom kb 2 hónapos kora óta egyedül alszik/mióta átalussza az éjszakát/,külön szobában. Tudatosan csináltuk ezt, így nem zavarjuk egymást.

Kisfiam 1 hónapos,őt is így szeretnénk szoktatni,de nem tudom mikor fogja átaludni az éjszakát. Lehet sose... :D

2012. aug. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

3-4hónapsos koráig aludt velünk egy szobában,de egy ágyban sosem,utána a saját kis szobájában.

Tudatosan alakítottuk, mert nagyon sok szülőtől hallottam, hogy x éves a gyerek és még mindig egy ágyban álszanak,mert már nem akar a gyerek a saját ágyában aludni,nem szerettük volna ezt.

2012. aug. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdettől külön ágy, külön szoba. Nálunk nagyon bevált, gyorsan átaludta az éjszakákat.

Nagyon ritkán jön a szülői ágyba, csak ha nagy a baja, jön a foga, esetleg beteg.

2012. aug. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1 éves most. 2 hónapos koráig aludt velünk egy szobában, bölcsőben, aztán átköltöztettük. 1 hónapig a szobájában aludtam még: ő a kiságyában, én külön ágyon (így utólag már látom, hogy az én ottalvásom az ő számára teljesen felesleges volt - talán a hajnali szopik miatt volt így könnyebb, apát nem zavartuk). 3 hónapos korától külön, egyedül alszik és nagyon jól! A hajnali szopi elhagyása óta (5 hó) teljesen végigalussza az éjszakákat.

A külön szoba, külön ágy nálunk is abszolút tudatos volt.

2012. aug. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2 éves a nagyobb lányom,ő az első perctől külön szobában,ágyban aludt. Ez azóta is így van,ha beteg akkor alszik velünk,vagy néha éjszaka átjön. A kicsi 4 hós lesz a saját ágyában alszik a mi szobánkban,de ha nagyobb lesz ő is megy a gyerekszobába. Nem akartam,hogy zavarja a nagyobbat éjszaka.
2012. aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

26 hónapos a fiam. Másfél éves volt, amikor elkészült a másik szoba, akkor költözött külön, addig a mi ágyunkban aludt. Nem is tudott volna máshol, meg nem is akartuk külön tenni. 14 hónaposan vettem el tőle az éjszakai cicizést, onnantól kezdve aludt reggelig. Néha átjön a fiam hajnalban/kora reggel hozzánk bújni.


4 hónapos a lányom, ő velünk alszik, így egyszerűbb és jobb mindannyiunknak, meg nekem így a természetes.


Közvetlenül a mi ágyunk mellé, a falhoz van tolva egy széles fotel+két ugyanolyan, csak támla nélküli "puff", épp ágymagasságú, rajta egy vastag pléd, tök jó helye van a csajnak.

2012. aug. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy szobánk van, tehát egy szobában alszunk :-(((( de első naptól kezdve a saját ágyában alszik.
2012. aug. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A lányom első perctől külön aludt, külön ágyban, külön szobában. Mindhármunknak tökéletes volt így.:)

A kisfiam 9 hónapos korától velünk alszik, közös szobában, a mi ágyunkban. Amikor hazahoztuk a kórházból, próbáltam őt is az önálló alvásra szoktatni, de időközben lakásfelújítás miatt egy hétre közös ágyba kényszerültünk. Úgy megszokta, hogy nem sikerült visszaterelni a sajátjába. Eleinte próbálkoztunk, aztán belenyugodtunk, és most már azt mondom, jó is így, egyelőre így marad. Most másfél éves, legkésőbb ovi előtt kap saját heverőt, akkor már külön lesz. Korababa volt, 10 és fél hét kórház után került haza, rendszeres légzéskimaradásokkal. A kiságy a mi ágyunk mellé van tolva, én alszom mellette, a férjem pedig mellettem (szóval én vagyok középen). A kiságyból már kivettünk 3 rácsot, és sokszor úgy alszik a pirinyó, hogy a fele az ágyában van, a lábacskája lóg csak át hozzánk. Szóval korababa volt, majdnem meghalt, és csodálatos, hogy él, hogy, hogy ott szuszog mellettünk!:) Nem érdekel senki véleménye, nekünk jó így, és boldogok vagyunk. Látod, minden helyzet, minden baba, minden család más. Így is jó, úgy is jó!:) Ja, és a házasélet is kipipálva, szóval no para, egyet nem értők! :D

2012. aug. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
az én lányom 13hónapos és 4 hónapos kora óta alszunk egy ágyban!a kiságyát a miénkhez toltuk és az egyik oldalt rácsot levettük,az ágyát a miénkhez szinteztük így ő a kiságyban de mégis mellettem alszik!így egyenlőre tök jó nekünk! A célom az,h mire ovis lesz már egyedül tudjon aludni a saját szobályában.
2012. aug. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!