Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Veszélyes az én 4,5 hónapos...

Veszélyes az én 4,5 hónapos anyatejes babámra egy rózsahimlős gyerek?

Figyelt kérdés

2012. aug. 5. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az rózsahimlő elleni oltás az, amit 15 hónaposan adnak, ugye? Ha igen, akkor a te babád még nem kapta, így hát veszélyes lehet rá. De azért szerencsére elég kicsi a valószínűsége, hogy rózsahimlős gyerekkel találkoztok, éppen a védőoltások miatt.
2012. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Jubilee ***** válasza:
100%
A kisgyereked 15 hónaposan kapja meg az oltást rubeola ellen. Akár anyatejes, akár nem, megfertőződhet egy rózsahimlős gyerektől. Én a helyedben nem vinném a 4,5 hónapos babámat beteg gyermek közelébe sem.
2012. aug. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sem érdemes ezzel kísérletezni, de sok betegségnél úgy van, hogy ha az anya védett az adott betegség ellen és ő is találkozik a betegséggel, akkor az anyatejen keresztül ad át ellenanyagot a gyereknek, aki így megússza a fertőzést vagy legalábbis nagyon csendes lefolyású lesz. De tényleg nem kell ezzel kísérletezni, max. ha pl. testvér a beteg, mert akkor elkerülhetetlen. Kérd ki az orvos véleményét, ha nem tudod elkerülni a rózsahimlős gyereket.
2012. aug. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy jövőhét vasárnap kereszteljük az én fiamat és a keresztfiam 4 éves és ő himlős most. A tesóm nagyon nem örül ennek most, olyan jó lett volna ha együtt van a család. Én arra gondoltam, hogy esetleg már nem fertőz, csak ha lappang. De ezt én nem tudom. Csak gondolom. Meg ugye az én babám anyatejes. De fel hívom akkor az orvosunkat és meg kérdezem.
2012. aug. 5. 15:33
 5/14 anonim ***** válasza:
Hogy lehet, hogy elkapta a 4 éves?????
2012. aug. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az oviban az összes gyerekn át ment. De ez miért fura??? Minden gyereken át megy nem?
2012. aug. 5. 15:43
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem a baranyhimlore gondolsz véletlenül? Mert nem mindegy!
2012. aug. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Jubilee ***** válasza:
Azért érdekes, mert elvileg minden gyerek oltva van ellene 15 hónaposan. :)
2012. aug. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! A rozsahimlo rubeola mas néven!
2012. aug. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy rózsahimlőről legyen szó. Bárányhimlő lehet. De azzal sem kísérleteznék. Biztos, hogy nem vinnék egy kisbabát himlős gyerek közelébe.
2012. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!