Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11-12 hetes babások mennyit...

11-12 hetes babások mennyit alszik a Poronty napközben? Akinek van már fix kialakított napirendje leírná mikor mi hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
2009. júl. 19. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
ha neked a gyerek poronty akkor mi a szranak szultel???
2009. júl. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
TE BETEG VAGY!
2009. júl. 19. 16:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi holnap leszünk 3 hónaposak, nagyjából kialakult már vmi féle napirend, leírom neked:


Reggel 6 körül ébred, átveszem ami ágyunkba, megetetem, kicsit gagyarászik, brümmög, "játszik".

fél 9-9 körül ismét eszik, majd elalszik.

10-fél 11 körül ébred, ismét játék, délben kaja, kicsi játék, majd alvás.

Felébred 14 óra körül, háromkor kaja. Kicsit ismét eljátszik, elalszik egy órácskára, 18-kor megint eszik.

Eltelik egy óra, fürdés, játék stb. 9-körül kaja és alvás.

Éjjel 3 kor is megetetem, mert megébred, de mostanában már simán visszaalszik. És kezdődik elölről... :)


Ez így azért túl szépen hangzik, de hála az égnek elég jó baba, nem hasfájós, nem sírós. Ja és már sajnos nagyon kevés tejem van, a szopi már csak nasi és megnyugtatás.

Nagyon szépen fejlődik, már megduplázta a születési súlyát.

Kaja: 6-9-12-15-18-21-3 óra

A játékban benne van, a délelőtti séta babakocsival amit általában átalszik, a pihenőszékben való figyelgetés, a játszószőnyegen való ténykedés, énekelgetés, meseolvasás, séta kézben az udvaron, beszélgetés a részemről közben a szomszédokkal stb.

Napközben 1-1,5 órákat alszik, a kaja után is fenn van amíg el nem fárad.(kb. 2 órát tud fenn lenni, utána nyűgös lesz és ebből tudom, hogy altatás következik)


Az esti elalvás akkor zajlik gyorsan és problémamentesen, ha előtte "lefárasztottuk" kellően. Ha nem, akkor nyűglődik, felébreszti magát a keze kalimpálásával stb.

Ilyenkor kézben szoktam elringatni, ami a több, mint 6 kilójával, már picit fárasztó. (de lesz ez még rosszabb is :)

Ja és ezek az időpontok nem szentírások, de nagyjából így alakul egy napunk!


És nálatok hogy vannak a mindennapok?

2009. júl. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Időrendben hasonló nálunk is a szopi ideje. Sajnos a kisfiam elég hasfájós és ezért sírós is. Délutáni sétát szereti nagyokat alszik de a szopik között nehezen alszik el és játék helyett sokat sír a poci miatt. Remélem hamarosan elmúlik neki. E miatt is kérdezem másnak hogy telik a napja.

2009. júl. 19. 17:09
 5/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

És mit használsz a hasfájásra?

Nekünk nagyon bevált az angolvíz (Gripe Water) ismered? próbáltátok már?

Az első pár hétben kicsit fájdogált a hasa, de ettől mindig megnyugodott, és tudott pukizni. (bocs) És nem is gyógyszer, csak gyógyhatású készítmény.

És a tornáztatás is nagyon jó, amikor a lábát nyomkodod a hasához.

Bár gondolom már mindent kipróbáltatok!

2009. júl. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, de már tényleg kipróbáltunk szinte mindent. Espumisan, Gripe Water, tornáztatás masszázs... de így is fáj neki.


Nálatok meddig tart amugy az egy-egy szopiidő? Mert mostanában a fél óra lecsökkent 10-15 percre. Lehet már sokkal ügyesebb, hatékonyabb, de viszont ugy érzem van még bőven a ciciben.

2009. júl. 19. 17:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát sajnos nekem már alig van tejem, de ha szopizik nálunk is 10 perc körüli, ami a kezdeti időkben kb 1 óra volt:)

Sztem ha nem marad éhes akkor biztosan elég neki amit kiszopizik.

És neked a cicin alszik el? Vagy külön altatni kell? Mennyi a súlya?

Olyan jó már látni, hogy kezdenek kommunikálni, nem? Már szinte egész nap mosolyog, és ma először a fürdetéskor már rúgta a vizet és nevetett hozzá! Olyan édes!

Az elején még nehéz volt, amikor semmi visszajelzést nem kap az ember. Olyan jó látni ahogy növekednek, okosodnak, fejlődnek. Alig várom, hogy ülni tudjon, beszélni, járni...

2009. júl. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit, hogy az biztos, hogy sokkal ügyesebben szopiznak idővel, pl. már nem ejti ki a szájából, hanem ügyesen "visszaszippantja", fekve is tudok szoptatni, mert rájöttünk a technikára :), és a mi mellünk is megedződött.


Remélem nektek is segít a bűvös 3 hónap és elmúlik a pocakfájás.

Te milyen védőoltásokat adatsz be pluszban?

2009. júl. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mi babánk is már 6 kg.:)

Van hogy cicin alszik el de mostanában inkább ringatni kell. Nem egyszerű a kis 6 kg-os popót cipelni már.:)

Nagy öröm nekünk is amikor mosolyog gügyög és kizárólag egy játékának beszél csak. :) Jó lenne ha a többivel is barátkozna. Mi is várjuk már nagyon a további fejlődést és reménykedünk hogy a 12. héttől nem fog fájni a pocija. Ma 11 hetes. Védőoltást még nem tudom mit adjunk plusszba. Ti miket választottatok?

Minden jót nektek!

2009. júl. 19. 21:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Én beadatom pluszban a tüdőgyull. és az agyhártyagyull. ellenit. A rota vírus ellenit nem, (nem feltétlenül azért mert 17.000/db.) sok anyukát és eü. dolgozót megkérdeztem és azt mondták felesleges.Esetleg ha leene egy nagyobb tesó aki hazahozza közösségből afertőzéseket, akkor talán, de így nem.

Ja és a bárányhimlő ellenit sem!

Nektek is minden jót és további szép nyarat!

2009. júl. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!