Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki három gyermeket vállalt...

Szisztöp kérdése:

Aki három gyermeket vállalt nem bánta meg hogy nem maradt kettőnél? Tudom furcsa a kérdés, csak érdekel, hogy sokkal nehezebb 3-mal mint kettővel? Vágynék még a harmadikra. Anyagilag is meg idegileg is érdekel. Köszi.

Figyelt kérdés

#három gyerek #nagycsalád #vállaljak #hány gyereket
2012. aug. 5. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Térjünk vissza erre pár év múlva. nekem most sokkal nehezebb és ilyet hogy megbántam nem írnék mert a másik megoldás nálunk az abortusz lett volna amit meg elképzelhetetlennek tartok (kivéve valami nagy tragédiát gondolok itt erőszakos cselekmény vagy szenvedélybeteg szülők anyagilag totál nullán minden ami ennél jobb az nem ok szerintem ab.ra)

Nekünk védekezés mellett lett a harmadik (tehát nem tervezve).

Nagyon fárasztó kimerítő és anyagilag se "éri" meg olyan értelemben hogy mi annyira nem állunk rosszul hogy segélyért álljak sorba (hálistennek) a családi adókedvezményt részben ki tudjuk használni, mégis olyan drága az élet és annyi plusz kiadás van hogy felerészt az inflációt és a dráguló dolgokat fedezi az adókedvezmény.

Az étkezése a két nagyobbnak (ovisak) féláron van. Ennyi plusz van.

Nekünk mondjuk nincs segítségünk, nincsenek nagyszülők, vagy rokonok akik néha segítenének vagy akihez fordulhatnánk h vmi rossz dolog történik így állandó stresszben vagyok hogy mindent nekünk kell megoldani a férjemmel és ha valami váratlan kiadás van osztogatom a forintot ide oda.

Nagyon meg kell gondolni szerintem. Imádom a legkisebbemet is, de könnyebb lenne nélküle az élet anyagilag és stressz szempontból.

Viszont remélem később jobb lesz a helyzet.

Ha van segítség legalább néha akkor könnyebb szerintem. Még ha csak van kihez elmenni néha akkor is.

2012. aug. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Szokjuk a helyzetet, a pici még csak 2 hónapos.

Mi terveztük, így nagyon örülünk neki.

Azt látom, hogy a lelki energiákat jobban be kell osztani, és hogy a nagyobbak szükségletei szinte fontosabbak néha, ők most nagyon keresik a társaságomat. :o)

De azt gondolom, hogy ez még alakulni fog, hiszen most újdonság a pici, akiért amúgy odáig vannak.

Anyagilag: mi nem álltunk olyan jól soha, így nekünk most több a pénzünk, mint kettővel volt, az újszülött meg gyakorlatilag nem kerül még semmibe.

Én úgy látom, hogy a kisgyerekkor még nem szól annyira a pénzről, nem gond a használt ruha, játék, ilyesmi. Kamasz korban biztos nehezebb lesz, viszont akkorra (sőt előbb) én is munkába állok majd.


Szerintem klassz a nagycsalád, én erre vágytam mindig is. Ami nehéz, hogy csökken a pihenő idő, mert hát gyakori, hogy éjjel is valakinek kell valami, és minél több a gyerek, annál nagyobb ennek az esélye. :o)


Viszont nálunk egy nagyszülő páros sokat segít, így néha kettesben is tudunk lenni a férjemmel, és ez sok energiát ad.

2012. aug. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
én most várom a 3.-at. mire megszületik,már a kicsi is ovis lesz,így sokkal könnyebb lesz a nap. a két nagy között másfél év van,az nagyon nehéz tud lenni :) én nem félek,h h bírjuk majd,mert a 2nagy napirendje pici koruktól fix, a kicsi meg majd hozzájuk szokik :) anyagilag sem gond,mert az adókedvezmény 3 ra plusz 80,a családi 3-ra 48,ez nekünk elég.
2012. aug. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

Két gyermek a legrosszabb döntés, sok szempontból! 3 gyermek eltartása már anyagilag is jobb - tudom, hogy sokak az anyagiak miatt nem vállalnak 3 gyermeket, de nagyon rosszul teszik, hiszen 3 gyerekkel már nagycsaládosnak számít, sokkal több adókedvezmény, családi pótlék, belépők, stb.


Aki kibírt 2 gyereket, az 3-at is kibír. Nekünk 5 van, anyagilag is megtehetjük persze, és nagyon boldog családban élünk, nem is értjük a kiscsaládosokat.

2012. aug. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

4-es, gratulálok! Propagáld csak a megélhetési szülést. Undorító dolognak tartom, hogy valakinek az érv a gyerekvállalás mellett, hogy anyagilag megéri.


"Aki kibírt 2 gyereket, az 3-at is kibír"

Én nem "kibírni" akarom a gyerekeimet, hanem boldogan, szeretetben felnevelni. És nem fogok egy harmadikat is szülni azért, mert anyagilag megéri, és mert kibírom. Mert azzal a szerencsétlen harmadik gyerekkel ez lenne a legnagyobb kicseszés, amit csak egy anya elkövethet a gyereke ellen.

2012. aug. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok erre én is reagálnék, szerintem is erős túlzás hogy aki 2-t kibírt 3-at is kibír...vagy lehet, attól függ kinek mi az igénye. De nekem nem csak az hogy mindennap egyenek meg tiszta ruha legyen rajtuk. Hanem az is hogy egyesével tudjak velük foglalkozni, illetve pl. le tudjak ülni velük játszani, vagy el tudjak menni velük ide oda, megmutatni az országot vagy bármit.

És ez az ami nekem pl. 3 gyerekkel már nagyon ritkán sikerül (mert az összes többi dolog elveszi az időt, mint a Maslow-i piramisnál, hogy az alsó szintet tudom kb. kielégíteni és felsőbbre már nem jut...)

2012. aug. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

még h megélhetési szülés!!! gondolod h az adókedvezményből meg az emelt családiból milliomosak lettek akiknek több gyerekük van?? jesszus!!! amúgy meg: szted ha nem lenne ennyi kedvezmény akkor nem vállalnánk több babát? nekem akkor is 3 lenne. és sztem az itt író többgyerekeseknek is ugyanennyi. nem hiszem h erre alapozza bárki a nagycsaládot. ez egy plusz segítség. ha irigyled a te bajod!


az anyagilag megérni dolog azt jelenti-pihent agyúaknak kiemelve- h mivel szerencsére támogatják a nagy családokat,nyugodt szívvel lehet vállalni több babát,mert anyagilag meg lehet oldani. az h te undorítóak tartod ezt az a te bajod,mert nem érted,ki mit ír. nem azért van 3. babám h meggazdagodjak belőle,ez abszurdum,pont annyival adnak többet,amennyivel többe kerül még 1 baba.


az az undorító h ledegradálsz mindenkit akinek több babája van. neked 2 a boldogság,nekem 3,másnak 5 vagy még több.


képzeld,ismerek 12 gyerekes családot is. tanult,művelt,értelmiségi család. én sem mondom h undorító vagy h "csak" 2 gyereket szülsz,sosem ítélkezem. van aki meg csak 1-et,mert másra inkább hivatott,másra inkább vágyik. nem vagyunk egyformák.szerencsére!


kedves kérdező! ha vágysz még babaára,szülj bátran,boldogan! azért meg egyikőnknek se legyen álmatlan éjszakája,h támogatva vagyunk mert sok gyerekünk van! a gyerek a legnagyobb csoda a világon! akár 1 van,akár 12!!

2012. aug. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Nos nekem is 5 gyerekem van. És nem azért szültem őket mert mennyi kedvezményt meg stb. kapnék, azért mert tudtam hogy feltudom őket nevelni rendes körülmények között.


Szerintem ha van rá időd és anyagilag is jól álltok akkor nyugodtan vállalj még egy babát.

2012. aug. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Én életem legjobb döntését hoztam amikor bevállaltam a 3. babát. Pedig nagyon ott jártam már hogy inkább mégse. Még szerencse hogy nem mertem a férjemnek szólni, igy most itt van velünk a várva várt kistesó. 10 és 7 éves lányok mellé született a kisöcsi akit imádnak a nővérkék. Nagyon vágytam egy kisfiúra (egyet elvesztettünk) sokat imádkoztam és meghallgattatott. Igy most tökéletesnek érzem a 3 gyerkőccel a családom. Anyagilag jól állunk és segitségem is van, nem nehezebb igy mint kettővel, egyelőre. Ha még gazdag is lennék akkor még szülnék biztosan. Ha vágysz rá és megvan az adott anyagi lehetőség is (persze nem arra gondolok hogy akkor most márkás cuccok, stb.) akkor hajrá!
2012. aug. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7-es kicsit félreértettél. Az undorító, hogy valaki ilyesmit kiejt a száján, hogy "aki KIBÍR 2-t, az KIBÍR 3-at". Ez nagyon úgy hangzott, hogy ki kell bírni a harmadik gyerek nevelését, mert úgy jobban járunk anyagilag. Ez így ahogy van, gáz és undorító.

Az, hogy valaki 12 gyereket bevállal, és normálisan tudja őket nevelni, azzal semmi baj nincs, sőt, nagyon szép dolog. De csak azért gyereket szülni, mert kibírjuk, az számomra elítélendő.

2012. aug. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!