Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan döntenétek a helyemben?

Haramia kérdése:

Hogyan döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Van egy egy éves kisfiam, akit egyedül nevelek, az apukájával már szülés előtt megszakadt a kapcsolat. Bár igyekszem mindent megtenni, sokszor aggódom az apa/férfi minta és egyáltalában a jövőnk miatt. Úgy néz ki lenne lehetőségem egy kapcsolatra, de nem vagyok biztos, hogy bele menjek-e. A fiúhoz 5 éves, baráti viszony fűz, bár korábban is pedzegette, hogy Ő szívesen fűzné ezt szorosabbra. Igazából minden olyan belső tulajdonsággal rendelkezik, ami számomra fontos: megbízható, odaadó, kreatív, fel tudok nézni rá, intelligens, a társasága motiváló. Emellett örömmel vállalná a férfiminta szerepét a kisfiam életében (ezt Ő maga mondta) nem utolsó sorban komoly egzisztenciával rendelkezik már így 30 évesen.

Egyetlen bökkenő a dologban, hogy nincs szerelem. Legalábbis részemről nincs. Szerintetek a kölcsönös szereteten és tiszteleten alapuló kapcsolatnak lehet jövője?

Persze az is eszembe jutott, hogy a szerelem nem tart örökké és ha egy tök idegennel kezd az ember megvan a lehetősége, hogy a rózsaszín köd után ott marad a nagy semmi. A mai 30 év körüli férfiak 90%-a pedig jó ha a felével rendelkezik azoknak a dolgoknak, amiket erről a srácról el lehet mondani. És vajon melyikőjük lenne hajlandó vállalni, szeretni és felnevelni más gyerekét?!

Szóval úgy érzem nagyon komoly lehetőséget szalasztanék el, ha nemet mondanék. Másrészről pedig még nem volt olyan kapcsolatom, ahol ne lettem volna szerelmes (legalább az elején) illetve, hogy a srác lehet, hogy inkább olyan nőt érdemelne, akinek ilyen érzései is vannak irányában...

Röviden ennyi a lényeg. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy Ti adnátok-e esélyt a dolognak vagy hisztek-e abban, hogy netán később is megjöhet a szerelem?!


2012. aug. 5. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű kérdés, és biztos vegyes válaszokat fogsz kapni. Amit én tennék: Megpróbálnám vele, mert ahogy te mondod nagyon nehéz manapság megbízható férfit találni. De ami a legfontosabb, hogy van egy fiad, és Ő elfogadja. Nekem ez lenne a legfontosabb. Mielőtt belekezdenék a kapcsolatba, azért elmondanám neki a jelenlegi érzéseimet, hogyha esetleg nem jön össze a dolog akkor később nehogy a szemedre hányja. Ja és szerintem ha most nem is érzel szerelmet, de ezen kívül minden oké szerintem a szerelem is kialakulhat a részedről is. Ráadásul pici gyerek mellett gondolom ismerkedni se nagyon van időd, szóval én mindenképpen megpróbálnám.
2012. aug. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kiki01 ***** válasza:
Én nem hiszek abban hogy később is megjöhet a szerelem, sajna. Az a gond, hogy mi van ha később szerelmes leszel egy másik férfiba? Lehet hogy mindent meg tudnál tenni érte, főzni, mosni, takarítani rá, meg közös programokat szervezni, stb, de mi lenne a szex-el? Mert ha nem vagy bele szerelmes, gondolom nem is kívánod. A kölcsönös szeretet, tisztelet működik de itt nem érvényes, mert a srác nyilván szerelmes beléd, benne ennél több van. Nehéz dolog, az biztos, meg is értem a dilemmádat...
2012. aug. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnám vele :)

A párommal 2 évig csak barátok voltunk, ott is talán inkább ő érzett kicsit többet irántam. De megvolt a kölcsönös tisztelet, érdeklődési kör, életszemlélet, minden, gyakorlatilag lelki társak voltunk. Aztán villámcsapásként, ennyi idő után elkezdtünk hihetetlenül vonzódni egymáshoz testileg, ami magával hozta a szerelmet is. Én azóta azt vallom, hogy a szerelem nem mindig első látásra jön, viszont a barátság a legjobb alap egy kapcsolathoz! Ő a barátságunk alatt látta azt is, milyen, amikor hisztis vagyok, hogy kezelem a stresszt, milyen rigolyáim vannak, így nem érte meglepetés, miután a kezdeti rózsaszín köd után jönnek mélyebb érzelmek a szürke hétköznapokkal. Szóval én úgy gondolom, egy próbát mindenképpen megér!

2012. aug. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is megpróbálnám. Viszont azt javaslom, amíg meg nem szilárdul a kapcsolat, semmiképpen ne mutasd be őt a kisfiadnak! Igaz, hogy semmi nem garantálja, hogy ezzel a férfival örökké együtt maradtok, de azért jobb minimálisra csökkenteni az esélyét annak, hogy a kisfiad megszereti, aztán egyszer csak kisétál az életéből.
2012. aug. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Először csak randizzatok, ahogy azt kell. Vacsora, séták, strand... aztán majd alakul, még az is lehet, hogy bele is szeretsz. Nem kell egyből összeköltözni és közös jövőt meg a végét látni.

Egyszerűen csak élvezd, hogy nő vagy, hogy bókol, hogy szeret, hátha mégis sikerülne neked is.

2012. aug. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp megpróbálnám vele, sohasem lehet tudni...talán idővel megjön a szerelem is. Nem egy barátságból lett később szerelem. Ha mégsem működne, hát ennyi volt, de legalább adtál esélyt és nem kísérne végig egész életeden, hogy mi lett volna, ha...:-)
2012. aug. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
5-össel értek egyet. Nyugodtan randizgassatok, sok közös program, beszélgetés... ígérgetni, szexelni, összeköltözni nem kötelező. Én egy év udvarlás után lettem szerelmes a férjembe (ha úgy tetszik, rászoktam:), most 10 éve vagyunk együtt és még mindig erősen szeretem - egyébként már az elejétől őszinte voltam hozzá, de ő kitartott.
2012. aug. 6. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Valahol azt hiszem én is afelé hajlok, hogy megpróbáljuk. Igyekszem majd nem túlgondolkozni a dolgot, hanem egyszerűen csak hagyni, hogy alakuljon a maga útján. Ha sikerül, akkor szuper, ha pedig nem akkor sincs még itt a világvége, de legalább azt érezhetem, hogy megpróbáltam...

2012. aug. 6. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!