Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem felháborító, hogy van...

Nem felháborító, hogy van amelyik kórházban ingyenes ha a szoptatós babával marad az anya, máshol meg kell fizetnie az ágyért? Nincs erre valami törvény?

Figyelt kérdés
2012. aug. 5. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet még nem is hallottam. Melyik kórházban kérnek pénzt egy szoptatós anyától? Én olyat hallottam, hogy a Heim Pál valamelyik osztályán a nem szoptató anyuka egyáltalán nem maradhat bent akkor sem, ha még egészen pici a babája. De ez sem mindegyik részlegén van.
2012. aug. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
itt nálunk a gyerekosztályon csak a szoptatás anyákn ak ingyenes, a tápis anyukák pedig lent maradnak az anyaszállón,ha fizetnél sem engednének be,azzal a jelmondattal:hogy majd ők megkajáltatják éjszaka a babádat,te csak pihenj! (Gyula)
2012. aug. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Végülis a második válaszoló amit írt, jogos, hisz ha nem szoptatja valaki a gyermekét, megetetik éjjel tápszerrel, hisz azt a csecsemősök készítik, minek vigyék hozzák ki éjjel az anyának a babát?

Na meg azért baba mama kórház, hogy igény szerint szoptathatja meg a babát az anyuka, cumisüveget nem is adnak, be sem lehet vinni, akkor aki nem akar szoptatni, mit keresne ott?

2012. aug. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Te jó ég 3-as, egy icipicit nem vagy te fanatikus szipi-szopi szektatag?!

Hallottál már olyat, hogy valaki akar szoptatni, de nem jön össze? Ilyenkor bizony nem hagyják éhen halni a babákat, hanem megetetik tápszerrel.

És szerintem nagy igazságtalanság a babával és az anyukával szemben is, hogy ha nem megy a szoptatás, akkor nem adják oda az anyukának, hogy ő etesse meg. Hiszen ilyenkor ugyanolyan fontos, sőt, még fontosabb, hogy meghitt dolog legyen az etetés.

2012. aug. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

3-as, 4-es szerintem félreértettétek a kérdést, nem a szülés utánról van szó, hanem ha kórházba kerül a baba, gyerek.

Amúgy szerintem is felháborító, úgy az egész, ha szoptatós, ha nem. Egy kis gyereknek az anyja mellett a helye és ha beteg akkor még jobban igényli anyát, vagy apát. Fizetünk nem kevés TB-t és ha beteg a gyerkőc fizessünk még külön azért, hogy ott lehessünk mellette.

Nálunk Szfvár, a szoptatós anyák ingyen lehetnek benn, amúgy fizetni kell.

2012. aug. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én a Bethesdában töltöttem két hetet az akkor 2 hónapos, anyatejes kislányommal. Fel sem merült, hogy ne lehessek mellette, de nagyjából 10 éves korig bent maradhattak a szülők a gyerekeikkel teljesen ingyen. Ha nagy volt a tömeg, akkor a nagyobb gyerekek szüleinek nem adtak ágyat, de mivel rendszerint csak egy éjszakát töltöttek ott - kartörés, agyrázkódás, ilyenek miatt kerültek be -, kihúzták azt az egy éjjelt a széken, hogy a gyerek mellett lehessenek. Viszont velünk egy folyosón voltak az égési sérültek, velük nem maradhatott bent senki, akármilyen kicsik is voltak, nekem ez elég furcsa volt, sírtak is minden éjjel.

2012. aug. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Kméten is a baba - mama szoba fizetős- alapban a 4-5ágyasba vannak a mamák és 3óránként megkapják a gyerkekekt fél órára....

BAba-mama szoba meg 5000/éjszaka


3-as válaszoló ez durva azért : "aki nem akar szoptatni" -szerinted nem? Pl egy első gyerekes anyát tanítani is kell rá, hogy hogy csinálja jól, és képzeld itt vagyok én is, aki egyik gyerekét sem tudta a 3-ból szoptatni- hiába akartam. Nekem semmi tejem sem volt- ha hiszed ha nem, sajnos ilyen is van. Sőt azokat sem kell elitélni, akik ugyan tudnának szoptatni, mert van tejük, de valamiért nem csinálják, mert megvan a lelki-testi stb. oka annak is. Máskor inkább úgy fogalmazz, hogy "ha valaki bármi okból nem tud vagy nem akar szoptatni"

2012. aug. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem az újszülöttosztályról van szó, hanem arról, ha betegség miatt kerül kórházba a baba, vele maradhat-e az anyukája!!!!
2012. aug. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen én arra gondoltam,amikor beteg lesz a pici.Mert sok kórházban bent maradhat anyuka a szopós babájával,viszont a Heim Pál-ban 3000ft/nap kérnek egy fotelágyért.Vagy alhatsz széken....Jó még egy napot azt mondom így is ki lehet bírni.De mi 17napot voltunk ami nem kevés pénz volt.Mi van azzal aki nem teheti meg,hogy fizessen??Ő hagyja ott a picit aztán,kapjon cumisüvegből tápit a baba?Nálunk ez se működött volna ugyanis nem fogadja el...

És igaza van az egyik válaszolónak,ilyenkor a beteg gyereknek szüksége van a szüleire.:-(

2012. aug. 6. 14:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez nagyon durva... Én vagyok, aki a Bethesdában töltött 2 hetet. Nyilván kinyögtük volna azt a közel 50 ezer Ft-ot, de azért ez akkor is iszonyatos szemétség!!!

Ráadásul ebben a helyzetben mindenkivel kiszúrnak. Rossz a szülőnek (jó, ő számít ilyenkor a legkevésbé, de akkor is), rossz a babának, mert tényleg lassabban gyógyul, és ki tudja, mi marad meg ebből a kis lelkében, és igenis a személyzetnek is rossz, mert maguknak csinálják a plusz munkát. Velünk a harmadik naptól semmi dolga nem volt senkinek, szépen elláttam a picit magam, keveset is sírt. Ti melyik osztályon voltatok? És végül mit csináltatok, hogyan húztátok ki ezt a hosszú időt?

2012. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!