Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyira bánt hogy fél órát...

Annyira bánt hogy fél órát sírt miattam, szerintetek megmarad benne?

Figyelt kérdés
hazafelé jövet 6 hetes és 3 éves alvó gyerekeimet az autóban hagytam apukájukkal amig berohantam a tescoba abban maradtunk hogy felhiv ha felkel és sír a pici( megetettem és nemrég óta aludt). A pénztárnál a sorban állva láttam hogy nincs térerő a mobilomban, gondoltam na nembaj ha gáz van biztos bejönnek. De nem így történt mert a baba felkelt és a férjem próbálta dajkálni de nem fogadta őt el csak sírt(más nem tudja megnyugtatni csak én), a nagyot meg nem tudta felkelteni annyira kidőlt, igy a férjem nem akarta otthagyni a kocsiban, bepánikolt és csak hivogatta a mobilomat ami ugye nem működött...most mindegy hogy miért nem kapta fel mindkettőt stb a lényeg hogy a babám fél órát ordított mire kijöttem már tiszta vörösfoltos és csurom víz volt és keservesen sírt...rögtön mellre raktam de annyira bánt :(
2012. aug. 5. 22:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%

Nem lehetsz mindig mindenhol készenlétben, mert abba bele fogsz őrülni.

A másik, hogy nem baj, ha a baba szokja, hogy nem rögtön kapja, amit "kér". Így tanul majd meg - csúnyán kifejezve- várni a sorára.

Inkább most sírjon ő, mint Te majd később (mikor nem tudsz vele már mit kezdeni, annyira makacs lett)

Szóval a lényeg, nem fogja a szemedre vetni majd érettségi előtt, hogy miért hagytad az apjával...:-)

2012. aug. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem erről minél hamarabb le kéne szoktatni, mert ez nagyon durva. Hagyd egy kicsit az Apjával, megszokja hidd el.
2012. aug. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

Milyen egy szaranya vagy, ku...ra szégyelld magad, hogy az apukával hagytad a gyereket. Máskor ilyen elő ne forduljon, mert a gyerekből sorozatgyilkos lesz! Mindig legyél mellette! Ha kakilsz, ha szexelsz, ha eszle, ha iszol, ha főzöl, ha mosogatsz, ha porszívózol.

(na, most akkor már kapok zöld kezet???)

2012. aug. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

Könyörgöm, egy 6 hetes babáról van szó! Ő nem passzióból sír, hanem azért, mert csak így tud kommunikálni, ha szüksége van valamire... Nehogy már azt mondjátok, hogy hagyja sírni a kérdező!

Kedves kérdező! Szerintem nem kell aggódnod, ha ez csak egy egyszeri eset, a babád gyorsan elfelejti, mi történt. Gond csak akkor lehetne hosszú távon, ha rendszeresen sírni hagynád a picit, de úgy látom, itt egyáltalán nem erről van szó. Azért én legközelebb apukát küldeném be a boltba...

2012. aug. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon-nagyon nehéz dolgod lesz ha így gondolkozol!Feleslegesen kreálod a problémát.Apukát is meg kell szoknia,fél óra sírásba nem fog belehalni.Vigyázz mert az lesz hogy még wc-re se tudsz elmenni tőle,ha így szoktatod.Biztos szomjas volt a nagy melegben,ha idő előtt felkelt.Ne aggódj,nem fog erre emlékezni,nem kell emiatt Csernus dokihoz fordulnia később.
2012. aug. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem fog rá emlékezni, nem hagy nyomot a lelkében! Ami megmarad benne, az az, hogy mellre tetted, és megnyugtattad! Régen az volt az orvosi ajánlás, hogy az ekkora babákat 3 óránként kell etetni. Dr. Spock nemzedéke ezt igyekezett is betartani, hiába sírt másfél óra múlva a kicsi, várnia kellett... Végül megszokta a "napirendet". :( De ne menjünk ennyire vissza az időben; a kórházban, a koraszülött osztályon (de az újszülött osztályon is, ha nem baba-mama szobáról van szó) sok-sok síró babát lehet hallani, akiket bizony nem etetnek meg félórával hamarabb az előírtnál, mert akkor nem szopiznának, amikor kiviszik őket az anyukájukhoz. Mind boldogan cuppog, és megnyugszik végül az anyukája mellén. Álmukban mosolyognak, és kiegyensúlyozottak továbbra is.:) És még valami: a párod ott volt a kicsivel, nem volt egyedül, ismerős hang, illat, simogatás vette körül. Szóval ne aggódj, most már minden rendben, és a babád is tudja ezt!
2012. aug. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%

3-as!Tőlem kaptál zöld kezecskét!:-))))

A sógornőm úgy mos fel a lakásban hogy tolja maga előtt a babakocsit....(no comment)nehogy sírni kezdjen a baba.

Agyrém!!!!!

2012. aug. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

7-es, köszi:-)

Pipa tudok lenni ilyenkor. Mert most még nagy a szájuk, hogy a baba nem bírja anyuka nélkül egy percig sem, de 1-2 év múlva meg jobb esetben jönnek ide sírni, vagy már pszichológushoz járnak.

Nem azt mondtam, hogy nem kell a picivel foglalkozni, de mindent ésszel.

Nekem ikreim vannak, 21 hónaposak. Én úgy megyek el itthonról, hogy hiába pápá-zok, le sem kaksizzák, de mikor jövök haza, iszonyúan örülnek nekem, ölelgetnek, puszilgatnak (cuppanthatnak). Mikor nem vagyok itthon, nagymamával és apjukkal is nagyon jól (sírás nélkül) elvannak. Így jó mindenkinek, nem?

2012. aug. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

jajj Istenem, dehogy marad meg benne!

egyrészt a babádnak még nincs hosszútávú memóriája, már el is felejtette!

másrészt nem tettél semmi rosszat, az apukájával volt, ő dajkálta, olyan is lesz, hogy te nem fogod tudni megnyugtatni és hiába leszel ott, fél-egy órát sírni fog!

jah és nem miattad sírt! nem kint hagytad a parkolóba egyedül, pont annyira apa gyereke is mint a tiéd! így történt, ez van, gondolom jó nagyot aludt utána :)

2012. aug. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy van bennünk egy "görcs" amikor ilyen pici a baba, és ez bizonyos szempontból genetikailag van kódolva, az utódgondozás miatt. Szóval átérzem mit éreztél. Viszont hiába ilyen pici a baba, nem "csak a cici" létezik. Nekem több hasfájós babám is volt, és bizony olyankor az én karomban is üvöltött órákon át, és a cici sem kellett neki. Kínzó érzés, ha az ember nem tudja megnyugtatni a babát, én ilyenkor -amellett hogy megpróbáltam mindent- mindig arra gondoltam, hogy "babám, te kínlódsz, megoldani épp nem tudom, minden amit tehetek, hogy veled vagyok".

Nálatok meg épp a férjed volt vele, tehát nem hagytátok magára.

Persze ha meg lehet oldani, akkor legközelebb vidd magaddal ahová tudod, de ne emészd magad emiatt.


3 gyerekes anyuka (legkisebb 10 hetes)

2012. aug. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!