Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le 4 hónapos...

Hogyan szoktassam le 4 hónapos kisfiamat a ringatva elalvásról?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, már neki sem jó így, csak sír, tekereg, nyűglődik 15-20 percen keresztül, mire végre ellazul és elalszik. Sem a melléfekvés, sem a simogatás, éneklés, paskolás nem vált be, annyira üvölt, hogy levegőt sem vesz a végén.

2012. aug. 7. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:

S ha nem "zavarnád" őt?

Azt írod nem váltak be azok az altatási módszerek, amikor segítesz neki tulajdonképpen.

Mi van, ha csak leteszed őt, amikor álmos?


Kislányommal úgy volt, hogy egyszerűen zavarta, hogy "maceráljuk". Bezzeg ha csak letettük elaludt elég hamar!

Az első időkben neki is kellett a rásegítés (egy kis simi, egy kis ringatás), de pár hónapos korában jobban és gyorsabb elaludt, ha csak letettük őt, és ki is jöttünk a szobából.

Nem tudom nálatok mi van, de lehet ő is vágyik egy kis nyugalomra. :)

2012. aug. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Megpróbálom, amit írtál, ez még eszembe sem jutott. :)

Az a baj, hogy ő akkor igazán álmos, ha már nyűglődik, sír, előtte hiába ringatom... az ásítozás nála még csak előjel. És sírásból meg már nem olyan könnyű lenyugtatni, és szerintem, ha ilyenkor leteszem, tuti nem fog elaludni egyedül.

2012. aug. 7. 12:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Az ásítozás előjel. Arra, hogy talán tényleg elaludna magától, ringatás és nyűglődés nélkül! Ha már nyűglődik, akkor átesett a holtponton, ezért lehetetlen már őt megnyugtatni.

Ki kell találnod mikor van az a pont, amikor már álmos, de még nem nyűgös! S akkor tedd le, és figyeld mit csinál, ha leteszed őt pihenni (hátha magától el is alszik ezáltal).


Sok sikert!

2012. aug. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

fú, hát nálunk is ez volt, mondjuk enyém 2 hónapos volt ekkor.

a suttogóban olvastam, hogy a lefekvési idő előtt tegyem le fél órával. nekünk nagyon bevált! tehát ásított egyet és már öltöztettem is, kitettem az erkélyre hordozóba, 2x meghintáztattam és már aludt is! előtte 1-1,5 órát ringattam, mert a fáradtságtól nem tudott elaludni.

este ugyanígy, csak akkor cicin aludt el :)

2012. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is már ásításkor tedd nyugalomba, persze ne hagyd egyedül, az akár ronthat is a helyzeten, csak tedd le és hagyd békén. Vannak babák, akiknél fontos a nyugalom az elalváshoz.

Ha tudod, olvasd el a No cry sleep solution című könyvet, illetve az Éjszakai gondoskodást, sok okos ötlet van bennük, illetve sok érdekeset tudhat meg az ember a gyerekek alvásáról.

2012. aug. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, megpróbálom akkor hamarabb letenni őt, nem várom meg a nyűglődést. Most nem vártam meg, amíg sír, de már szerintem nyűgös, mert épp a kiságyban van hason és "panaszkodik"... meglátjuk, mi lesz.
2012. aug. 7. 14:27
 7/8 A kérdező kommentje:

Sajnos mindig sírás a vége a dolognak, ha ásítozás után, ha nyűglődés után teszem az ágyába...

20 perc után elalszik, úgy, hogy bemegyek hozzá, megnyugtatom, de nem veszem ki.

De végtelen 20 percnek tűnik :(

2012. aug. 10. 11:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Nalunk ugyanez van. Ha koran viszem az a baj ha keson az. Elalszik vegul a kisagyban? Nalunk nem. Most azt tesze. Ha latom faradt hordozokendobe teszem ott megnyugszik aztan cicire teszem igy nUgodtan elalszik. Mit szolsz?
2014. jan. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!