Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom hogy csináljam 2...

Nem tudom hogy csináljam 2 gyerekkel, totál bénának és alkalmatlannak érzem magam nálatok hogy van?

Figyelt kérdés

2.5 év van köztük a kicsi most 7 hetes. A kicsi álandóan nyüszög, 10 percnél tovább nem lehet lerakni és napközben csak egyszer alszik egyben többet, nem fogadja el a cumit, se cumisüveget, a kendőben sem tud normálisan aludni,szinte nem tudok tőle csinálni semmit ami amugy nem borítana ki annyira ha csak ő lenne, de közben a nagy is vergődik, sokszor órákig nem tudunk pár percnél többet játszani megszakítás nélkül, amíg a kicsi a hasamban volt mindennap játszótereztünk és nagyon sokat játszottunk de most nem tudok elmenni vele mert ha a kicsi elkezd sírni és szoptatni kell meg dajkálni akkor ki figyel közben a 2.5 évesemre? hétvégén ha apa itthon van akkor tudunk menni mert olyankor figyeli a mászókán és löki a hintán stb amig én a kicsivel vagyok elfoglalva de egyedül képtelen lennék megoldani. Közben főzés, mosás, takarítás stb-ről ne is beszéljünk. Látom a kicsin is hogy keresi a tekintetemet, vágyik hogy beszéljek hozzá mert ha ránézek azonnal mosolyog, de sokszor csak teszem jobbra balra miközben próbálom a többi dolgot csinálni, azt is észre vettem hogy annyira kimerültem hogy nincs kedvem sokszor már játszani, "szórakoztatni" a nagyot amikor a kicsi elaludt hanem legszivesebben csak csöndben feküdnék és emiatt lelkiismeret furdalásom van.

Apa hétközben későn jön haza munkából, csak hétvégén van benne segítségem.

Ti hogy csináljátok? Csak én vagyok ennyire béna? Már álandóan sírok


2012. aug. 7. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:

MInden többgyermekes anya átmegy ezen, ne izgulj! Nekem 1,5 év van köztük, de szerencsére már kicsit nagyobbak. Nyugodtan menjetek most is nagyot játszóterezni, a kicsi is sokkal nagyobbakat fog aludni a babakocsiban, mint otthon és a nagy is boldog lesz (és fáradt, így alszik majd egy nagyot ő is, ha hazaértek, addig megint lesz egy kis nyugtod). Bár nagyon nem úgy terveztem, de aztán beláttam, hogy nincs más megoldás... én szoptattam a játszótéren is (és rengeteg más anyuka is). Leültem egy padra, magam elé húztam a babakocsit, hogy valamennyire takarjon. Fölvettem a terhesség alatt használt kimama bandázsomat és rá egy pólót, így a pólót kényelmesen fel tudtam húzni, nem buggyant ki a hasam alatta. A gyerek fejét meg félig letakartam egy textilpelussal, amíg ilyen pici, nem húzza le és így senkit sem zavart a dolog, a legtöbben észre se vették. Egy picit macerás, de simán meg lehet oldani. Amúgy meg a cumisüveg is olyan, hogy csak próbálgatni kell, aztán ha egyszer elég szomjas/éhes lesz, úgyis rácuppan (ez tuti! :D)!

Szóval én mentem velük délelőtt is, délután is játszóra, mert akkor volt békesség! ;-)

2012. aug. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk volt egy babakocsi ringató talpunk, abban pihengetett, szuper volt.
2012. aug. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De nekem nem szeret a babakocsiban lenni :( hasra teszem és tologatom mikor álmos csak egyre jobban ordít és álandóan cicit kér nem csak evéshez, hiába etetem meg és tele van akkor is álandóan szopna de semmilyen cumit nem fogad el. A nagyobb sem szerette a babakocsit de ö a kendőben boldog volt és aludt, viszont a kicsi ott is legtöbbször vergődik és csak picit alszik. Felkel ha egy nagyobbat mozdulok (ha a naggyal játszom vagy játszóterezünk akkor elkerülhetetlen hogy néha nagyobbat mozduljak...) Ha dajkálom vagy cicin van akkor belaszik de ha leteszem majdnem mindíg felébred, ezért ha játszótérre megyünk apával sokszor ott is az egész idő alatt csak a kicsivel kell foglalkoznom. Ha nem lenne velünk senki akkor teljes katasztrófa lenne kb
2012. aug. 7. 17:14
 4/10 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem hol laksz?
2012. aug. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
miért kérdezed?
2012. aug. 7. 19:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is a nagy 2,5 éves a kicsi ma 6 hetes, én is elmegyek a játszótérre velük, ott szoptatok és kint nagyokat alszik a picur, mondjuk ő még szinte egész nap alszik!Nekem szerencse anyu főz, így nincs rá gond!Kitartás, ahogy nagyobb lesz a pici könnyebb lesz, meg a nagy is lassan ovis lesz, nem?

2012. aug. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Megértem a helyzeted, nálunk is ez volt. A pici annyira hasfájós volt,hogy csak vele tudtam foglalkozni, ráadásul eredmény nélkül, mert elmúlasztani nem tudtam a fájadalmát. Reggeltől éjjelig kézben volt, sem kendő, sem más nem használt. Ha véletlen elaludt és le tudtam rakni fejvesztve rohantam a nagyhoz játszani, hogy csak vele foglalkozhassam. Ha hallottam, hogy felébredt a pici, görcsberándult a gyomrom. Az első hónapokban sehova nem tudtunk kimozdulni, mert szegényem végigordította az egész napot, csak orvostól orvosig jártunk. A naggyal szemben felemésztett a bűntudat, közben összeestem a fáradtságtól. Lélegzetvételnyi időm nem volt egész nap, és éjjel sem. Totális káosz volt.

Aztán kezdett múlni a hasfájás, meg valahogy kezdtem én is beberázódni, illetve kialakult egy napirend is, tudtam, hogy mi miután következik és ez rengeteget segített. Kimerészkedtem velük az utcára, elmentünk boltba. Nem volt az sem könnyű, mert a pici annyira felszokott az első 4 hónapban, hogy mindenhova csak kézben jön, de legalább már nem a 4 fal között voltunk, és akármilyen macereás volt, mentem velük, mert úgy éreztem itthon megőrülök.

Az első 4 hónap borzasztó volt, utána könnyebb lett. Most 7 hónapos a kicsi, és bár éjjel rosszul alszik és nagyon kialvatlan vagyok, de mégis könnyebb, és neked is az lesz, hamarosan! Nem vagy béna, nem egyformák a gyerekeink, van akinek elvan egész nap, eszik alszik baba, van akinek meg nem. Na annak kemény, főleg ha van mellette testvér is.

2012. aug. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát nem irigyellek.

Pár hét, és meglásd jobb lesz.

Eleinte én is kínlódtam, mit hogyan, milyen sorrendben csináljak.Sajnáltam a 2,5 évest, hogy vele nem tudok foglalkozni annyit.

Sokszor csináltam azt, hogy a picit a kezemben fogtam, ringattam, miközben leültem a földre a naggyal játszani.Szopiztattam, mikor a nagy a kádban volt.Már széket vittem be a fürdőbe, hogy könnyebben menjen a szoptatás.Kendőbe tettem az apróságot, hogy a naggyal el tudja menni a játszóra.A kezét így tudtam fogni mászás, csúszás közben.Sírtam, ha jött a nagynál a hiszti, és nem tudtam mit kezdeni vele.

Egyszóval én sem tudtam mi, hogy lenne jobb.Kitartás!!!

Rendelni nem tudsz valahonnan kaját?Én azt csináltam .Nagyon sokat könnyített a napi teendőkön.

2012. aug. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat nagyon jó olvasni...És hogy viselte a nagyobb ezt az időszakot?
2012. aug. 7. 22:15
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálam az a tapasztalat, hogy nincs olyan, hogy valamit nem szeret a gyerek, csak hozzá kell szoktatni és kész. Az enyém is ordított eleinte a babakocsiban (hosszan és őrjítő hangerővel), aztán kísérleteztem vele, amíg meg nem szokta. Van amelyik gyerek azt szereti, ha be van bugyolálva egy kicsit, úgy érzi magát biztonságban (takarót kell összegöngyölve köré tenni, hogy körbeölelje teljesen, kivéve a lábfejénél), van, amelyik a göröngyös terepen tologatva alszik el a monoton zötykölődéstől, stb. Mi is sokszor úgy játszóztunk, hogy a kicsi ölben volt. Nehéz, de ha nincs más, akkor ez is lehet megoldás. Nekem se volt soha segítségem, se főzésben se vásárlásban, még jogsim sincs, így az egészet 2 gyerekkel és babakocsival kellett megoldanom... szóval tényleg nem könnyű, de egy ekkora baba még "szoktatható". És én annak a híve vagyok (nyilván az ésszerűség határain belül), hogy ő érkezett a már meglévő családba, ezért neki kell alkalmazkodni. "Meg kell tanulnia" séta közben aludni, kibírni 1,5 órát két szopi közt, stb. És meg is tanul, ha elhiszed, hogy menni fog és nem adod fel 1-2 alkalom után és könyveled el, hogy márpedig nem szereti és kész.

Én nagy bajban voltam a fiamnál, mert soha nem kapott cumisüveget 4 hónapos kora előtt (csak szopizott), de akkor megbetegedtem és nagyon erős gyógyszert kellett szednem, egyik pillanatról a másikra "kiesett" a cici. 20 órán keresztül nagyjából percenként nyomtam a szájába a cumisüveget a legklönbözőbb féle tápszerekkel és semmit sem fogadott el. 20 óra elteltével volt már annyira éhes, hogy szó nélkül benyomott 3 dl-t és aludt 8 órát. Utána nem volt gond soha többé a cumisüveggel.

Tudom, hogy nagyon nehéz, én átmentem ugyanezen, az én fiam is csak ordítani tudott a babakocsiban, de megszokta aztán, ha meg nagyon nem bírtam vele, kivettem...

Szóval hidd el, menni fog! ;-)

- az 1. válaszadó voltam újra -

2012. aug. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!