Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vegyem rá babámat hogy...

Hogyan vegyem rá babámat hogy meg egye az ebédjét?

Figyelt kérdés
6 hos babám már egy ideje tizoraira és ebédre szilárd kaját kap.Nem rég bevezettük az uzsonnát is,de azota ebédet nem akar enni.A fözeléket egyáltalán nem eszi harcol a tápszerért.Hogy vegyem rá hogy fözeléket egyen? Nem baj ha még naponta 3szor kap tápszert?
2008. máj. 8. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Én már 4 hósan adtam neki szilárdat ebédre főzi uzsonnára desszert és 3 x tápszer is.Hajnalban és reggel és este kap tápszert.Mi repülőset játszunk, a kanál a repülő és minden országból rakományt hoz ez a főzi és lerakja a rakományt a hangárba ez a szája.Nekem nagyon bevállik ez a trükk és néha úgy csinálok mintha én is ennék belőle és jóízűen nyammogok,ilyenkor nagyokat mosolyog és nyitja a száját, hogy ő is kér.Így átverem, mégha nem is ízlik neki annyira a főzi, és mindketten jókat szórakozunk.Beszélj hozzá folyamatosan és csinálj játékot az evésből!Sok sikert.
2008. máj. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot de ebédnél nem válik be tizórai és az uzsi sikeres játék az evéssel, de az ebédnél nem segít
2008. máj. 8. 20:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Hagyd ki az ebédet, és add uzsonnára a főzeléket. Így kiderül, hogy a főzelék ellen harcol, vagy csak egyszerűen nem éhes. A szilárd hamit hosszabb ideig emésztik, és lehet, hogy csak 1 óra csúsztatás kell, és meg fogja enni. Napi hat kaja kicsit sok, hacsak az első tápszer nem hajnali 4-5 óra körül van, a második pedig 8-kor. Akkor 11 körül tízórai, és az enyémek olyankor csak két óra körül voltak éhesek, utána 5-fél6 körül uzsi, és este kilenckor az utolsó tápszer.

Sok sikert! :o)

2008. máj. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálunk 7-kor reggeli tápszer, 10-kor gyümölcs,kb 1-kor a problémás ebéd, 3-4 között tejpép,6 után vacsi tápszer
2008. máj. 8. 22:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Tényleg lehet, hogy nem éhes, nálunk nincs tízórai például. Ebéd után pedig akár 5-6 óra hosszat is elvan, nem kér kajcsit.
2008. máj. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem jövő héten lesz hat hós a picim és ő is harcolt a főzivel, a doki azt mondta biztos nem éhes próbáljam meg uzsonnára vagy vacsira a főzeléket. Vacsira tényleg megette, azóta egy órával korábban kap tízórait (9-kor) és megeszi ebédre a főzeléket(kivéve a sárgarépát).
2008. máj. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!