Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nekem vagy a családomnak van...

Nekem vagy a családomnak van igaza?

Figyelt kérdés

A kisfiam születésekor két nevet kapott. A párom ragaszkodott a saját (első) nevéhez, én pedig azt mondtam, hogy ok, de akkor én is adok neki egy nevet. Így lett két keresztneve.

Azóta rajtam (és az egyik unokahúgomon kívül) mindenki úgy szólítja, ahogy az apját hívják, én viszont a másik nevén. Egyszerűen, ha rá nézek nem jön a számra a másik név.

Na, persze ezzel kapcsolatba kaptam hideget-meleget, főleg anyósomtól! "A gyerek nem fogja tudni melyik az igazi neve!" "A gyerek identitása sérülni fog!" "A gyereket csak az egyik nevén szabad szólítani, mert a másikkal csak összezavarjuk!" Stb.

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nem mondtuk senkinek, hogy két neve lesz, így nem is tudtak rá felkészülni. Aztán amikor a szülés után mondtam anyóséknak, hát éreztem, hogy nem tudják mire vélni a második nevet (pedig mindkét gyerekének két neve van), és utána rögtön látszott, hogy nem tetszik neki.

Anyámék szintén úgy szólítják a gyereket, ahogy a párom és anyósomék. Annyi csak a különbség, hogy ők nem szólnak be, ha én a másik nevet ejtem ki a számon, de ők is furcsállják...

Most tényleg neki(k) van igazuk? Ennyire nagy baj, hogy nekem a másik név jobban tetszik, és szerintem jobban illik rá?



2012. aug. 7. 18:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg például, hogy nem Pistike hanem Hunor a neve. Állj ki érte, vagy törődj bele.
2012. aug. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

most ne haragudj,h ezt írom, de ebben szülés előtt kellett volna megegyezni a pároddal. abban is, h mi legyen a neve, és abban is, h hogyan szólítsátok.

a családnak ehhez baromira semmi köze, anyósodnak sincs, fújhat ahogy csak akar, de a párodnak van, mert ő az apa, és meg kellene egyeznetek, melyik legyen a használatban lévő neve, mert az identitása nem sérül ugyan (gondolom), de sztem tök furi lesz neki is már 2-3 évesen, h miért szólítod te másképp, mint apa + az össze többi rokon.


mekkora a babád? gondold át, borzalmas lenne számodra, ha a párod nevén szólítanád? ha őszintén úgy érzed, h igen, állj ki az akaratod mellett, beszélj a pároddal, győzd meg, h szólítsátok a szebb nevén, és ha sikerült, akkor bátran állj oda a rokonok elé, és jelentsd ki udvariasan és határozottan, h a szülők úgy döntöttek, a gyerek neve EZ lesz. és akkor nincs apelláta.

2012. aug. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
47%

Ismerek valakit akinek csak egy neve van: Andrea, de mindenki Katinak hívja :) Nem lesz identitászavara, ha te másképp szólítod.

Két nagynénémnek is két-két keresztneve van, mindkettő a másodikat használja és senki sem furcsállja. Ne foglalkozz senkivel, ha neked az tetszik, akkor úgy szólítod és kész. A te kisfiad, nem az anyósodé :)

2012. aug. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Pont ezt akartam írni, hogy még a gyerkőc megszületése előtt kellett volna megegyeznetek ebben. Ha neked nem tetszett a párod által választott név, akkor miért nem mondtad ezt neki akkor? És akkor vagy hajlott volna arra a névre, amit te szerettél volna vagy közösen választottatok volna egy harmadikat.

Az valóban furcsa, hogy te vagy az egyetlen, aki majd mindig más néven fogja szólítani.

Bár azt azért hozzáteszem, hogy bizonyos mértékben egyáltalán nem káros, a nővérem kicsi koromban mindig Lujzának hívott, pedig nem az a nevem és a családban is van egy kislány, akit az anyukája viccesen Gizinek szokott néha hívni, pedig nem úgy hívják. De ez sem engem, sem ezt a kislányt nem zavarta meg semmiben. De engem is és ezt a kislányt is azért szólítja mindenki a nevén is.

Szerintem ha néha a másik keresztnevén szólítod, az nem baj, de azért nem árt, ha hallja a te szádból is az első keresztnevét. Vagy ha abszolút nem akarod, akkor meg hozzá kell szoknod, hogy ezt gondolják rólad.

2012. aug. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Nálunk is két keresztnév van, de épp azért h a káposzta is megmaradjon és a kecske is jól lakjon...a férjem neve a 2. név, első a "közös",a mi mindkettőnknek tetszik. Azon is hívjuk.

Szerintem is egyébként nem valami jó, ha a gyerek "két néven" van szólítva. Most vagy-vagy, vagy Te tarts a többséggel vagy harcold ki, hogy "Palika a gyerek neve nem Robika."

2012. aug. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Férjem mindenáron szerette volna,hogy László legyen a babánk neve ha fiú,mert náluk ez hagyomány,beadtam a derekam még abba is belementem,hogy első név legyen,de ragaszkodtam egy 2. névhez,és ahhoz,hogy a 2. nevén szólítsuk a párom belement,így senki sem szólhatott bele,mi eldöntöttük,mindenki a 2. nevén szólítja a fiam,és előre mondjuk,hogy nem az első hanem a 2. nevet használjuk.
2012. aug. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 ZsZs27 ***** válasza:
72%
Szerintem nyugodtan szólítsd azon a néven amelyik neked tetszik. Elvégre mind a kettő az ő neve, amit egyébként nagyon hamar megtanulnak a gyerekek. Sok kicsit ismerek, akinek két neve van, és ezt tudják is, mindkettőt sajátnak tekintik. Egyik előző válaszoló írta, hogy őt Lujzának nevezték. Hát édesapám engem is mindig így hívott, sőt, még most is így hív. Egyedül ő nevezett így (csak egy nevem van, tehát ez csak poén volt), de nekem ez jó érzés volt kicsi koromban. Mert Lujza csak apunak voltam, csak ő hívhatott így, és az volt furcsa, ha a nevemen szólított. Akkor tudtam, hogy rossz fát tettem a tűzre. Én ezt a szeretet jelének éreztem. Nem hiszem tehát, hogy ez a kisfiadat megzavarná. Ez akár egy plusz kötelék is lehet köztetek. Bár az tény, hogy mikor én terhes lettem, a férjemmel megbeszéltem, hogy eszemben sincs se ő, se a nagyapja után elnevezni a gyerekemet ha fiam lesz, úgyhogy kerestünk olyat, amit mindketten elfogadhatónak találtunk. Nekem is le kellett mondanom a kedvec nevemről. De, hála égnek nálunk lányok lettek, (lányneveknél nem voltak ilyen "hagyományok", hogy anya, mama után nevezik) és hogy ne legyen vita, ikrek. Így egyik kapta apa kedvenc nevét, másik az én kedvencemet:)
2012. aug. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A 2. válaszolóval tökéletesen egyetértek!
2012. aug. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
36%

az, h viccesen hogy nevezik az embert, más,mint ha egyszer egyik nevén, másszor másik nevén. engem apám évekig Marcinak nevezett, pedig lány vagyok :-) tetszett, semmi zavarom nem lett tőle, de tudtam, h csak viccel hiszen ez nem az én nevem.

ha te egyedül egyik nevén szólítod majd, azt érheted el vele, h egész élete során lesz a lelkében egy mély zug, amely ezt a nevet viseli majd. és amikor valakit bensőségesebben elfogad, azon a néven szólíttatja magát vele. ez nem biztos, h baj, de problémás esetben (depresszió) visszaüthet a személyiségére.

2012. aug. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Rippel Ferencéknél ugyanez a probléma, egy reggeli műsorban ország vikág előtt mondta azt az anya hogy a gyerek nem herkules hanem krisztofer. Az apa szerint Herkules és Ő így hívja, de az anya leszólta, nem hagyta. Szóval Te se hagyd, ha Te úgy akarod hívni akkor hívd úgy.
2012. aug. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!