Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az 1 éves státuszon kapunk...

Az 1 éves státuszon kapunk beutalót szemészetre. Mit néznek még ilyenkor a babáknál (a szemészeten)?

Figyelt kérdés

Nem tudom elképzelni,hogy is zajlik egy ilyen szemészeti vizsgálat ilyen picinek.Mert felnőttként vagy 4-5 évesen azt tudom.

Leírnátok nálatok,hogy zajlott?



2012. aug. 9. 10:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

bármily meglepő, a szemét fogják nézni ;)))


van egy kis szerkezetük amibe bele kell majd néznie a babának, az kiadja az eredményt, hogy jól lát-e, nincs-e szemtengely ferdülése.

tehát azt csinálja amit a felnőtteknél is, csak nem a gépbe kell betenni a fejed és nézni, hanem egy kisebb mobil kütyübe kell csak belepillantania

2012. aug. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Na azt gondoltam :)

Pont azért is érdekel,hogy zajlik,mert ugye ő még nem fog sokáig egy helyre nézni,meg hiába is mondanám,hogy ne pislogjon...

Meg ugye a jobb-bal-t sem érti.

Köszi a választ egyébként :)

2012. aug. 9. 10:31
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem kaptam semmilyen beutalót a szemészetre, annyi volt hogy követnie kellett a szemével egy tárgyat az 1 éves státuszon.

Gondolom csak akkor adnak beutalót ha gyanús hogy valami nem stimmel.

2012. aug. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nah, most meg ijedtem :( lányom 1 éves és a státuszon nekünk ilyet nem néztek én viszont most egy pár napja azt vettem észre mintha a bal szemecskéjével be felé nézne :( Nektek mi volt a tünet kérdező?
2012. aug. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Attól mert beutalót kaptál, még semmi baja a babádnak, csak rendes orvosod van, aki elküldött szemészeti szűrővizsgálatra!!


A babát az öledbe kell ültetni, előtte 2-3 méterre ül a "néni", akinek egy kis gép van a kezében. A néni magyaráz neki, a gépen meg kis színes lámpák villognak, amit a gyerek érdeklődve figyel... Nem kell jobb meg bal szemmel nézni, a vizsgáló megoldja a dolgot. Aztán közelebbről is megvizsgálja, de úgy emlékszem ott csak belevilágítanak a szemébe és ennyi. Semmi extra és a legizgágább gyerekkel is meg lehet csinálni :)

2012. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem a védőnő szól telefonon,hogy amikor megyünk a státuszra akkor a vizsgálat után adni fog a doktornő beutalót a szemészetre.Tehát nálunk ezt mindenki megkapja aki annál a doktornőnél van.

Remélem nem lesz semmi probléma,mert amúgy minden okénak tűnik a szemével.

2012. aug. 9. 14:39
 7/11 A kérdező kommentje:
szól=szólt
2012. aug. 9. 14:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi elvittük 1 évesen magunktól, itt nálunk nem kötelező. Én rövidlátó vagyok.

Követni kellett tárgyakat, miközbe a dr.nő nézte a szemét. Ezt távolba és közelre is megcsinálta. Kislányom nagyon eleven, de itt olyan nyugodt volt, hogy megkérdezték, hogy mindig ilyen-e:-)?

Most múlt 2 éves, voltunk kontrollon amiatt, mert az én szemem rossz, ugyanazt csinálták, mint tavaly, mert a kislányom még nem beszél. Meg valami kis kütyüvel belevilágítottak a szemébe.

Ne aggódj, kb. 3 perc az egész.

2012. aug. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is rövidlátó vagyok,bár nálam ez tizenévesen alakult ki.Remélem a lányom nem jár ugyanígy.
2012. aug. 10. 14:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Előtted író vagyok.

Akkor mindenképp vidd el. Mi emiatt megyünk minden évben kontrollra. Remélem a kislányom sem örökli, az apjának jó szeme van:-).

2012. aug. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!