Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyesen lévő (2. babával) 39...

Adryenn21 kérdése:

Gyesen lévő (2. babával) 39 hetes terhes anyuka 2 éves kislányát nem vehetik fel a bölcsődébe?

Figyelt kérdés
Most már tényleg nem értem!!! :-( Pedig még iskolába is járok (felnőtt képzésre)!!!

2012. aug. 9. 11:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Helyhiány miatt visszautasíthatják. Ugyanis általában mindenhol előre veszik a rászorultakat, meg aki ténylegesen dolgozni megy vissza, és aki otthon van, ők az utolsók. És ha már nincs több hely, akkor otthon marad a gyerek.
2012. aug. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Az nagyon jó! :-( Szeptembertől heti 2 alkalommal utazok Egerbe iskolába (reggel 8-tól délután 4-ig). Emellett még gyakorlatra járni a kórházba (ápolónak tanulok). Most augusztus 17-re vagyok kiírva a kistesóval. Ezek sem számítanak abszolút semmit??? :-(
2012. aug. 9. 11:48
 3/25 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos megtehetik. De azért vannak furcsaságok... Az egyik ismerősöm egy évvel azelőtt kezdte el bölcsibe járatni a kisfiát, hogy visszament volna dolgozni... Tehát, egy évig járt úgy bölcsibe a gyerek, hogy ő közben otthon volt GYED-en (!!!). Ilyen is van... Mi meg helyhiány miatt alig-alig tudtuk megoldani, hogy valahova bekerüljön a kicsim. A különbség annyi, hogy én tényleg vissza is mentem dolgozni...
2012. aug. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Nem, ezek nem számítanak semmit. Nemes egyszerűséggel nem érdekli a bölcsiket, hogy Neked milyen elfoglaltságaid vannak sajnos.:( Előző voltam.
2012. aug. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Hát, köszönöm a válaszotokat!

Sajnos akkor nincs mit tenni...:-((

2012. aug. 9. 11:52
 6/25 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mit tenni sajnos. Nálunk is így van, a vezető előre közölte, hogy nincs náluk olyan hogy bölcsis a gyerkőc, az anyuka meg tanul. Ezt megszünették, már csak azt veszik fel, aki munkáltatóival igazolja hogy dolgozik.

EGyébként nem is tudom, de szerintem egy törvény nem lehet ellentétes egy önkormányzat által hozott jogszabállyal? Vagy mégis? Mert a tv-ben az van, hogy oktatásban részt vevő anyukák is járathatják böcsibe a kicsit.



Ez meg nem kötelező,csak előnybe kell részesíteni, nincs kikötve hogy nem lehet felvenni nem dolgozó anyuka gyermekét.

42/A. §208 A bölcsődei felvétel során előnyben kell részesíteni azt a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermeket, akinek szülője vagy más törvényes képviselője igazolja, hogy munkaviszonyban vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban áll.

2012. aug. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
53%

bölcsöde az a dolgozó szülőknek van. nem arról van szó, hogy nem számít, hanem arról, hogy a dolgozó szülők adójából "fizetik", így annak a gyereke járhat oda aki adózik.


csanába, magánbölcsibe járhat vagy felveszel arra a 2 napra egy bébiszittert.

szerintem a helyhiány miatt ez korrekt, mert tényleg azok járjanak oda akik a kenyér megvétele gondot jelent, más kérdés, hogy miért nem oldják meg ezt az iszonyú helyhiányt? de ne politizáljunk. a kicsire ki fog vigyázni? nyilván a nagyra is annak kéne és meg is van oldva a kérdés

2012. aug. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóknak igazuk van!

Az a fair, ha a dolgozó anyukák gyerekeit veszik fel elsőnek!

Erről függetlenül én írnék egy kérvényt a bölcsi vezetőjének, leírnám, mi a szitu, hátha lesz üresedés. Bár a mai világban mindenki igyekszik vissza a munkahelyére...

2012. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
12:23-nak: szerintem meg mindenkinek ugyanolyan joga kellene hogy legyen a bölcsődéhez, mint a dolgozó anyáknak mivel ugyebár a nem dolgozók is ugyan úgy kifizetik a költségét, nem ingyen járnának oda...a másik pedig, hogy ha olyan egyszerű lenne ahogyan te írod (aki a nagyobbra vigyáz az vigyázzon a kisebbre is) akkor hidd el nem lenne gondom, de gondolom ez eszedbe sem jutott...
2012. aug. 9. 13:39
 10/25 A kérdező kommentje:
13:32-nak: én pedig azért igyekszem, hogy később legyen hová mennem dolgozni, szerintem ez is ugyanolyan fontos...
2012. aug. 9. 13:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!