Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnycsatorna szűkület,...

Könnycsatorna szűkület, meddig várjunk még vele?

Figyelt kérdés

8 hónapos a fiam és születése óta állandóan könnyes, csipás a bal szeme. A gyerekorvos szerint vagy szűk, vagy elzáródott a könnycsatornája. Sokat masszírozom neki, hátha kidugul, de nem javul. Azt mondta az orvos 5 hónaposan, hogy majd kinövi, várjunk még vele pár hónapot.

Szerintetek meddig várjunk még? Van értelme várni, vagy menjünk el gyerekszemészetre és mossák át neki? Az átmosás segít a szűkületen is? Tudok tenni valamit a masszírozáson kívül, ami esetleg használhatna?


2012. aug. 9. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia,


mi a heim palban voltunk (sajnos mas miatt) de kertem h szemesz is nezze meg fel eves babomat ,mert konnyezik a szeme.Szukulet szinten.Kb 1 perces beavatkozas.Atmostak a szemet.Azota semmi gond.Ne varjatok.

2012. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A lányunknak 2 hónapos korában átmosták.Azt mondták előfordulhat,hogy egyszeri alkalom nem elég.Nekünk szerencsére nem kellett többször.A kisfiam,most 7 hetes neki is váladékozott a szeme,kopp-kopp-kopp 4 napja teljesen tiszta neki,masszíroztam+szemcsepp.De nála azt mondta a doktornőnk,hogy 5-6 hós koráig várjunk,ha nem múlik el.

2012. aug. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak másfél évesen mosták ki,maga a kimosás nem fáj,inkább azt volt szörnyű nézni ,hogy lepedőbe csavarták,hogy ne tudjon mozogni,én sírtam!
2012. aug. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

lanyomnak 5 honaposan mostak at, 3-szor kellett annyira elvolt dugulva, mar banom, hogy nem mosattam at hamarabb, nagyon sok gyotrodestol es antibiotikumtol mentett volna meg, en mar nem varnek a helyedben

nagyon fog sirni, de allitolag nem faj, csak teljesen mozdulatlannak kell lennie igy lefogjak, de amint abbahagytak mar nem is sirt

2012. aug. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Akkor keresek egy szakorvost!
2012. aug. 9. 17:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Használtatok valamilyen szemcseppet? Azt hiszem a Tobrex a neve, vagy valami ehhez hasonló, a gyerek orvos kiírja. Nekünk ez vált be, helyre jött a szeme. Mindenképp probáljátok ki és ha nem javul akkor sajnos szakorvos!
2012. aug. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem adott még rá semmit a gyerekorvos. Azt mondta hogy majd kinövi. De nem így lett. Nagyon nem akarok magánakciózni, de van itthon Tobrex, még a nagyfiam kapta másra. Az gyulladáscsökkentő, nem? Attól még a dugulás megmarad, nem?
2012. aug. 9. 18:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk napi 5* orrszívást ajnlott 1 hét alatt elmúlt.pedig már 3 hónapja szenvedtünk.
2012. aug. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a felnyitott szemcseppeket max egy honapig lehet hasznalni, utanna lejar a szavatossaga

ilyen cseppet magadtol ne csepegtess a szemebe, mert ha nem megfelelo, akkor esetleg ha van bakteriumos fertozese, akkor csak ellenallobbak lesznek a bacik, ha meg nincs akkor felesleges

mindenkeppen menjetek el szemorvoshoz, o majd megnezi

gyogyszeresz anyuka, az en lanyomnak fujtak at 3-szor a szemet

2012. aug. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem kísérletezek!

Keresek egy gyerekszemészt és elviszem.

2012. aug. 10. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!