Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiús anyukák, tudnátok...

Kisfiús anyukák, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Fiam 6 hós. Kedden voltam vele orvosnál. Megmutatta a doktornő, meddig húzzam hátra a kukiján a bőrt. Úgy is csináltam fürdetésnél. Ma is úgy csináltam, viszont vérzik. Mitől? Begyógyul vagy vigyem orvoshoz? Bocsi a tudatlanságomért

2012. aug. 10. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű túl húztad és felszakadt egy kicsit neki!

Ne erőltesd csak finoman ne okozz feleslegesen fájdalmat a piúrnak!

Nekem jelezte a fiam meddig mehetek csak óvatosan nem kell erőltetni!

2012. aug. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egy éves korig nem bántottam a kukacát. Egy éves korig élettanilag is le van tapadva.
2012. aug. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Felszakadt neki. Biztonság kedvéért mutasd meg orvosnak. Az én fiam 25 hónapos. Mikor ő született az volt az irányelv, hogy naponta egyszer hátrahúzni, megtisztogatni, visszahúzni.

Csak azért javasolom az orvost, mert a fiam 22 hónapos volt, mikor magától felszakadt neki, és 4-5 napig, míg nem gyógyult be, Betadinnal, és Neugranormonnal kellett kenni, valamint csak alváshoz kaphatott pelust, a fertőzésveszély miatt. Nézze meg az orvos, és elmondja mi a teendő. Nem tudom mekkora részen sérülhetett az én fiamnak jókora darabon szakadt fel, úgyhogy nála komolyan kellett venni.

2012. aug. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne huzigáld. Fölösleges. Ha gond nélkül pisil, akkor erre semmi szükség. Majd 2-3 éves korban érdemes egy picit figyelni erre, de akkor már magának is tudja csinálni.
2012. aug. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is szabadna még ilyenkor huzogati elég 1 éves korában elkezdeni,hagyd szerintem abba majd később vagyis fél év múlva kezd újra,olyan majom dokik vannak egyik ezt mondja egyik azt,de a tapasztalat az igaz
2012. aug. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

picit finomabban holnap

figyeld az arcát ha látod h nem esik neki jól akkor hagyd abba ha fáj azt jelzi neked


ügyi vagy ne parázz ez is egy olyan dolog amit meg kell tanulni szerencsére csak egyszer :-)

2012. aug. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
1 éves korig hagyd békén.
2012. aug. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

akkor ma nem úgy csináltad :(

pr napig ne húzd hátra, mert ha tovább reped, abból lehet a szűkület (ha rosszul varrasodik) és azon csak műtéttel tudnak segíteni.

utána meg vagy sokkal jobban vigyázol, vagy 1 éves koráig nem nyúlsz hozzá

2012. aug. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez érdekes amúgy, mert nekem is megmutatta a doktornő: épp csak addig húzta neki, amíg a makk teteje kikukucskált... máshogy nem tudom megfogalmazni, bocs! Én ugyanígy csináltam, aztán egyik alkalommal neki is bevérzett egy picit, vagyis csak gondolom, mert piros volt, viszont mivel a kádban ült, nem láttam jól. Nem húztam jobban hátra, mint máskor, mégis ez történt. Van, amikor lazább neki a bőr, és van amikor feszesebb, szerintem ezért is történhet ilyen. Na de a lényeg, hogy egy ilyen alkalom után ne pánikolj, kisfiamnak sincs azóta sem semmi baja, már valamivel jobban feljön a bőr azóta, szépen haladunk, most másfél éves.
2012. aug. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Van 2 lányom, amióta megszületett a fiam megvagyok zavarodva:)
2012. aug. 11. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!