Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éreztétek azt a földöntúli...

Éreztétek azt a földöntúli érzést, amikor szülés után a mellkasodra tették a babát?

Figyelt kérdés

Én nem igazán, nagyon szarul éreztem is magam miatta. Inkább a félelem és a felelősség nehéz ötvözete szakadt rám. Pedig vártuk a babát, terveztük, de mégis...

Aztán az idő megoldotta, mostmár tényleg én vagyok a legboldogabb, hogy ilyen klassz kislány anyukája lehetek!!! (Későn érő típus vagyok :-))


2012. aug. 10. 21:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
nekem két rohadt nehéz szülésem volt, de amint rám tették elmúlt minden fájdalom...
2012. aug. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát olyan földöntúli érzést nem éreztem!

Én azt éreztem, hogy nagyon szeretem és nagyon örültem, hogy végre láthatom! :)

2012. aug. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Hosszú, nehéz, szülésem volt(+nagyon kiszolgáltatottnak, megalázottnak éreztem magam). Szóval amikor megszületett a fiam, az első érzésem az volt, hogy végre vége. Emiatt a mai napig(14hónapos a fiam) borzasztó bűntudatom van...
2012. aug. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor éreztem fantasztikus érzést mikor kibújt.

Viszont mikor rám tették....épp varrt a doki,ami rohadtul fájt, a csecsemős macerálta a cicimet és magyarázta, hogy nem lesz ez így jó,nem tudja bekapni a bimbóm,kell majd bimbóvédő,a férjem igyekezett másnak is mutatható képeket készíteni...ááá...szóval akkor azt éreztem, hogy hagyjon már mindenki békén:)

2012. aug. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

kedves 3as,miért van bűntudatod???Ez egy tök normális érzés, hidd el,ha babád beszélni tudna,lehet ős is azt mesélné, hogy ez volt az első gondolata "végre vége":)))

Persze szép dolog a szülés,de azért nem kell túlmisztifikálni...nagyon szereted a mai napig a babád,és fogod is,ne engedd,hogy ilyen hülyeség beárnyékolja a kapcsolatotokat!!!Ne legyen bűntudatod,ez teljesen normális, hogy ezt gondoltad!!!!!Nem mindenkinek euforikus,csodálatos élmény a szülés!És ez nem baj,ebben nincs semmi szégyellnivaló!

Nekem is csak kb 1 pillanat volt ilyen "euforikus" élmény,a többinél úgy voltam, hogy legyen már vége!!!

4es voltam, bocsi az off-ért:)

2012. aug. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%
Sajna nekem esélyem nem volt megtapasztalni milyen mikor a mellkasomra helyezik, mert 2 programozott császárom volt, de azt hittem legalább a könnyeimmel fogok küzdeni (mindig ez van, ha filmen látok baba születést, vagy sms-t kapok ismerőstől, hogy megszületett a babája). De csak megnéztem és örültem, hogy minden alkatrésze a helyén van és igazából semmit nem éreztem... Semmi meghatódás, semmi földöntúli érzés...
2012. aug. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
3.-as vagyok. Nagyon vártuk a babánkat, vártam azt a pillanatot, amikor a mellkasi rá teszik, de még csak nem is sírtam.
2012. aug. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, előbb elment, szóval vártam, amikor a mellkasomra teszik, de még csak nem is sírtam. Nem így képzeltem el, talán ha máshogy alakul az egész szülés...
2012. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Olyan aranyos vagy 3as,de tényleg:))

Ne engedd, hogy ez frusztrációt okozzon benned!!!De ezt komolyan mondom,mert tényleg befolyásolhatja a fiaddal való kapcsolatot.Láttam egy műsort, ahol anyuka azért kényeztette el az egyik fiát nagyon durván,mert lelkiismeret furdalása volt,amiért császárral szülte meg.

Én most nem azt mondom, hogy te is túlságosan el fogod kényeztetni,csak ne engedd, hogy ez beárnyékolja a mindennapjaitokat!

A szülés pont nem egy olyan dolog,amiről az elején meg lehet mondani milyen lesz!

Ma szerintem túlságosan nagy hangsúlyt tesznek arra, hogy ez egy természetes,csodálatos folyamat,ami csak szép és euforikus lehet a fájdalmak után.De ez nem így van!!Mármint lehet ilyen élmény, de ha valakinek nem az,az sem baj,az nem azt jelenti, hogy valamit rosszul csinált!

Megszülted a fiadat,azóta is ellátod,szereted,ápolod és óvod, ki a túrót érdekel,hogy konkrétan mit éreztél,meg mire gondoltál,mikor életed legnagyobb fájdalmát élted át??!!És tényleg biztos fiad is úgy élte meg, hogy "de jó,hogy vége"!!!

próbáld elfelejteni, egy fikarcnyival sem vagy kevesebb annál az anyánál,akinek élete legszebb élménye a szülés!!!

megint 4es:)

2012. aug. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Az első szülésután én csak hatalmas erőt és örömöt éerztem!És az arcaérdekelt a legjobban...de ittmégnemigazán fogtam fel...sőt amit írsz (felelősség...)az nekem a második napon jött,és kb 4 hónapig tartott...Elég nehezen szoktambele...sajna


A második csemeténk életem legrosszabb és legfájdalmasabb 9 hónapja utánérkezett közénk,egy leírhatalanul meseszép szüléssel (az élet így kárpótoltszerintem)

ÉS Őnála éreztem ezt!Ottminden álomszép beavatkozásnélküli volt, szülőfotelben...a tavalyi év bábájával...


Másodjára nagyon "ügyesnek" és "tökéletesnek" éreztemmagunkat!Ilyet kívánnék minden NŐNEK!ÉS itt a kétgyermekes családdá válás is szinte zökkenőmentesen ment!Még a nagylányomnak is!:)


Van egy fénykép amin 5 perce született,és teliszájjal kacagok...nem is látszik hogy épp szültem!Életemlegszebb napja azidei anyák napja!

2012. aug. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!