Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire normalis, ha egy...

Mennyire normalis, ha egy 16hos kislany nem indul el, csak vezetve lepked es maszni sem maszott soha?

Figyelt kérdés

2012. aug. 10. 23:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 11hósan álltam fel,majd 18hósan indultam el.Közte másztam.Lányom viszont 16hósan állt fel,de soha nem kellett vezetni.Mászás hiánya viszont később baj lehet.
2012. aug. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

semennyire. már rég el kellett volna vinni orvoshoz.

bár gondolom nem a te gyereked, csak valami távoli rokonod szomszédjának az ismerős ;)

2012. aug. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De edes...az en lanyom 12hosan indult el, a szomszéd csaj lánya viszont valahogy nem halad, s nem értem, miert normalis, hogy 16hos gyerek nem tud helyet valtoztatni...Haladni...valahogy
2012. aug. 10. 23:42
 4/17 anonim válasza:
100%
nálunk a pici 10 hónaposan állt fel, 13 hónaposan már járkált, most 17 hónaposan szalad és futkározik :)
2012. aug. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ez bizony komoly baj. már réges rég ki kellett volna vizsgálni és kezelni, komoly baja lesz belőle.
2012. aug. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Szia.

Én nem tudom mennyire vagy jóba a szomszédoddal, de honnan vagy benne annyira biztos, hogy nem viszik fejlesztésre?Vagy, hogy nincs tisztában a problémával.Ha 16 hónapos, 1 hónapja voltak oltáson, az orvos biztos kérdezte, vagy tudja is hogy baj van, és otthon fejlesztik..

Én nem hiszem, hogy egy anya ilyen esetbe homokba dugja a fejét.Még a legveszélyesebb felfogású anyák is belátják szerintem ilyen esetbe ha baj van.

Ja és természetesen ez nem igazán normális!!


És az, hogy neked mit mutat mint kívül állónak, az nem jelenti, hogy nem szenved..és aggódik...

2012. aug. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Az, hogy önállóan nem jár még, nem feltétlenül baj, mert pont 16 hós korukig "illik" ezt meglépni (az én fiam is ekkor indult el, 2 hét alatt eljutott a futásig) - hipotón vagy más problémásabb fejlődésű gyerekeknél, úgy tudom, ez a türelmi idő 2-3 hónappal kitolódhat. A mászás kihagyásából nem feltétlenül, de lehet problémája. Viszont sokat kézenfogva vezetgetni káros.
2012. aug. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Köszönő viszonyban vagyok egy Anyukàval, néha beszélünk keveset.

A fia, 2 évesen még csak mászott tavasszal, nyáron a strandon mikor találkoztam vele, akkor már szèpen ment! Hordták tornára, de semmi baja nem volt a kisfiúnak azt mindták az orvosok!

Az én lányom 3 éves koráig nem beszélt, 3,5 évesen lett szobatiszta!

Igazából nagyon rosszúl tud esni hogy az embernek mindig mondják hogy még nem megy, még nem beszél, még pelenkás!

Vannak ilyenek akik ezt azt később csinálnak, de majd behozzák a lemaradást, ha csak nem fogyatékosok!

2012. aug. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

15 hónaposan indultam el önállóan! Semmi bajom nem lett!

Nyilván ha 18 hónapos korában sem jár még önállóan, arra már érdemes figyelni!

2012. aug. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18 hós korig ér rá elindulni, addig normális. Mászás hiánya már gond lehet később, de lehet csak te nem láttad sose mászni, otthon meg szokott.
2012. aug. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!