Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a helyes reakció a sírásra...

Mi a helyes reakció a sírásra ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Lányom 13 hónapos. Már 3 hónapja szenvedünk azzal, hogy fél a nevetéstől. Volt egy olyan időszaka (talán 1 hét) amikor úgy tűnt, hogy vége, de sajnos visszatért. Gondoltam már arra is, hogy talán nem helyes a reakcióm, ezért nem növi ki. Mit tehetnék?

Felvegyem, cumit adjak és megnyugtassam?

Felvegyem, de cumit ne adjak?

Eltereljem a figyelmét?

Hagyjam sírni?

Vagy mit tegyek?


2012. aug. 11. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

a te nevetésedtől (is) fél? vagy kiétől?

szerintem soha ne hagyd sírni, ez alap. ha sírni kezd, bújj oda hozzá v vedd föl, simogasd. cumi nem kell, ha ő nem kéri. ha kéri, akkor nyilván adj neki. figyelmét csak ezután tereld el, h fölvetted, megnyugtattad.

amúgy mégha gyerekesen vicces is, az ő félelme, amit érez, az komoly. tisztelni kell és komolyan venni, nem szabad lekicsinylően, netán gúnyosan hozzáállni. ki fogja nőni, de csak akkor, ha ő maga rájön, nem is olyan félelmetes a nevetés.

2012. aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek a nevetésétől fél. A kuncogástól még nem, de a hangos nevetéstől igen. És ugye ezt sem lehet nagyon befolyásolni. Ha valakiből kiszakad a nevetés, akkor kiszakad. Nem mondhatom mindenkine, hogy hé ne nevessetek, mert a lányom fél tőle. Egyébként ha itthon csak úgy nevetek neki, attól nem fél, ha a tv-ben megy a showder klub attól sem. Viszont volt már olyan, hogy reggeli műsorban valaki elnevette magát és attól is kiborult. Ilyenkor sikítva sír szegénykém :(
2012. aug. 11. 14:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is mindentől megijedt, de tényleg szó szerint mindentől, pl. ha előtte ült valaki az autóba, ha a szatyor csörgött, ha hangos volt akármi is, a játékok hangjától, a kutyától, a macskától, a labdától. Ő is sikítva sírt. Most 11 hónapos és lekopogom, hogy ahogy nő, nyílik a kis értelme szerencsére múlik neki elfelé ez a fajta félelme. Remélem nálatok is elmúlik.
2012. aug. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. Ő egyébként szokott nevetni?
2012. aug. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem egy nagy nevetős baba. Akkor nevet, ha kutyát lát vagy ha megcsikizem.
2012. aug. 11. 14:29
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja de amúgy mosolyogni szokott természetesen, de hangos nevetése elég ritkán van. Későn is kezdte a nevetést.
2012. aug. 11. 14:30
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor azt hiszem, megpróbálnám megnevettetni.

Ha mondjuk a tévés nevetéstől ijedne meg, felkapnám, rádobnám az ágyra, és addig csikizném, amíg ő is nevetne. Vagyis együtt nevetnénk.


Ne haragudj, hogy nincs jobb ötletem, én biztos így próbálkoznék.

2012. aug. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Annyira el vagyok már keseredve emiatt, hogy bármit kipróbálok, és minden tanácsot szívesen meghallgatok!
2012. aug. 11. 14:43
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, ne légy elkeseredve!


Ha rajtad azt látja, hogy azonnal kétségbeesel, ha sír, csak még jobban belelovalja majd magát. Anya, tessék nevetni és felvidítani azt a gyereket:)

2012. aug. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindig elmondom neki, hogy a nevetés az jó dolog, nem kell sírni, de nem hiszem, hogy felfogná :( Ja, még ami furcsa, hogy mindig csak a nevetés abbahagyása után kezd el sírni. Addig tátott szájjal, "csúnyán" néz az illetőre.
2012. aug. 11. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!