Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Korababák anyukái, volt...

Korababák anyukái, volt valami baja a babátoknak a koraszülés miatt? Evésproblémák? Neurológiai gondok? Valami? Hány hétre született? Mekkora volt a súlya?

Figyelt kérdés
A kicsim 33+6 hétre 2350g-al. Mikor megszületett tüdőgyulladása volt. Utána semmi gond nem volt vele, talán egy kicsit később mosolygott mint a többi baba.
2012. aug. 11. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs babám, de van két kisöcsém. Az egyik 24. hétre született, 1000 gramm volt (anya kezeletlen terhescukros volt). A sok apnoe miatt epilepsziája lett, és az agya egy része felszívódott. A görcsök akkor jöttek, amikor a szopóreflex kiváltotta, szóval az evéssel is gondok voltak. Ma már 8 éves, az epilepszián kívül teljesen normális, iskolás :) A másik kisöcsém 30. hétre született 2000 grammal (szintén kezeletlen terhescukor előzménnyel). Ő csak besárgult, de semmiféle problémája nem volt vele, 5 éves, de nagyon okos, tud olvasni :)
2012. aug. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

28 hétre született a kisfiunk, 1350 grammal. Sorolhatnám napestig, mennyi baja volt szegénykémnek, pl pitvari és kamrai sövényhiány (lyukas szív), részleges bélelhalás, retinopathia (lézeres szemműtéte is volt), 3-szor kapott vérátömlesztést, mert nagyon vérszegény volt. Vese probléma, egyebek. Most másfél éves, a szeme tökéletes, még szemüveg sem kell egyelőre, a szíve meggyógyult, mindenből tökéletesen meggyógyult! Isteni csoda szerintem!:)

Mozgásfejlődése éppen időben zajlott, csak a járással csúsztunk egy kicsit, 2 napja tette meg az első lépéseket.:)

3 szavas rövid mondatokban beszél, ez viszont még az orvosok, védőnők szerint is nagyon gyors, pláne az ő helyzetében.

Szóval ne aggódj, nagyon erősek ezek a picúrok, jó egészséget nektek!!

2012. aug. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszotokat Nektek is Jó egészséget!
2012. aug. 11. 19:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Én fiam 35. héten született 2400grammal, neki is tüdőgyulladása volt. Aztán műtötték 5 hónaposan lágyéksérvvel, de ezen kívül semmi baja nem volt és azóta sincs.
2012. aug. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom a 32+4 hétre született 2000g-al, most 19 hónapos, szobatiszta, és szinte már folyékonyan beszél, születésekor sem voltak komoly problémák, besárgult.
2012. aug. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!