Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos korkülönbséggel...

13 hónapos korkülönbséggel szültem meg a 2 gyermekemet és nagyon zúzósak a napjaink. Ilyen jellegű tapasztalattal bíró anyukák pár tanáccsal? Napirend kialakítás stb . de hogyan? Kezdek totál kibukni . Sos!

Figyelt kérdés
2012. aug. 11. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 1 gyerekkel sem tudok napirendet kialakítani... De a viccet félre téve, Anyukám 11 hónap különbséggel szült, ráadásul a "nagy" fia mellé koraszülött ikreket (7 hónapra). A szüleim úgy fogalmaznak hogy ez az időszak rendkívül igénybe vette őket... Tanácsot én nem tudok adni. Csak annyit tudok mondani hogy Anyukám mást nem tudod tenni, mint hogy elég spártai módon nevelte a bátyáimat, így hamar megszokták a rendet... Kénytelen volt, biztos rossz volt sírni hagyni őket egy kicsit, de mindegyik testvérem testileg-lelkileg egészségesen nőtt fel így. Szóval igénybe vette őket ez az időszak, de elég ügyesek lehettek, mert nem ment el a kedvük a további gyerekvállalástól sem. Lett még egy fiúk 2 évvel később, 4 évre rá pedig megszületett a lányuk, aki én lennék. Boldog család voltunk! A szüleimre büszke vagyok, és szégyellem magam, hogy én 1 gyerekkel is milyen béna vagyok...
2012. aug. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt hiszem recept nincs, legalábbis nekem sem adott senki és kitalálni sem tudtam :) A két fiam között 1 év 3 nap van. Gyakorlatilag most neked is egy kisbabád és egy nagyobb babád van, különböző igényekkel. Napirend - ez egy picibabával elég korlátozott, vagyis az én gyerekeim mindig tartották a 3-4 óránkénti evéseket. A nagyobbik gyerekednek meg gondolom már megvan a ritmusa. A mi napjaink kb így teltek: a nagy 5körül felkelt és tápszer után aludt tovább kb. 8ig. A kicsi pedig a reggeli 6-7 közötti ébrenlét után 9ig aludt, így az az óra elég volt arra, hogy mindketten együnk, felöltözzünk. Utána kimentünk az udvarra (ők is nyáriak) A nagyfiam ott lefoglalta magát, hintázott, homokozott a kicsi is elfeküdt a járókában a hűvösben, közben aludt is, mindkettővel tudtam foglalkozni, még ha a nagyon az egyik szememnek rajta is kellett legyen. Dél körül összedobtam valami könnyedebb ételt, ebédeltünk, 1 körül elaludt a nagy is. És míg mindkettő aludt, én is :) persze nem órákra kell gondolni. 3-4 között ébredt a nagy, utána érkezett a férjem, és kiegyenlítődtek az arányok. Sőt, ilyenkor mindig érkezett egy nagymama vagy egy nagynéni is. Este 7-8 között vacsora, 8-9 között fürdetés, fekvés. Megetettem a kicsit, odaadtam az apának és a nagyot elaltattam, napközben elaludt magától, de este csak velem, de nem csak neki volt szüksége a bújásra :) Aludni nem sokat aludtam abban az időszakban és ablakot sem pucoltam :) néha szaladt a ház, este próbáltunk egy kis rendet varázsolni, illetve hétvégén takarítottunk, mikor nem egyedül voltam velük. Amikor mindkettőjükkel minden rendben volt (semmi hasfájás, fogzás, megfázás) akkor elég gördülékenyen mentek a dolgok, persze sírás az mindig volt körülöttem. Tudom hogy sokan mondják, hogy az első év a legnehezebb, de hidd el, hogy igaz! És amikor már tudnak mit kezdeni egymással akkor tényleg könnyebb és jobb. Na persze azért a veszekedésektől ma is világgá tudok menni.
2012. aug. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ahol voltam családnál bébiszitter két év a korkülömség a két fiú között nagyon nehezen bírta az anyuka mert nem volt nagyi és nehezen bírta elintézni a napi teendőit heti 2x 3x segítettem nekik a pici ráadásul betegen született de imádom őket a napirend ott is volt! a gyerekek felváltva aludtak az ebéd 12:00kor volt alvás 1 órakkor vagy 2kor amikor altatta az anyuka az egyik gyereket akkor én lefoglaltam a másikat meg elláttam és persze délelőtt sétálni voltunk meg a játszó téren ha meg a lakásban voltunk rajzoltunk hoztam mindig valamit álatában kölcsön játékot aminek nagyon örültek mozgásos játékot szerveztem és úgy elváradtak mindig hogy az csak na mindig megkérdezte az anyuka mit csináltam vele hogy igy lefáradt mire én: csak játszottunk :-))

:-) nagyon édesek

2012. aug. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
sajna csak most tudtam fellépni elolvasni a válaszokat!nagyon szépen köszi hogy írtatok!lelket öntött belém-)
2012. aug. 20. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!