Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A borsót nem lehet turmixolva...

A borsót nem lehet turmixolva adni? Csak paszírozva?

Figyelt kérdés
Mivel paszírozzátok át?
2012. aug. 11. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:

A héja kicsit kemény marad akárhoyg főzöd, és a turmix nem tudja anynira elpürésíteni hogy ne legyenek aprócska érezhetően kemény darabok benne.

A másik dolog pedig, hogy a borsószem héja az ami puffaszt.

Jó puhára főzöd, és sűrűlyukú tésztaszűrőn átnyomkodod.

2012. aug. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi :-)
2012. aug. 11. 16:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Én sosem paszíroztam. Mondjuk mindig borsó levesből kivettem egy répát, 1 krumplit, 1 kanál borsót, úgy turmixoltam a leve levével hígítottam, szép sima pűré lett

Igaz a botmixer nekem nem vált be, csak a turmix gép.

Megundorodtam a botmixertől, mert sosem tudtam normálisan emlosni, a kés alá ment a kaja, ami a csőben rekedt, és ott penészedett...

2012. aug. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
sosem paszíroztam. Botmixerrel turmixoltam mindent.
2012. aug. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én se paszíroztam.Botmixerrel turmixoltam,sose volt darabos.Mivel előtte úgyis meg kell főzni így a héja is puha,tehát könnyen össze lehet turmixolni.
2012. aug. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
azért ajánlják a passzírozást mert a héja puffaszt és ha turmixolod akkor ugyanúgy fájhat a hasa. ha még kicsi akkor fém szűrőn tudod átpasszírozni, ha már nagyobb és nem hasfájós akkor botmixerrel elég pürésíteni :)
2012. aug. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5.vagyok

Az én kislányomat nem puffasztotta,nem fájt tőle a hasa.

De csináld ahogy jónak látod.

2012. aug. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!