Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi tápszerre van szüksége...

Mennyi tápszerre van szüksége egyszerre 2 hetes babámnak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4320 grammal született, sajnos sokáig bent maradtunk a kórházban bakteriális fertőzés miatt, és így a nővérkék etették cumisüvegből, amin olyan nagy volt a lyuk, hogy folyt a nyakába is belőle. Persze két perc alatt kiszippantotta a 120-140 ml-t, aztán csak lesett, hogy hol a többi? Mivel nem volt nyugta, egy fél óra ordítás után rápótoltak még 90 ml-t.

Normális ez, hogy ennyit eszik?

Itthonra vettem neki NUK 1-es cumit, ezzel kicsit meg kell dolgoznia az ételért, és úgy vettem észre, hogy elég neki a 120 ml is. Vagy csak nagyon kifárad?

Ha valakinek van tapasztalata és ilyen nagy súlyú tápszeres a babája kérem erősítsen meg, hogy jól csinálom e?


2012. aug. 11. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom elejétől fogva tápszeres volt.Igaz ő 3007grammal született.De hogy 120-140ml-t adtak a babádnak?Hát most leesett az állam.Még ha nagy súllyal született akkor is sok ez neki.Egy 2 hetes babának 90ml-t ír a tápszeres doboz,jó ha a te babádnak nem elég akkor adhatsz neki 120-at.De ennél több nem kell neki.A 140ml kb 2hónapos babának való adag.Egyébként nem tudom a kórházban milyen tápszert adnak de az én kislányom is óránként kelt,otthon meg simán kihúzott 3órát 2 evés között.
2012. aug. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1.vagyok még annyit az én kislányom Bebát kapott.

[link]

2012. aug. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igaz az én babámat csak az elején kellett pótolni,amiatt mert 10 napig voltunk kórházban és este tápszert kapott4 kg-mal született.Ő szopizni 80-150 között szopizott és tápszerből is megevett ennyit,holott a többi baba 50-90 között evett.

Ha evés után nyugodt,nem sír hetente rendesen gyarapszik akkor elég neki amennyit adsz.

2012. aug. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hűha, nem semmi. ;-)

Nekem is tápszeres az első pillanattól. 2 hetesen 70-80 ml-t evett.

2012. aug. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi számít rendes heti gyarapodásnak?
2012. aug. 12. 11:54
 6/7 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Én sose méregettem otthon hogy hetente mennyit hízik a kislányom,havonta jártunk tanácsadásra ott mérték.De itt ez a táblázat(bár szerintem minden gyereknél más)

[link]

2012. aug. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen úgy tudom minimum 200g/hét.Később kevesebb,kb 6 hónapos korára meg kell dupláznia a születési súlyát.
2012. aug. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!