Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislány unokám 4 hetes és...

A kislány unokám 4 hetes és nincs meg a fogó reflexe. Ha a tenyerébe teszem az ujjamat nem fogja meg. Ha felveszem a karomba akkor a felső testét nem tartja meg. Ez jelenthet valami problémát?

Figyelt kérdés

#hason alvás #baba reflexek
2012. aug. 11. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én babámnak is ez volt. Ha felemeltem, csuklott össze vissza, mint egy rongybaba. A kezeit szét tárta, mint aki éppen repül, ha háton feküdt a kezei mellette lógtak, és nem emelte fel a fejecskéje mellé csecsemőtartásba. Nála generalizált hypotoniát állapítottak meg (neurológus, akihez a háziorvos utalt be). Most 9 hónaposan rengeteg tornával behozta a lemaradását. Rengeteget hordtuk a Petőbe, és otthon tornáztattuk megállás nélkül.

Másik jellemző tünete, ha megfogod hanyadt fekve a 2 csuklóját, és elkezded ülésbe húzni, a feje a pelenkázó asztalon marad, miközben a felsőteste már majdnem ülésben van.

(Mivel az én babámnál súlyos volt így az étel is állandóan kijött belőle, a tej apadása, és a súlyának csökkenése, stagnálása jelezte a bajt.) Ha illik rá, és érdekel még valami, írj nyugodtan.

2012. aug. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 fotucsok ***** válasza:
születéskor, és utána a háziorvos ezeket ellenőrzi. Itt az ideje a védőoltásnak is, akkor is meg szokta vizsgálni a kicsit. Szerintem szólna, ha baj lenne, de inkább nála kérdezzétek meg ezeket.
2012. aug. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
egy neurológiai vagy egy dévény tornás kivizsgálás mindenképpen ráférne.
2012. aug. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!